Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Antalya’nın marketi 1e1

Editör
Abone Ol:

Kurumsallaşmayı ana hedef olarak seçen Antalya Market İşletmeciliği, yapılan değişimi ismine de taşıdı ve 2009 yılında yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla ‘1e1’ olarak değiştirip hedefine hızlı adımlarla yürümeye başladı.

Antalya Market İşletmeciliği, 2005 yılında ‘Makro’ marketler zincirini satın alarak girdiği marketçilik sektöründe, kurumsallaşmayı ana hedef olarak belirledi. 2009 yılına kadar şirketin kurumsal yapılaşması yönünde önemli adımlar attı ve marketçiliğe farklı bir vizyon kazandırdı. Ve şirket, değişen yüzüne uygun olarak 2009 yılına yeni bir isim aldı: 1e1… 1e1 ismi, şirketin marketçilikteki yeni vizyonunu da anlatıyor. Müşteri merkezli bir işletim, müşteriyle ‘birebir’ etkileşim.

1e1_gorsel1Arkasındaki 4 isim

Antalya Market İşletmeciliği San ve Tic. A.Ş. 2005 Eylül ayında Mustafa İnceel, Orhan Gülel, Mehmet Yörükoğlu ve Ali Bahar ortaklığında kuruldu. Şirketin kuruluş amacı, 1992 yılında Seydişehir’de kurulan ve 1994 Nisan ayında Antalya Ulus Mahallesi’nde ilk şubesini açarak marketçilik sektörüne başlayan Makro Marketlerini ekonomik sıkıntılarından dolayı devralarak, Makro markasının Antalya’da devamını sağlamaktı.

1e1_gorsel2Yeni marketçilik programı

Antalya Market İşletmeciliği, Makro marketleri devraldıktan sonra, şirkette kurumsallaşma çalışmaları başladı. Şirketin yönetim yapısı genel müdürden başlayarak yeniden şekillendirildi.Sektörün olmazsa olmazlarından olan otomasyon sistemi de yenileşme çalışmaları çerçevesinde 2006 yılı sonunda tamamen değiştirildi ve yeni bir marketçilik programına geçildi.

Yeni şubeler

Yenileşme çalışmaları devam ederken, Antalya Market İşletmeciliği, yeni şubeler açmaya başladı. 8 Eylül 2006 tarihinde Alanya mağazası ardından da 8 Haziran 2007 tarihinde Narenciye şubesi açıldı.

Dinamizm

Şirket alanında kurumsallaşma çalışmalarıyla birlikte yeni bir marketçilik konseptine geçiş yapan Antalya Market İşletmeciliği, değişen vizyonunu ismini de değiştirerek vurguladı.

Antalya Market İşletmeciliği, yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla 1 Ocak 2009 tarihi itibariyle marka ismini Makro’dan 1e1’e dönüştürdü. 1e1 Genel Müdürü Kamil Özkan, kurumsal kimliklerini ve müşterilerine vermek istedikleri dinamizm mesajını pazara daha iyi ileteceklerini düşündükleri için isim değiştirme kararı aldıklarını anlattı. Özkan, marketin yeni adının, müşteri merkezli marketçiliğin, müşteriyle ‘birebir’ iletişimi vurguladığını kaydetti.

Yeni bir yüz

İsim değişikliğinin ardında, büyüme stratejisi gereği yeni mağazalar açılmaya devam edildi. 16 Ocak tarihinde Soğuksu şubesi, 9 Mayıs tarihinde Kumluca şubesi ve 16 Haziran 2009 tarihinde Serik şubesi açıldı. 1e1 Marketler Zincirinin son halkası da 17 Ağustos tarihinde açılan Uncalı şubesi oldu. 350 metrekare satış alanı bulunanUncalı şubesiyle, 1e1 Alışveriş Merkezi market ağını da 19’a çıkarttı. Marketler zincirinde toplam çalışan sayısı da 400.

1e1_kutu2

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Mopaş yöneticileri, sera tesislerini gezdiler

Editör

Yazar:

Mopaş Marketcilik Gıda ve San. Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Birim Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Mağaza Müdürleri olmak üzere toplamda 200 kişilik heyet, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde Manisa Salihli’de bulunan Mopaş seralarına gezdiler.

Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, 2012 yılında yapılan ilk yatırım olan örtü altı jeotermal modern seracılık tesisinin 72.000 metrekare alanda üretime başladığını ifade ettikten sonra şu bilgileri verdi:

“2023 yılının Ekim ayında 65.000 metrekare alana yeni bir yatırım daha ekleyerek 2. serasını faaliyete geçirmiştir.  Mopaş Marketcilik A.Ş. toplamda 137.000 metrekarelik alanda üretim yapmaktadır. Seralarda salkım domates üretimi yapmakta olan Mopaş Marketcilik A.Ş., domateslerin önemli bir kısmını ihraç etmekte ayrıca bir kısmını da mağazalarında satmaktadır.”

Mopaş Merkez müdürleri ve Saha müdürleri 11 Mayıs tarihinde yaptıkları sera ziyareti sonrası 12 Mayıs tarihinde de Manisa Salihli Lidya Otel’de 2024 1. Çeyrek şirketin genel verileri ve bilgi paylaşımı ile ilgili toplantı yaptıklarını ifade eden Narman, “Toplantıda Davranış Bilimleri Uzmanı Dr. İlhami Fındıkçı genel bir değerlendirme yapmıştır. Mopaş Marketciliğin halka arz sürecinde olduğu, 01.04.2024 tarihi ile izahnameleri SPK ile paylaşıldığı ve bu konuda yöneticilerle bilgi paylaşımı yapılmıştır” dedi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Editör

Yazar:

Yaklaşık 4 yıldır Metro Türkiye’nin dönüşümüne ve büyüme stratejilerine liderlik eden Sinem Türüng, şirketin CEO koltuğunu David Antunes’e devretti. İş hayatına Kasım 1997 tarihinde Metro Grup’ta başlayan David Antunes, Asya Bölgesinde ve Orta Doğu Avrupa Bölgesi’nde Tedarik Zinciri ve Operasyon Yönetimi rollerini üstlendi. Mayıs 2011’de Metro Grup Kurumsal Tedarik Zinciri Grup Müdürü olarak atanan David Antunes, Şubat 2012’de Polonya’da Operasyon Direktörü, Ekim 2014 itibariyle de Satın Alma Direktörü rolünü üstlendi. Nisan 2018’den bu yana Portekiz CEO’su olarak çalışma hayatına devam eden Antunes, şirketin karlı büyüme stratejilerinin hayata geçirilmesine liderlik etti.

1 Mayıs 2024 itibarıyla Metro Türkiye CEO’su olarak yeni görevine başlayan David Antunes, şirketteki çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle Metro Türkiye’nin Türk mutfağını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve uluslararası arenada hakettiği yere gelmesini sağlamak vizyonunu daha da ileri taşımak üzere çalışacak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BİM, sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi

Editör

Yazar:

Türkiye’de markaların B2B alandaki performansını kapsamlı bir araştırmayla ölçümleyen ilk endeks olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen B2B Excellence Awards’da BİM, Gıda/Mutfak ve Temizlik kategorilerinde ilk sırada yer alarak “B2B Excellence Awards” almaya hak kazandı ve sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi.

B2B sektörlerdeki başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla metodolojisini Marketing Türkiye ve Kuantum Araştırma’nın gerçekleştirdiği ve 12 ilde, iki bin sekiz yüz işletmeyle gerçekleştirilen araştırma, markaların iş ortakları nezdindeki itibarını ölçüyor ve B2B Excellence endeksini oluşturuyor.

Çalışmanın sonucunda şirketler hizmet aldıkları B2B paydaşlarını “Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” olarak belirliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER