Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yellow Medya’dan perakendecilere fark yaratan hizmetler

Editör
Abone Ol:

Devir değişti. Artık tüketiciler, sahip olmak istedikleri ürün ve hizmetleri nereden alacaklarını bulmak için dijital ve mobil platformları kullanıyor.

 

 

Bu yüzden rakiplere göre daha bulunur olmak, aramalarda üst sıralarda yer almak, online haritalarda doğru noktada bulunmak markalar için büyük önem taşıyor. Bu bağlamda Yellow Medya’nın markalarının online, mobil, harita, navigasyon platformlarının yanı sıra sosyal medyadaki varlığını ve görünürlüğünü artıran ürünler geliştirdiğini söyleyen Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Reyhan Çelik, “Lokasyon bazlı pazarlama ve yerel arama çözümleri sunuyoruz. Bu sayede firmalar aranınca bulunuyor, bulundukça daha fazla müşteriye ulaşıyor ve daha çok kazanıyor” dedi.
Özellikle online ve mobil varlığı olmayan firmalara özel ürünler hazırladıklarını ve arama motorlarında oldukça yüksek performans sağlayan ürünler sunduklarını ifade eden Çelik, şu açıklamada bulundu:
“Yellow Medya`nın 7 ana ürün grubu bulunmaktadır. Yellow Web de bunlardan biri. Tüm Yellow Web ürünleri  mobil cihazlara uyumludur. Böylece mobil cihazlarda bulunabilirlik ve sorunsuz görüntülenme sağlanır. Hem Türkçe hem de İngilizce olarak üretim yapıyoruz. Özel talep dahilinde farklı dillerde de web siteleri yapabiliyoruz. İhracat odaklı şirketler için ideal bir çalışma oluyor. Türkiye`nin en güncel ve en doğru firma rehberi Yellow.com.tr’de 1 milyon 340 bin endekslenmiş sayfa ve 700 binden fazla firma bilgisi bulunuyor. 650 kategorimiz var. Google’da ise 1 milyon 340 bin sayfamız endekslenmiş durumda. Dünyaca ünlü harita ve navigasyon firmaları ile anlaşmalarımız ve işbirliklerimiz bulunmakta.”
Güncel ve doğru bilgiler sağladıkları için dünyaca ünlü markaların Yellow Medya’yı tercih ettiklerini söyleyen Çelik, “Alışveriş merkezleri ve perakendecilerin Yellow Medya ürünleri ile hem harita platformlarında yer almalarını,  hem de mobil uygulamalarını bir an önce geliştirmelerini öneriyoruz. Pazarlama trendleri buraya doğru ilerliyor. Örneğin iPhone Store Finder (Mağaza Bulucu) uygulaması ürünümüz ise markalara özel hazırlanmaktadır. Bu uygulama özellikle perakendeciler için ideal bir çözüm. Tüketiciler cep telefonlarından hem firma ile ilgili detaylı bilgi alabiliyor, hem de en yakınlarındaki marketleri, mağazaları görüntüleyebiliyor. Yellow Medya, birden fazla mağazası ya da şubesi bulunan firmalar için hazırladığı bu iPhone uygulamasıyla hem müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor hem de uygulamanın sahibi firmalara prestij kazandırarak müşteri sadakatini artırmalarına yardımcı oluyor. Uygulama, son kullanıcıların belli bir markanın tüm satış ve hizmet noktalarını aynı anda ve aynı uygulama içinde listeleyebilmesini, belli bir bölgede aradığı satış/hizmet noktasını iletişim bilgileriyle birlikte bulmasını ya da GPS teknolojisi ile kendisine en yakın satış/hizmet noktasına ulaşmasını sağlıyor. iPhone Store Finder uygulaması, firma lokasyonlarının Google haritalar üzerinde kolayca rota çizilebilmesini sağlamak için iPhone’un dahili GPS fonksiyonunu kullanıyor. Bu sayede müşteriler, uygulamayı kendilerine sunan firmanın şehrin farklı bölgelerine yayılmış mağaza ve şubeleri arasında istedikleri bir bölgedekini ya da o an kendilerine en yakın olanı, haritada belirtilen rota ve yönlendirmeler aracılığıyla adres arama sorunu yaşamadan kolayca bulabiliyorlar” dedi.

 

3 boyutlu uygulama
Mağazaları, hizmet ve satış noktalarını tüm detayları ile Google Earth üzerinde üç boyutlu olarak internete taşıyarak, firmaların dünyanın her yerinden potansiyel müşterilerle buluşmalarına yardımcı olduklarını kaydeden Satış Eğitimi Pazarlama Uzmanı Gül Elitaş Araser, “Bu hizmetten yararlanan firmalar, ürün, hizmet ve satış noktalarını, ulaşım güzergahlarından bulundukları lokasyona kadar tüm detayları ile her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google Earth üzerinde üç boyutlu modellerle sunabiliyorlar. Google Earth üzerinden sunulan bu yeni nesil tanıtım ve pazarlama modeli, firmalar açısından çok önemli avantajlar sağlıyor. Başta perakende ve AVM’ler olmak üzere tüm sektörlerde uygulanabilir ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek benzersiz bir teknolojiye sahip” diye konuştu.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER