Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Verifone ödeme sistemlerinin geleceğine ışık tutuyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye internet sektörü ve ilgili kurumların önde gelen profesyonelleri Point Hotel Barbaros’ta yapılan Webrazzi Ödeme Sistemleri’nde buluştu.

Alanında uzman konuşmacılar tarafından finans, bankacılık ve e-ticaret sektörlerinin masaya yatırıldığı Webrazzi Ödeme Sistemleri’14 geçen senelerde olduğu gibi bu sene de sektörün nabzını tuttu.
Networking imkânlarıyla iş ortalıklarının kurulduğu, tüm gün boyunca ekosistemin bugünü ve geleceğinin konuşulduğu toplantıya 3pay Mikro Ödeme Kurucu ve CEO’su Alper Akcan, Webrazzi Kurucu ve CEO’su Arda Kutsal, Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, TMOB Kurucu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu, Paraşüt Kurucu Ortak ve CEO’su Sean Yu, BKM CMO’su Serkan Yazıcıoğlu ve Payu Türkiye Ülke Müdürü Yunus Emre Güzer konuşmacı olarak katıldı.
Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, “Verifone: Ödeme sistemleri ve ticaret için yeni dönem” başlıklı konuşmasını üç aşamada gerçekleştirdi. Birinci bölümde Verifone ve tarihinden, ikinci bölümde Verifone müşterileri ve onların önceliklerinden, üçüncü olarak da Verifone’un yeni çözümlerinden bahseden Altınbaş, konuşmasında özetle şunları söyledi:
“1981’de Hawaii’de kurulan Verifone, bugün 2 milyar dolar geliri olan 5 binden fazla kişinin çalıştığı 150 ülkede servis veren bir şirkettir. Bugün milyonlarca müşterimize farklı kanallardan güvenli ödeme sistemleri hizmeti sunuyoruz. 26 milyondan fazla terminalle her ay 300 milyon işlem gerçekleştiriliyor. Bütün cihazlarımız online ve mobil ödeme sistemleriyle entegre halindedir. Dünyada neredeyse ödeme terminallerinin yarısı Verifone imzasını taşıyor.”
Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, konuşmasının Verifone’un çözümleri bölümünde VPlatform’un sektöre getirdiği yeniliklerden bahsetti:
“Verifone’un sektöre sunduğu entegre çözümlerden biri olan VPlatform, perakendeciliğe bambaşka bir boyut getirdi. Perakende şirketlerinin hayatını kolaylaştıran sistem, bununla da kalmayıp işletmelerin zaman ve kazanç elde etmelerine olanak sağlıyor. POS terminalleri üzerindeki yazılımlar ile sağlanan bir tam hizmet platformu olan VPlatform sayesinde tek platform üzerinde birçok servis devreye alınabiliyor. Tüm POS’larda ve yazarkasa POS’larda kullanılabilen VPlatform, mağazalardaki kasa bilgileri ile merkezdeki muhasebe bilgilerini entegre edip, zincir mağazaların anlık raporlama takibi yapabilmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra; VPlatform’un Pay + programı, çalışılan tüm banka uygulamalarını tek cihazda toplamayı mümkün hale getiriyor. Böylelikle Loyalty + programıyla ayrıntılı raporlama alınabiliyor, detaylı kampanya tanımlanabiliyor ve müşteriye hizmet verme hızında artış sağlanabiliyor. Üstelik müşteri profili, ürün, tutar, tarih, bölge bazlı sadakat programlarını hayata geçirebilmeye ve çapraz sadakat programları oluşturmaya da imkan tanıyor.”

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Firmalardan

Parex, Beauty İstanbul’a katıldı

Editör

Yazar:

Geniş ürün yelpazeleri için en uygun firmalarla buluşmak isteyen 400’ün üzerinde fuar katılımcısı firmaya ev sahipliği yapan Beauty İstanbul 2021’de temizlik yardımcıları pazarının lider markalarından Parex’de yerini aldı. Parex, fuarda pratik ve yenilikçi ürünlerini katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturdu.

Parex İhracat Direktörü Cahit Filik, “Parex olarak, dünyanın pek çok yerinde fuarlara katılmaktayız. Özellikle pandemi sürecinde fuarların iptal edilmesi, sonrasında yapılan fuarları daha önemli hale getirdi. Beauty İstanbul fuarı zaten önemli bir katılımcı ve ziyaretçi yapısına sahipti, bu vesile ile daha da talep edilir hale geldi. Biz de Parex ailesi olarak bu platformda yer almak istedik. Çeşitli kıtalardan, ülkelerden önemli alıcılarla bir araya geldik. Halen 58 ülkeye ihracat yapmaktayız, bu sayıyı yukarılara çekmek için fırsat yaratmış olduk.” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pozitera, 15. yıldönümünde hastane sınıfı açtı

Editör

Yazar:

Perakende geliştirme hizmetleri sağlayan, sektörün öncü firmalarından Pozitera, 15. yıldönümünde örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Pozitera’nın öncülüğünde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” açıldı.

Pozitera, ulusal ve uluslararası birçok perakende firmasına hizmet veriyor. Satış noktalarındaki perakende ürünlerin tüketicilere ulaştırılması için çeşitli stratejiler ve çözümler sunan perakende geliştirme şirketi, 15. yılını kutluyor. Pozitera, bu çerçevede önemli bir sosyal sorumluluk projesine öncülük etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile yürütülen “Öğretmenim Elimi Tut” projesi kapsamında, tedavisi devam eden çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri için Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” hizmete girdi.

Pozitera öncülüğünde açılan hastane sınıfı, hastanede uzun süreli tedavi gören ve bu süreçte örgün eğitimlere katılamayan çocukların eğitime erişimlerini sağlayacak. Sınıfta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenler eğitim verecek. Pozitera’nın desteği ile açılan sınıf, tedavi gören çocukların birer hasta değil, öğrenci olduklarını hatırlatmayı sağlayacak.

Özel stratejiler geliştiriyor

Pozitera, 81 il ve birçok ilçede faaliyet gösteriyor. Ayda 15 binden fazla mağaza ziyareti gerçekleştiren firma, 100’den fazla saha yöneticisi ile hizmet veriyor. Pozitera Group bünyesinde; Perakende Akademi, Perakende Digital, Pozitera Sağlık, Bir Adım Sağlık ve SNG Digital platformları bulunuyor. Perakende satış noktalarında yer alan ürünlerin bir an önce tüketicilere ulaşması için özel stratejiler geliştiren Pozitera, perakende mağazası çalışanlarını eğitiyor; kaynakları doğru kullanmak için satış noktalarına özel yenilikler sunuyor; perakende operasyonlarına uygun raporlamalar sağlıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

İşinizi özgürleştirin!

Editör

Yazar:

Linde MH’nin 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, en son teknolojiyle tasarladığı E20-E35 model akülü forkliftleri hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin hem iç hem de dış depolama alanlarında rahatlıkla kullanılabilmesi sayesinde gerek sizi gerekse işinizi özgürleştiriyor.

Günümüzde intralojistiğin giderek gelişmesiyle, birçok şirket sürdürülebilir enerji modelleri kullanılan ürünleri tercih etmektedir. Akülü forkliftlerin çalışma sırasında karbon ayak izinin muadil dizel motorlu veya LPG motorlu forkliftlere göre çok daha düşük olması onları çevre dostu ve emisyon standartlarına tam uygun olmalarını sağlar.

Ürünün geliştirilmesi süreci ile ilgili basına yapılan açıklamada Linde MH Ürün Müdürü Björn Walter ‘Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu akülü forklifti tercih etme konusunda istekli, ancak performans, dayanıklılık, yükten bağımsız operatör kabinleri ve Linde MH’nin hidrostatik transmisyonunun sunduğu ergonomik özelliklerden vazgeçme konusunda çekimser davrandıklarını ifade etti.

Walter açıklamalarına “Linde MH proje mühendisleri işte tam da bu noktada devreye girerek, güçlü, dayanıklı akülü forklift geliştirmenin sadece sürüş motorlarının gücünü artırarak elde edilemeyeceğini dizel forkliftlerin olumlu özelliklerini akülü forkliftlerin avantajları ile birleştirerek tamamen yeni bir model serisi tasarlamaya karar vermeleri ile süreç bambaşka bir boyut kazandı.” diye belirtti.

Bu bağlamda Linde MH’nin geliştirdiği 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeni nesil 1252 serisinde bulunan E20 – E35 modelleri, maksimum performans, güç ve dayanıklılığı sayesinde size zamandan ve operasyon maliyetinden kazandırır.

Kendi sınıfında en fazla ağır ticari araç yükleme/boşaltma rekoru kırmak için tasarlandı

Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler, konvansiyonel ASM-Teknolojisine göre %22 daha güçlü SRM-Teknolojisine sahip sürüş motorları, daha ergonomik ve dayanıklı tasarımı sayesinde muadil rakiplerine göre %30* daha fazla kamyon yükleme/boşaltma performansı sağlarken, operasyon maliyetlerinizi de %30* oranında düşürür. Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forklift ile tesisinizin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlar da çalışırken daha yüksek performans gösterir ve operasyonel verimliliğinizi de artırırsınız.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre tasarlandı

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentileri, ergonomi, görüş açısı ve güvenlik olarak özetlenebilir.

Yeni 1252 serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve tilt silindirleri) operatörü darbelere ve titreşimlere karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma şartlarını geliştiri. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım, her yönde olağanüstü görüş sağlamakla birlikte, temperli cam tavan, büyük kaldırma yüksekliklerinde geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demektir.

Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

Yeni 1252 serisinde birden çok enerji çözümü seçeneği olması ekipmanı çalıştırdığınız durum veya mekan olarak değişik enerji çözümleriyle optimum performansı yakalamanızı sağlar. Kurşun asit, lityum iyon veya hidrojen yakıt hücresi enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER