Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Viking Temizlik’ in İSO ikinci 500’ e giriş gururu

Editör
Abone Ol:

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’ nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2015 yılı sonuçlarını açıkladı. Ege’nin en büyük işletmelerinden olan Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş. listeye 478. sıradan girmeyi başardı. 2015 yılındaki başarılı performansı firmayı, üretimden satış rakamlarının baz alındığı İSO listesine taşıdı. Bir önceki seneye göre büyümesinde ciddi yükseliş gösteren Viking Temizlik’in bu başarısı, hedeflerine hızlı ama emin adımlarla ilerlediğinin de göstergesi oldu. %100 yerli üreticisi olan Viking Temizlik, temizlik ve kozmetik sektöründe 38. yılı geride bıraktı. Firmanın başarı hikayesi ise çok etkileyici, semt pazarlarında başlayan ve sonrasında Ege Bölgesi’nde seyyar satıcılık ile geliştirilen deterjan alım satımı yıllarının sonrasında ilk üretimine 1980 yılında kristal çamaşır sodası ile başladı. Mayi sabun olarak adlandırılan ve halk arasında Arap sabunu adı ile anılan ürünü naylon torbada satışa sunarak o yıllarda bir ilki gerçekleştirdi. 1985 yılında üretimine çamaşır suyu ve tuz ruhunu ekledi. 1990 yılına gelindiğinde tüketiciden ve satış kanallarından gelen talepler ile ürün çeşitliliğini arttırarak, sıvı deterjan, jel deterjan ve yumuşatıcı üretimine de başladı. 2005 yılında İzmir Kemalpaşa’da faaliyete geçen 53.000 metrekarelik tamamı çelik konstrüksiyon ve teknolojinin tüm üst standartlarının kullanıldığı fabrika ile tam otomasyonlu üretim sistemi ve yılda 214.000 tonluk üretim kapasitesi ile sektördeki varlığını duyurdu.

Bu başarının inovasyon ve kaliteye yaptıkları yatırımın bir sonucu olduğunu belirten Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Avcı şunları söyledi:

“Elde edilen bu başarılar hiçbir zaman tesadüf değildir, başarıyla yürüttüğümüz AR-GE ve inovasyon çalışmalarının sonuçlarını alıyoruz ve istikrarlı yükselişimiz de bu anlamda devam edecektir. Perakende kanal, private label, ihracat ve EDT olmak üzere 4 farklı satış kanalımız ile ürünlerimizi piyasaya sunuyoruz. ‘Sailor Viking’ markası ile 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Toplam kalite yönetimi için, ambalaj kalitesinin de ürün kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği ile diğer şirketimiz, Vikipack Plastik San.ve Tic. A.Ş. yan kuruluşumuz olarak faaliyetine devam etmektedir. 2014 yılında kurulan bir diğer yan kuruluşumuz Avcı Kimya San. ve Tic. A.Ş. ile kimyasal hammadde üretecek kimya şirketimizi devreye aldık. 2010 yılında AR-GE çalışmalarına başlanan ve 2013 yılında Euro patentlerini aldığımız, üç adet Tübitak ve San – tez desteklerini içeren kimyasal hammaddelerimizi üretmeye başladık. Böylece hem rekabet gücümüzü arttıran hem de piyasalara hammadde satabilen ve sonuçta kar odağında doğru işler yapmış olmanın heyecanını yaşadık”.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER