Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Verifone perakendeye yönelik teknolojik çözümlerini “Perakende Fuarı’nda” tanıttı

Editör
Abone Ol:

Verifone, 26-27 Kasım tarihinde Lütfi Kırdar’da düzenlenen Perakende Fuarı’nda en yeni teknolojik ürünlerini tanıttı ve yaptığı işbirliklerini paylaştı.

Hizmetleriyle perakende dünyasına iddialı çözümler getiren ve sunduğu platform ile perakendecilere dünyadaki en yeni ve teknolojik çözümleri alt yapı değişikliği gerektirmeden müşterilerine sunan Verifone, telefon ile ödemeden QR kodla ödemeye kadar son teknolojik olanaklarla ödeme yapılabilmesini sağlıyor. Güvenli ödeme sistemleri sektörünün lider markası Verifone, sektörde bugüne kadar gerçekleştirdiği bu büyük teknolojik çözümleri ve işbirliklerini 26-27 Kasım tarihinde Lütfi Kırdar’da gerçekleşen Perakende Fuarı’nda katılımcılarla paylaştı.
VeriFone’un sektöre sunduğu entegre çözümlerden biri olan VPlatform, perakendeciliğe bambaşka bir boyut getirdi. Perakende şirketlerinin hayatını kolaylaştıran sistem, bununla da kalmayıp işletmelerin zaman ve kazanç elde etmelerine olanak sağlıyor.
POS terminalleri üzerindeki yazılımlar ile sağlanan bir tam hizmet platformu olan VPlatform sayesinde tek platform üzerinde birçok servis devreye alınabiliyor. Tüm POS’larda ve yazarkasa POS’larda kullanılabilen VPlatform, mağazalardaki kasa bilgileri ile merkezdeki muhasebe bilgilerini entegre edip, zincir mağazaların anlık raporlama takibi yapabilmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra; VPlatform’un Pay + programı, çalışılan tüm banka uygulamalarını tek cihazda toplamayı mümkün hale getiriyor. Böylelikle Loyalty + programıyla ayrıntılı raporlama alınabiliyor, detaylı kampanya tanımlanabiliyor ve müşteriye hizmet verme hızında artış sağlanabiliyor. Üstelik müşteri profili, ürün, tutar, tarih, bölge bazlı sadakat programlarını hayata geçirebilmeye ve çapraz sadakat programları oluşturmaya da imkan tanıyor. 12 bankayı tek bir POS cihazında birleştiren VPlatform’un sağladığı avantajlar şöyle sıralanabilir:
•   YANLIŞLIK ANINDA FARKEDİLİYOR… Alışverişin yoğunlaştığı anlarda kasiyer, tutar yerine POS’a yanlış bir miktar girerse hem müşteri memnuniyeti düşer hem de muhasebesel tutarsızlıklar oluşabilir. VPlatform, kasa-POS entegrasyonu sayesinde kasa üzerinden girilen tutarı, taksit sayısını ya da puan kullanım talebini otomatik olarak POS cihazına iletiyor. Böylece hem müşteri hem de şirket tutarlı, güvenilir ve hızlı bir alışverişin mutluluğunu yaşar.
 
•   TÜM OPERATÖRLERE ÖDEME MÜMKÜN… Temassız ödemelere de uygun olan VPlatform’da tüm operatörlere POS cihazından TL yüklenebiliyor ya da fatura ödemesi yapılabiliyor.
 
•   GÜN SONU RAPORLAMADA KOLAYLIK… VPlatform, her bankanın farklı formattaki gün sonu raporlarını alma işlemini de kolaylaştırıyor. Bu raporlar ayrı ayrı değil, birleştirilmiş halde sunuluyor.
 
•    MÜŞTERİYE MEMNUNİYETİ BİRİNCİ SIRADA… Mağaza müşterilerinin telefonlarına TL yükleme, fatura ödeme gibi birçok kolaylık da sunan VPlatform, sadakat kart uygulamaları ve hediye çekleri ile memnuniyeti artırıyor.
 
•    BİR KAHVE ÜCRETİNE CİRO ARTIŞI… VPlatform, 5 ya da 5 bin mağazalı zincirlerde günde bir kahve ücretine ciro artışı, müşteri sadakati ve maliyette düşüş sağlıyor.

Köklü geçmişi ve güçlü AR-GE merkeziyle ödeme sistemlerinin lider firması Verifone, bugüne kadar sayısız işbirliğine imza attı. Verifone, fuarda son perakende çözümü VPlatform üzerinden gerçekleştirdiği büyük projeleri kamuoyu ile paylaştı.

THY, VPLATFORMA GEÇTİ…
Türkiye’nin önemli marka değerlerinden Türk Hava Yolları, yurt içi tüm ofis ve acentelerinde kullanılan ödeme altyapısında Verifone’un uçtan uca ödeme çözümü VPlatform’u tercih etti. THY, VPlatform sayesinde acentelerle satış ofislerini ortak bir ödeme platformunda buluşturup kampanya ve taksit avantajlarını birçok banka için tek bir POS üzerinde sunabiliyor ve binlerce noktadan gerçekleşen işlemler finans departmanına yük getirmeden muhasebe sistemleri ile entegre oluyor.

HAFELE’DE VLATFORM İLE YENİ DÖNEM…
Tek bir mağazadan 5 bin mağazalı zincirlere kadar tüm perakende dünyasında günde bir kahve ücretine ciro artışı, müşteri sadakati ve maliyette düşüş sağlayan VPlatform, öncü mobilya ve kapı aksesuarları firması Hafele’yi de müşterileri arasına kattı. Mağazalarındaki ödeme altyapısını Verifone uzmanlığı ile yeniden yapılandıran Hafele, bu dönüşümle birlikte hem ödeme sistemlerinde hız kazandı, hem de ciro artışı sağladı.
 

EBEBEK’LE DEV İŞBİRLİĞİ…
Birçok perakende ve alışveriş noktasında fark yaratan Verifone’un bir diğer işbirliği ise 37 mağazasıyla, anne-bebeğin tüm ihtiyaçlarına cevap veren perakende zinciri ebebek. Mağazalardaki POS cihazlarının verimli yönetilebilmesi ve istenilen tüm raporların VPlatform’dan bizzat alabilen ebebek, satış ve alt yapısını Verifone’a emanet ederek ödeme çözümlerinde yeni bir dönemin kapısını açtı.
 

VPLATFORM, KİLER’E CİDDİ VERİMLİLİK SAĞLADI…
Artan mağaza sayısı ile yoğunlaşan iş yüküne karşı ödemelerdeki yavaşlık için çözüm arayışına giren Kiler, kredi kartı çekimlerini en iyi ve en güvenli şekilde kontrol altına almak ve kullanıcı hatalarının önüne geçmek için VPlatform’u seçti. VPlatform, Kiler’in operasyonel süreçlerine getirdiği kolaylık ve esneklik ile maliyetleri düşürerek ciddi bir verimlilik sağladı.
 

ENGLISH HOME’DA ÖDEME ALTYAPISI HIZLANDI…
Mağazalarındaki ürün sirkülasyonu ve stok yönetiminin başarının temel unsurlarından biri olduğunu düşünen English Home da VPlatform’u seçen bir diğer mağaza zinciri oldu. English Home, VPlatform sayesinde müşteriye basit bir ödeme alt yapısı sağlıyor ve tüm parametreleri hızlı bir şekilde değiştirip gözlemleyebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Firmalardan

Pozitera, 15. yıldönümünde hastane sınıfı açtı

Editör

Yazar:

Perakende geliştirme hizmetleri sağlayan, sektörün öncü firmalarından Pozitera, 15. yıldönümünde örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Pozitera’nın öncülüğünde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” açıldı.

Pozitera, ulusal ve uluslararası birçok perakende firmasına hizmet veriyor. Satış noktalarındaki perakende ürünlerin tüketicilere ulaştırılması için çeşitli stratejiler ve çözümler sunan perakende geliştirme şirketi, 15. yılını kutluyor. Pozitera, bu çerçevede önemli bir sosyal sorumluluk projesine öncülük etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile yürütülen “Öğretmenim Elimi Tut” projesi kapsamında, tedavisi devam eden çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri için Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” hizmete girdi.

Pozitera öncülüğünde açılan hastane sınıfı, hastanede uzun süreli tedavi gören ve bu süreçte örgün eğitimlere katılamayan çocukların eğitime erişimlerini sağlayacak. Sınıfta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenler eğitim verecek. Pozitera’nın desteği ile açılan sınıf, tedavi gören çocukların birer hasta değil, öğrenci olduklarını hatırlatmayı sağlayacak.

Özel stratejiler geliştiriyor

Pozitera, 81 il ve birçok ilçede faaliyet gösteriyor. Ayda 15 binden fazla mağaza ziyareti gerçekleştiren firma, 100’den fazla saha yöneticisi ile hizmet veriyor. Pozitera Group bünyesinde; Perakende Akademi, Perakende Digital, Pozitera Sağlık, Bir Adım Sağlık ve SNG Digital platformları bulunuyor. Perakende satış noktalarında yer alan ürünlerin bir an önce tüketicilere ulaşması için özel stratejiler geliştiren Pozitera, perakende mağazası çalışanlarını eğitiyor; kaynakları doğru kullanmak için satış noktalarına özel yenilikler sunuyor; perakende operasyonlarına uygun raporlamalar sağlıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

İşinizi özgürleştirin!

Editör

Yazar:

Linde MH’nin 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, en son teknolojiyle tasarladığı E20-E35 model akülü forkliftleri hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin hem iç hem de dış depolama alanlarında rahatlıkla kullanılabilmesi sayesinde gerek sizi gerekse işinizi özgürleştiriyor.

Günümüzde intralojistiğin giderek gelişmesiyle, birçok şirket sürdürülebilir enerji modelleri kullanılan ürünleri tercih etmektedir. Akülü forkliftlerin çalışma sırasında karbon ayak izinin muadil dizel motorlu veya LPG motorlu forkliftlere göre çok daha düşük olması onları çevre dostu ve emisyon standartlarına tam uygun olmalarını sağlar.

Ürünün geliştirilmesi süreci ile ilgili basına yapılan açıklamada Linde MH Ürün Müdürü Björn Walter ‘Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu akülü forklifti tercih etme konusunda istekli, ancak performans, dayanıklılık, yükten bağımsız operatör kabinleri ve Linde MH’nin hidrostatik transmisyonunun sunduğu ergonomik özelliklerden vazgeçme konusunda çekimser davrandıklarını ifade etti.

Walter açıklamalarına “Linde MH proje mühendisleri işte tam da bu noktada devreye girerek, güçlü, dayanıklı akülü forklift geliştirmenin sadece sürüş motorlarının gücünü artırarak elde edilemeyeceğini dizel forkliftlerin olumlu özelliklerini akülü forkliftlerin avantajları ile birleştirerek tamamen yeni bir model serisi tasarlamaya karar vermeleri ile süreç bambaşka bir boyut kazandı.” diye belirtti.

Bu bağlamda Linde MH’nin geliştirdiği 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeni nesil 1252 serisinde bulunan E20 – E35 modelleri, maksimum performans, güç ve dayanıklılığı sayesinde size zamandan ve operasyon maliyetinden kazandırır.

Kendi sınıfında en fazla ağır ticari araç yükleme/boşaltma rekoru kırmak için tasarlandı

Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler, konvansiyonel ASM-Teknolojisine göre %22 daha güçlü SRM-Teknolojisine sahip sürüş motorları, daha ergonomik ve dayanıklı tasarımı sayesinde muadil rakiplerine göre %30* daha fazla kamyon yükleme/boşaltma performansı sağlarken, operasyon maliyetlerinizi de %30* oranında düşürür. Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forklift ile tesisinizin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlar da çalışırken daha yüksek performans gösterir ve operasyonel verimliliğinizi de artırırsınız.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre tasarlandı

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentileri, ergonomi, görüş açısı ve güvenlik olarak özetlenebilir.

Yeni 1252 serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve tilt silindirleri) operatörü darbelere ve titreşimlere karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma şartlarını geliştiri. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım, her yönde olağanüstü görüş sağlamakla birlikte, temperli cam tavan, büyük kaldırma yüksekliklerinde geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demektir.

Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

Yeni 1252 serisinde birden çok enerji çözümü seçeneği olması ekipmanı çalıştırdığınız durum veya mekan olarak değişik enerji çözümleriyle optimum performansı yakalamanızı sağlar. Kurşun asit, lityum iyon veya hidrojen yakıt hücresi enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız.

Devamını Oku

Firmalardan

Mcdodo, Türkiye’de üretime hazırlanıyor

Editör

Yazar:

Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum

Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum

Son dönemde mobil aksesuar pazarında hızlı bir büyüme grafiği yakalayan Mcdodo, planları arasına Türkiye’de bir üretim tesisi açmayı da aldı. Mcdodo markasının Türkiye’ye geldiğinden beri hızlı ve ayakları yere basan bir büyüme içinde olduğunu söyleyen Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “Türkiye’de üretim yapma planlarımız var. 2020 ciro hedefimiz 20 milyon TL idi ve bunu yüzde 90-95 oranında gerçekleştirdik. 2-3 yıl içinde de yıllık ciro hedefimiz 10 milyon dolar. Eğer her şey planlandığı gibi gider ve bu hedefe ulaşırsak, lojistik avantajları sebebiyle Kayseri’de bir fabrika kurmayı planlıyoruz” dedi.

Bu fabrikanın sadece yurtdışından gelen parçaların birleştirildiği sınırlı bir üretim tesisi olmayacağının altını çizen Uçurum sözlerine şöyle devam etti: “Her şeyi sıfırdan burada ürettiğimiz, teknolojiyi ve altyapıyı da getirip uyguladığımız bir fabrika olacak. Çünkü artık bu aksesuarlarda, özellikle hızlı şarjlarda çok yüksek bir teknoloji kullanılıyor. Bizim amacımız da o yüksek teknolojiyi sağlayacak bir üretim altyapısı kurup, dünyada gelişen tüm teknolojileri anında uygulayabildiğimiz ürünler üretmek. Yani aslında yapacağımız şey önce teknoloji transferi, sonra üretim olacak. Başlangıç aşaması için 1 milyon dolarlık bir yatırım ön görüyoruz. Sonrasında kademeli olarak artacak.”

“İlk etapta Türkiye pazarındaki payımızı daha da artırdıktan sonra, hali hazırda ihracat yaptığımız Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere ihracat yapmayı planlıyoruz. Daha sonraki dönemde Avrupa, Ortadoğu ve hatta Amerika da ihracat planlarımız arasında var. Çünkü Mcdodo halihazırda bu ülkelerin hepsine ürün gönderiyor ve bu marka şu an sadece Çin’de üretiliyor. Biz Türkiye’de üretim planlarımızı hayata geçirdiğimizde lojistik avantajlar sebebiyle de bu ülkelere yüklü ihracatlar yapmayı hedefliyoruz” diyen Uçurum sözlerini şöyle sürdürdü: “İstihdam olarak da ilk etapta 50-100 arası bir çalışan sayısıyla başlayıp, üretim bantlarının artışına göre bu sayı da artacaktır.

Mcdodo gibi Çin menşeili bir marka olan Xiaomi’nin 30 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’de fabrika kurması bizi çok motive etti ve bu konudaki çalışmalarımızı hızlandırdık.”

Mcdodo olarak şu an piyasada satışı yapılan tüm akıllı telefon markalarıyla uyumlu aksesuarlar ürettiklerini söyleyen Uçurum, “Araç içi aksesuarlardan, şarj kabloları ve adaptörlere ve kulaklıklara kadar her markaya uyan ürün seçeneklerimiz var. Özellikle yeni nesil hızlı şarj adaptörleri ve kablolar konusunda da iddialı bir markayız. Yeni ürün planlamalarımız da oluyor. Mcdodo üretim merkeziyle görüşerek, özellikle Türkiye pazarına özel, ihtiyaç duyulan ve talep edilen ürünlerle ilgili görüşmeler yapıp portföye yeni ürünler ekliyoruz. Mottomuz; varolanı tekrar eden değil, her zaman bir yenilik ve katma değer yaratan, varolanın üzerine yeni şeyler ekleyen sıradan olmayan ürünler ortaya çıkarmak” dedi.

Aksesuar pazarının büyüklüğünün pandemiyle birlikte 25 milyon adet yani ortalama 10 milyar TL’ye ulaştığını vurgulayan Uçurum, “Satış olarak ilk sırada akıllı telefonların artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması ve kesintisiz ulaşım ihtiyacı nedeniyle şarj adaptörleri ve kabloları var. İkinci sırayı ise ekran koruyucu camlar ve kılıflar alıyor. Araç içi aksesuarlar da çok satan ürünlerde ilk sıralarda” dedi.

Uçurum sözlerini şöyle bitirdi: “Bu pazarın tahminimizden de fazla büyüyeceğini öngörüyorum çünkü akıllı telefonların hayatımızda kapladığı yer her geçen gün daha da artıyor. Artık neredeyse diğer elektronik aletleri kullanmaya vakit kalmıyor. Dolayısıyla mobil aksesuarlara olan talep ve ihtiyaç da aynı hızla büyüyecektir.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER