Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

2015’te cepler, “cepler”le doldu

Editör
Abone Ol:

Sahibinden.com’un, 1 Ocak – 30 Kasım 2015 dönemine ait verilerine göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla sıfır ve ikinci el cep telefonu satışı yüzde 40, fiyatları ise yüzde 16 oranında arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 verilerine göre, sabit telefon bulundurma oranı yüzde 29,6’da kalırken, buna karşılık hanelerin yüzde 96,8’inde bir cep telefonu ya da akıllı telefon bulunuyor. Türkiye’de her yeni modelle birlikte daha da artan cep telefonlarına olan bu ilgi 2015’in ilk 11 aylık döneminde satışlara da yansıdı.
Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un, 1 Ocak – 30 Kasım 2015 dönemine ait verilerine göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla sıfır ve ikinci el cep telefonu satışı yüzde 40, fiyatları ise yüzde 16 oranında arttı. 2015 yılının 11 aylık dönemi verilerine göre, cep telefonlarının ortalama fiyatı 750 TL olarak belirlendi.
Geçtiğimiz yıl büyük bir lansmanla satışa sunulan iPhone 6 Türkiye’de de yoğun ilgiyle karşılanmıştı. iPhone 6, 2015’in 11 aylık satış verilerine göre sahibinden.com üzerinden en çok satılan cep telefonu modeli oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre fiyatı yüzde 2 oranında düşen iPhone 6’nın ortalama fiyatı ise ortalama 2 bin 150 TL olarak belirlendi. En çok satılan cep telefonu modellerinde iPhone 6’yı sırasıyla diğer iPhone sürümleri iPhone 5s ve iPhone 5 takip etti. Böylelikle 2015’te Apple’ın iPhone serisi cep telefonunda model tercihlerine damgasını vurmuş oldu.
İncelenen dönemde sahibinden.com’da satışı gerçekleşen en pahalı cep telefonu modeli ise ortalama 2 bin 477 TL ile iPhone 6 Plus oldu. iPhone 6 Plus’ı, iPhone 6 ve ortalama 1.650 TL satış fiyatıyla Samsung-Galaxy Note 4 takip etti. İncelenen dönemde en çok satışı yapılan cep telefonu markalarında ise Samsung, Apple’ı geride bıraktı. Buna göre satışı en çok yapılan markalar sırasıyla Samsung, Apple, LG ve Nokia oldu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER