Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Vestel’in hedefi 1 milyar dolarlık beyaz eşya ihracatı

Editör
Turan Erdoğan
Abone Ol:

İhracat haritasındaki ülkelerin sayısını 149’a yükselten Vestel, beyaz eşya ve ankastre ihracatının yüzde 78’ini Avrupa’ya yapıyor.

Vestel, Almanya’nın Köln kentinde 19 – 25 Ocak tarihleri arasında düzenlenen beyaz eşya ve ankastre fuarı Living Kitchen’da 58 ürününü farklı uluslararası firma ve tüketicilerin beğenisine sunuyor. Vestel’in akıllı ev ürünleri, enerji tasarrufunda dünya rekortmeni Pyrojet teknolojili çamaşır makinesi ile ankastre buzdolapları, fırın ve ocakları, bulaşık makineleri yoğun ilgi görüyor. Vestel’in ilk kez Living Kitchen’da görücüye çıkan yeni ürünleri,177 cm ankastre soğutucu ve dondurucu buzdolabı ile sliding door ankastre bulaşık makinesi büyük beğeni topluyor.

Vestel’in  sadece beyaz eşyada 1 milyar dolarlık ihracat hedeflediğini belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları ifade etti:

“Beyaz eşya, Vestel’in toplam ihracatının ise yüzde 33’ünü oluşturuyor. Vestel’in beyaz eşya pazarları arasında Avrupa, en büyük paya sahip. Toplam beyaz eşya ihracatının yüzde 78’i Avrupa’ya, geri kalanı ise Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine yapılıyor. Fransa, İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya 2014’te en çok satış yaptığımız ülkeler arasında. Bu pazarlarda özellikle fırın, ocak, buzdolabı gibi mutfak eşyalarımızla da etkiniz. Kısacası Avrupa’nın tenceresi artık Vestel’le kaynıyor.”

Vestel’in ikinci kez katıldığı Living Kitchen Fuarı’nın uluslararası işbirlikleri için önemli bir platform olduğunu da sözlerine ekleyen Erdoğan şunları söyledi:

“200’e yakın uluslararası firmanın katıldığı Living Kitchen, ankastre beyaz eşya ve mutfak ürünlerinde en son teknolojileri sergilemek ve takip etmek için önemli bir fuardır. Biz de Vestel’in beyaz eşya ve ankastre sektörlerindeki etkinliğini göstermek ve pazar payımızı büyütmek için bu fuarda yerimizi aldık. Vestel teknolojisini mevcut ve potansiyel müşterilerimize daha iyi tanıtmayı hedeflediğimiz bu fuardan yeni iş ortaklıkları kurarak ayrılmayı ve bunu beyaz eşya satışlarımıza yansıtmayı amaçlıyoruz.”

Vestel’in Sharp’la imzaladığı lisans anlaşmasının Avrupa’daki beyaz eşya Pazar payını artırmada büyük rol oynayacağını vurgulayan Erdoğan, “Bu lisans anlaşması sayesinde Sharp markasıyla 100 milyon Euro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”  dedi.
Vestel’in dünyanın dört bir yanına ihracat yaptığını belirten Erdoğan, “Bugün ihracat haritamızda yer alan 149 ülke var. Bunlara yakın zamanda yenilerini eklemek üzere çalışıyoruz. Kamboçya, Mozambik, Zambiya, Namibya hedef ülkelerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Vestel Fransa, İngiltere ve İspanya’da çamaşır makinesi, İtalya’da pişirici, Almanya’da buzdolabı kategorisinde öne çıkıyor. Avrupa’nın yanı sıra dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Vestel, Çin’e üst ürün segmentindeki french door buzdolapları, Kanada’ya ankastre fırın, ocak, çamaşır makinesi ve kurutmalı çamaşır makinesi gönderiyor. Vestel, Hindistan’da bulaşık makinesi kategorisinde Pazar liderliğini elinde bulunduruyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER