Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Altunbilekler, çıtayı yükseltecek

Editör
Abone Ol:

Ankara’nın yerel market zincirlerinden Altunbilekler; 43 şubesinde, 1.100 personeli ile 33.250 metrekarelik satış alanında hizmet veriyor.

Perakende sektörüne 1984 yılında giren Altunbilekler’in ilk mağazasını Keçiören’de açtığını, 1998’de şube sayısını beşe çıkardığını ve bu tarihten sonra Ankara’nın çeşitli semtlerinde şubeler açmaya devam ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilekler, aynı zamanda Ankara PERDER Başkanlığı’nı da sürdürüyor.

“Ankara’nın her yerinde hizmetinizdeyiz” sloganıyla sürdürülen marketçiliği en iyi şekilde yapmaya ve müşterilerin beklentilerini üst düzeyde karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Altunbilekler, “Bunun için sürekli sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri izleyerek, kendimize uyarlıyor, mağazalarımızı ve teknik alt yapımızı buna göre yeniliyor ve organize ediyoruz. Bunun en iyi örneği, 1987 yılında Ankara’da barkod sistemini ilk uygulayan market olmamızdır. Altunbilekler; lojistik destek sağlayan deposuyla, et entegre tesisiyle ve mağazalarında kullandığı teknik donanım ve bilgi işlem alt yapısıyla en hızlı ve en iyi şekilde müşterilerine hizmet veren, müşterilerinin rahat ve kolay alışveriş yapmasını sağlayacak biçimde mağazalarını düzenleyen ve oluşturan, hijyeni ve müşterisinin en kaliteli ürünü en uygun fiyatlarla almasını ön planda tutan bir yapıyla çalışmalarını sürdürmekte ve sürekli kendini geliştirmektedir. Altunbilekler’in en önemli ilkesi; müşterilerinin mağazadan mutlu ayrılmasını ve yeniden mutlu ve isteyerek gelmesini sağlamaktır. Bunun için de kaliteden ödün vermeden işlerini sürdürmektedir” dedikten sonra hem 2009 yılını değerlendirdi, hem de çalışmalarını şöyle özetledi:

“2009 durgun bir yıl oldu. Kriz diğer sektörlerden bir süre sonra sektörümüzü etkilemiş olsa da, bizleri de etkiledi. Vatandaşlarımızın işsiz kalması, Ankara’da ağırlıklı olarak memur olan müşterilerimizin maaşlarında fazla artış olamaması işimize yansıdı. Buna bir de Ankara’nın büyük sanayi yatırımları yapılan bir bölgede olmayışı, bölgede daha çok küçük ve orta ölçekli işletmelerin yer alıyor olması eklenince Ankara perakendecileri için ekonomik durgunluğun yaşandığı bir dönem oldu. Biz de bu dönemde mevcut işimizi koruduk. Yapımızı güçlendirmeye çalıştık. Eğitimlerimize ağırlık verdik.

Kriz sektörde satın almaların önünü açtığı için ayakta kalmayı başarabilen firmalar için bir fırsat oldu tabiiki.

Kurumsallaşamayan, vizyon sahibi olmayan firmaların ayakta kalamayacağını öğretti bizlere kriz. Hepimiz kendimize çeki düzen verdik. Bu dönemi bünyemizi güçlendirmek için kullandık. Personel eğitimlerine ağırlık verdik. Krizi personel yapımızı iyileştirmek, kurumsal yapıyı daha iyi hale getirmek, eğitimlerimizi hızlandırmak için bir fırsat olarak gördük.”

Büyük bir yoğunluk içinde çalışırken bir yandan da dernek faaliyetlerini sürdürmeye çalıştıklarını kaydeden Altunbilekler, “Ancak bu faaliyetleri asla bir yük gibi değil, ülkemize, sektörümüze ve alışverişlerinde bizleri tercih eden vatandaşlarımıza karşı bir borç olarak görüyoruz. Çünkü tüm çalışmalarımızın ana hedefi sektörümüzü geliştirmek, sıkıntılarını elbirliği ile aşmak, öncelikle ülkemizde müşterilerimize en iyi, en kaliteli ürünü en uygun fiyata ve en iyi hizmetle sunabilmek; ardından içimizden dünya markaları çıkarabilmek. Yaptığımız çalışmaların nihai hedefi bunlar. Ankara PERDER kuruluşundan beri üyelerini ticari tanıtıma teşvik etmek, teknolojik yenilikleri takip etmelerini sağlamak ve sınai-ticari bilgilerini artırmak amacıyla yurtdışında ve yurtiçinde düzenlenen genel nitelikli yahut ihtisas fuarlarına katılım organizasyonları düzenlemektedir” dedi.

2010 yılının 2009 yılından çok daha iyi ve başarılı geçeceğini kaydeden Altunbilekler, şunları söyledi:

altunbilekler“2010 yılında ekonomik krizin etkilerinin de yavaş yavaş ortadan kalkacağını düşünüyoruz. 2009’da zor bir sınavdan geçtik, kendimize iyi bir ders çıkardık. 2010 yılına daha hazırlıklı giriyoruz.

Altunbilekler bugün; 43 şubesinde, 1.100 personeli ile 33.250 m2 satış alanında hizmet vermektedir. 2010 sonunda 50 mağazada 200.000.000, TL ciro hedefimiz var.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER