Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Tukaş’a EBSO’dan 4 başarı ödülü

Editör
Ahmet Şükrü Yılmaz
Abone Ol:

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl sektörlerinde başarı gösteren şirketlere verilen ödüllerin; 3’ü birincilik olmak üzere 4’ünü Tukaş kazandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl sektörlerinde başarı gösteren şirketlere verilen ödüllerin; 3’ü birincilik olmak üzere 4’ünü Tukaş kazandı.

EBSO Yaş Meyve Sebze İşleme Sanayi Meslek Grubu’nda 2009 yılında en yüksek üretimi gerçekleştiren 1. şirket, en yüksek ihracatı gerçekleştiren 1. şirket, en fazla istihdam sağlayan 1. şirket ve en yüksek yatırımı gerçekleştiren 3. şirket olan Tukaş’a başarı ödülleri, EBSO tarafından Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende verildi.

Başarı ödüllerini törende alan Tukaş Genel Müdürü Ahmet Şükrü Yılmaz, “Ege’de doğan ve Egeliler’in gönlünde ayrı bir yer tutan Tukaş, bugün ülkemizde sektöründe çok önemli bir paya sahiptir. Yarım asırlık lezzet yolculuğunda tüketicilere kaliteli, lezzetli ve güvenli gıda ürünleri sunan Tukaş; gıda sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biridir. Tukaş, EBSO’nun açıkladığı “Ege Bölgesi’nin 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde de 2009 yılında 47. sırada yer almıştır. Ege Bölgesi, Egeli girişimcilerin yarattığı güç ile başlayan lezzet yolculuğumuzdaki üretim merkezimiz olması açısından Tukaş için büyük öneme sahiptir. Egeli insanlarımız, ekonomisinin yarattığı lezzete de sahip çıkmaktadır. Bu nedenle EBSO tarafından 4 dalda aldığımız başarı ödülleri, Tukaş için ayrı bir onur kaynağıdır.” diye konuştu.

Tukaş’ın iç pazarda ana ürün kategorileri salça ve konserve ürünlerinde pazarın en büyük iki oyuncusundan biri olduğunu, dış pazarda da ihracat hacminin hızla arttığını belirten Yılmaz, “EBSO Yaş Meyve Sebze İşleme Sanayi Meslek Grubu’nda 2009 yılında en yüksek ihracatı gerçekleştiren 1. şirket Tukaş olmuştur. Tukaş; AB ülkeleri, ABD, Avustralya, Japonya, Afrika ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 25 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yıllara göre değişmekle birlikte, toplam satışımızın ortalama %30’unu ihracat oluşturmaktadır.” dedi.

Tukaş’ın tarıma dayalı gıda sektöründe gücünü “kontrollü tarım sistemi”nden aldığını belirten Yılmaz, “Çiftçiler ile yakın işbirliği kurulmasını ve onlara teknik destek verilmesini sağlayan “kontrollü tarım sistemi” sayesinde üretimin her aşamasında kalitesi takip edilebilen tarımsal hammaddeler, ISO 22.000 kalite yönetim sistemi ile  işlenmekte ve “Tukaş” markalı “her mevsim taze” ürünler olarak  sofralara sunulmaktadır. İşte bu nedenle, Tukaş’ın ürünleri güvenle tüketilmektedir. Tukaş, kontrollü tarım kapsamında Ege ve Marmara bölgelerindeki yaklaşık 3.000 çiftçinin ürününü satın alarak, ülkemizin tarım ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte hasat sezonunda tarlalarda çalışan yaklaşık 20.000 tarım işçisi ve fabrikalarımızda üretim sezonlarında istihdam edilen 2.000’e yakın mevsimlik işçi ile Tukaş’ın istihdama katkısı büyüktür. 2009 yılında da Ege Bölgesi’nde sektöründe en fazla istihdam sağlayan 1.şirket olmuştur” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER