Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Uluslararası Mobil Para ve Dijital Ödemeler 2014 konferansı, İstanbul’da gerçekleşecek

Editör
Abone Ol:

Mobil ödeme konusunda uzmanlar, acil ödeme sorunlarını tartışmak üzere 18-20 Kasım tarihinde İstanbul’da Wyndham Grand Oteli’nde “Mobil Para ve Dijital Ödemeler Global 2014” etkinliğinde bir araya gelecek.

Dünyanın ödemeler konusunda en heyecanlı organizasyonu olan ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan etkinlik, sektördeki yenilikçi teknolojilerde ön sıralarda konumlandırılan Türkiye’de ilk defa düzenlenecek.

Bankalar, mobil ağ operatörlerinin temsilcileri, işadamlarının da aralarında bulunduğu 500’ten fazla küresel ödeme lideri, 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlenecek konferansta bir araya gelerek bir ağ oluşturabilme ve kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekler. Endüstri panelleri, en ileri teknoloji ile hazırlanmış sunumlar ve workshoplardan meydana gelecek olan etkinlik, nakitsiz bir dünyanın meydana getirilmesi için ödeme kanallarının piyasaya sürülmesi, ölçeklendirilmesi ve yol haritasının çıkartılmasına yönelik yöntemleri tartışmaya sunacak. Bu yıl ilk defa, konferans delegeleri canlı anketler ve kamuoyu yoklamaları aracılığıyla görüşlerini paylaşabilecek, tartışma forumları sayesinde etkinlik ile etkileşimde bulunabilecek ve tartışmalara yön verebilecekler.

Bunun yanı sıra etkinlikte, alanlarında lider konuma sahip geliştiriciler, yazılım ve güvenlik tedarikçileri dahil olmak üzere 40’dan fazla katılımcıyı bir araya getiren geniş kapsamlı bir sergi de yer alacaktır.

Mobil Para ve Dijital Ödeme Global, aynı zamanda sektörün öne çıkmış olan, mobil para sektöründe başarı ve ilerleme kaydedenlerin ödüllendirildiği ve yeniden uygulanmaya konulan Küresel Ödül Seremonisi’ne de ev sahipliği yapacaktır. Ödüller; Şubesiz Bankacılıkta Mükemmelik, Yenilikçi Dijital Ödemeler ve İşbiriliği Takdirnamesi kategorilerinde verilecektir.

Girişimci destekleme programı Startupbootcamp İstanbul ile ortaklaşa düzenlenen ve piyasaya sürülen yeniliklere açık olan Payments’ Dragons Den, mesleklerinde hızla ilerleyen ödeme girişimcilerine, kıdemli acılardan meydana gelen kalifiye bir dinleyici topluluğuna çalışmalarını sunabilmeleri için zemin hazırlayacaktır.

Konferanstan bir gün önce düzenlenecek olan (18 Kasım) Dijital Para Liderleri Zirvesi, sektörde gelecekteki hareketleri şekillendiren hükümet yetkilileri, Merkez Bankası temsilcileri, bağış kurumları, bireysel bankalar ve ticari bankaların kıdemli temsilcilerini bir araya getiren ayrıcalıklı ve özel bir etkinlik olacaktır.

Mobil Para ve Dijital Ödeme Global Etkinlik Yöneticisi Mike Seaman, etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi:

“Mobil Para ve Dijital Ödemeler Global, dünyanın lider ödeme etkinliklerinden biri olarak son derece iyi anlaşılmış ve sağlam temellere oturtulan, yeni konumu ve sunduğu yeni özellikler göz önünde bulundurulacak olursa, son derece heyecanlı ve ileri seviyede bir ödeme etkinliği olacaktır. Ziyaretçiler, endüstri liderleri ile bir ağ içerisinde bulunarak işlerini en iyilerinden öğrenme fırsatı yakalayacak ve son derece hızlı gelişen ödemeler endüstrisini etkileyen kilit konular hakkında fikirlerini ve düşüncelerini paylaşabileceklerdir.’’

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Karma Grup, lezzet uzmanlarını İstanbul’da buluşturuyor

Editör

Yazar:

İnsanların yiyecek ve içeceklere verdiği tepkileri beş duyularını kullanarak ölçen, çok disiplinli bir alan olan duyusal bilimlerin önemi, tüketici davranışlarının değişmesiyle birlikte giderek kritik hale geliyor. Birçok marka, piyasaya yeni bir ürün sürmeden önce, profesyonel destek alarak ürününün değerine dair öngörülere ulaşıyor. Yerli şirketler de bu disiplin kapsamında düzenleyecekleri etkinliklerle hem yerel pazarı hem de uluslararası arenayı domine etmeye hazırlanıyor. Son olarak, gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilere öncelikle eğitim hizmeti sunan Karma Grup, 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği Uluslararası Tüketici ve Duyusal Bilimler Konferansı (CONSENSE 2024) ile Türkiye’de duyusal bilimler alanındaki ilk konferansa imza atmak için geri sayıma başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte gıda ve gıdaya eşdeğer endüstrilerde üretim ve Ar-Ge başarısı elde edilmesi için tüketicinin tercihlerine odaklanılacak.

Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, konferansa dair, “Duyusal analiz dahil pek çok teknik konuda uzun yıllardır ülkemizdeki pek çok üniversite ile iş birliği yaptık. İTÜ’de gerçekleştireceğimiz bu etkinlikteki deneyim atölyelerinde de uzman panelistlerle ürün tadımları yapacağız. Yeni ürün lansmanları için de hem katılımcılara hem sponsorlara ürünlerinin tüketici değerlendirmesini ölçme şansı sunacağız” diyerek çeşitli bilgiler paylaştı. Buna göre, konferansta Dr. Martin Steinhaus, Prof. Dr. Predrag Putnik, Prof. Dr. Tuba Esatbeyoğlu ve Prof. Dr. Daniel Granato gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak kürsüye çıkacak. Tüketici ve duyusal bilimleri ürün geliştirme, yapay zeka, gıda atıklarının değerlendirilmesi, istatistiksel değerlendirme ve yazılım uygulamaları dahil geniş bir perspektiften ele alacak.

“Deneyime yönelik tadım paneli oluşturacağız”

Konferans için hazırlıklara hızla devam ettiklerini belirten Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, CONSENSE 2024 ülkemizde duyusal bilimler ve tüketici deneyimi üzerine bir ilk olduğu için biz de hazırlıklarımızı özenle sürdürüyoruz. Yurt dışından ve ülkemizden konuşmacı ve katılımcılarla deneyime yönelik birden çok tadım paneli planlıyoruz. Dileyen katılımcılar, konferans alanında farklı markaların ürünlerinin uzmanlar tarafından teknik tadım prosedürlerine uygun analizlerine katılma şansı yakalayacaklar. Aynı şekilde aroma şirketleri için de yine deneyim odaklı alanlar oluşturacağız” dedi.

“Geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturulacak”

Sinem Bahçekapılı, “Artık karşımızda, bütçesini akıllı değerlendiren bir tüketici kitlesi var. Tüketiciler, bilinçli seçimler yapmayı önceliklendirerek kontrol edebildiği parametrelere daha çok odaklanıyor. Bu noktada konferansımızın, tüketici ve tüketicinin tercihinin de bilimsel olarak analiz edilmesi açısından fark yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullanırken Konferans Başkanı Prof. Dr. Esra Çapanoğlu Güven de, “CONSENSE 2024’te tüketici deneyimi, duyusal algılar ve ürün tatları gibi kritik konular ele alınacak. Sektördeki en son gelişmeleri yakından takip etme ve paylaşma fırsatı sunulacak. Ayrıca, gıda endüstrisi ve gıda dışı uygulamalarda duyusal bilimlerin oynadığı kritik rolü anlamak ve geleceğe yönelik stratejik vizyonlar oluşturmak için bir platform oluşturulacak” şeklinde konuştu.

CONSENSE 2024 Eş Başkanı Dr. Tuğba Özdal ise duyusal analiz ve tüketici tercih testlerinin çeşitli endüstrilerdeki rolüne dikkat çekerek “Konferansta ürün geliştirmede kullanılan farklı metotlar ve günümüzde fonksiyonel gıdaların geliştirilme süreçlerindeki katkıları hakkında bilimsel araştırmalar sunulacak. Özel sektörden değerli isimlerin inovasyon stratejilerini aktaracağı liderler oturumu ile katılımcılarla uygulama pratikleri paylaşılacak” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER