Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Tukaş’a EBSO’dan 4 başarı ödülü

Editör
Ahmet Şükrü Yılmaz
Abone Ol:

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl sektörlerinde başarı gösteren şirketlere verilen ödüllerin; 3’ü birincilik olmak üzere 4’ünü Tukaş kazandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl sektörlerinde başarı gösteren şirketlere verilen ödüllerin; 3’ü birincilik olmak üzere 4’ünü Tukaş kazandı.

EBSO Yaş Meyve Sebze İşleme Sanayi Meslek Grubu’nda 2009 yılında en yüksek üretimi gerçekleştiren 1. şirket, en yüksek ihracatı gerçekleştiren 1. şirket, en fazla istihdam sağlayan 1. şirket ve en yüksek yatırımı gerçekleştiren 3. şirket olan Tukaş’a başarı ödülleri, EBSO tarafından Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende verildi.

Başarı ödüllerini törende alan Tukaş Genel Müdürü Ahmet Şükrü Yılmaz, “Ege’de doğan ve Egeliler’in gönlünde ayrı bir yer tutan Tukaş, bugün ülkemizde sektöründe çok önemli bir paya sahiptir. Yarım asırlık lezzet yolculuğunda tüketicilere kaliteli, lezzetli ve güvenli gıda ürünleri sunan Tukaş; gıda sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biridir. Tukaş, EBSO’nun açıkladığı “Ege Bölgesi’nin 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde de 2009 yılında 47. sırada yer almıştır. Ege Bölgesi, Egeli girişimcilerin yarattığı güç ile başlayan lezzet yolculuğumuzdaki üretim merkezimiz olması açısından Tukaş için büyük öneme sahiptir. Egeli insanlarımız, ekonomisinin yarattığı lezzete de sahip çıkmaktadır. Bu nedenle EBSO tarafından 4 dalda aldığımız başarı ödülleri, Tukaş için ayrı bir onur kaynağıdır.” diye konuştu.

Tukaş’ın iç pazarda ana ürün kategorileri salça ve konserve ürünlerinde pazarın en büyük iki oyuncusundan biri olduğunu, dış pazarda da ihracat hacminin hızla arttığını belirten Yılmaz, “EBSO Yaş Meyve Sebze İşleme Sanayi Meslek Grubu’nda 2009 yılında en yüksek ihracatı gerçekleştiren 1. şirket Tukaş olmuştur. Tukaş; AB ülkeleri, ABD, Avustralya, Japonya, Afrika ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 25 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yıllara göre değişmekle birlikte, toplam satışımızın ortalama %30’unu ihracat oluşturmaktadır.” dedi.

Tukaş’ın tarıma dayalı gıda sektöründe gücünü “kontrollü tarım sistemi”nden aldığını belirten Yılmaz, “Çiftçiler ile yakın işbirliği kurulmasını ve onlara teknik destek verilmesini sağlayan “kontrollü tarım sistemi” sayesinde üretimin her aşamasında kalitesi takip edilebilen tarımsal hammaddeler, ISO 22.000 kalite yönetim sistemi ile  işlenmekte ve “Tukaş” markalı “her mevsim taze” ürünler olarak  sofralara sunulmaktadır. İşte bu nedenle, Tukaş’ın ürünleri güvenle tüketilmektedir. Tukaş, kontrollü tarım kapsamında Ege ve Marmara bölgelerindeki yaklaşık 3.000 çiftçinin ürününü satın alarak, ülkemizin tarım ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte hasat sezonunda tarlalarda çalışan yaklaşık 20.000 tarım işçisi ve fabrikalarımızda üretim sezonlarında istihdam edilen 2.000’e yakın mevsimlik işçi ile Tukaş’ın istihdama katkısı büyüktür. 2009 yılında da Ege Bölgesi’nde sektöründe en fazla istihdam sağlayan 1.şirket olmuştur” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER