Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

TZD’den, Reis Gıda’ya Tarımsal Ticaret Ödülü verildi

Editör
Abone Ol:

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Geleneksel Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye Ziraatçılar Derneği geleneksel ödülleri sahiplerini buldu. 65.Kuruluş Yıldönümü ve ödül töreni 27 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirildi. TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin’in ev sahipliğinde düzenlenen geceye; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in bulunduğu yoğun katılım gerçekleşti.

TZD tarafından Tarımsal Ticaret Dalı’ndaki ödül, beslenme kültürümüzün geliştirilmesi yönündeki çalışmalarından dolayı, Reis Gıda’ya verildi.

Türk tarımı ve kuru gıda sektörünün gelişmesi için 33 yıldır değer katmaya devam ettiklerini kaydeden Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, “Toprağımıza, çiftçimize, çalışanlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm insanlığa, her konuda değer katmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Reis ailesi adına aldığımız bu ödülden, büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Obezite sorunu devam ettiği sürece Reis ailesi olarak öncülüğünü yaptıkları sosyal sorumluluk projesine devam edeceklerini ifade eden Mehmet Reis, şunları söyledi:

“Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de obezite toplum sağlığını tehdit eden rakamlara ulaştı.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de obezite sıklığı; erkeklerde %25, kadınlarda ise %44, çocuklarda ise 20 yılda %15’e çıktı ve bu oran artmaya devam ediyor. Reis Gıda olarak sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda obeziteye karşı, ‘Abur Cubura Karnımız Tok’ kampanyamızı büyüterek sürdürüyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER