Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Antalya’nın marketi 1e1

Editör
Abone Ol:

Kurumsallaşmayı ana hedef olarak seçen Antalya Market İşletmeciliği, yapılan değişimi ismine de taşıdı ve 2009 yılında yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla ‘1e1’ olarak değiştirip hedefine hızlı adımlarla yürümeye başladı.

Antalya Market İşletmeciliği, 2005 yılında ‘Makro’ marketler zincirini satın alarak girdiği marketçilik sektöründe, kurumsallaşmayı ana hedef olarak belirledi. 2009 yılına kadar şirketin kurumsal yapılaşması yönünde önemli adımlar attı ve marketçiliğe farklı bir vizyon kazandırdı. Ve şirket, değişen yüzüne uygun olarak 2009 yılına yeni bir isim aldı: 1e1… 1e1 ismi, şirketin marketçilikteki yeni vizyonunu da anlatıyor. Müşteri merkezli bir işletim, müşteriyle ‘birebir’ etkileşim.

1e1_gorsel1Arkasındaki 4 isim

Antalya Market İşletmeciliği San ve Tic. A.Ş. 2005 Eylül ayında Mustafa İnceel, Orhan Gülel, Mehmet Yörükoğlu ve Ali Bahar ortaklığında kuruldu. Şirketin kuruluş amacı, 1992 yılında Seydişehir’de kurulan ve 1994 Nisan ayında Antalya Ulus Mahallesi’nde ilk şubesini açarak marketçilik sektörüne başlayan Makro Marketlerini ekonomik sıkıntılarından dolayı devralarak, Makro markasının Antalya’da devamını sağlamaktı.

1e1_gorsel2Yeni marketçilik programı

Antalya Market İşletmeciliği, Makro marketleri devraldıktan sonra, şirkette kurumsallaşma çalışmaları başladı. Şirketin yönetim yapısı genel müdürden başlayarak yeniden şekillendirildi.Sektörün olmazsa olmazlarından olan otomasyon sistemi de yenileşme çalışmaları çerçevesinde 2006 yılı sonunda tamamen değiştirildi ve yeni bir marketçilik programına geçildi.

Yeni şubeler

Yenileşme çalışmaları devam ederken, Antalya Market İşletmeciliği, yeni şubeler açmaya başladı. 8 Eylül 2006 tarihinde Alanya mağazası ardından da 8 Haziran 2007 tarihinde Narenciye şubesi açıldı.

Dinamizm

Şirket alanında kurumsallaşma çalışmalarıyla birlikte yeni bir marketçilik konseptine geçiş yapan Antalya Market İşletmeciliği, değişen vizyonunu ismini de değiştirerek vurguladı.

Antalya Market İşletmeciliği, yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla 1 Ocak 2009 tarihi itibariyle marka ismini Makro’dan 1e1’e dönüştürdü. 1e1 Genel Müdürü Kamil Özkan, kurumsal kimliklerini ve müşterilerine vermek istedikleri dinamizm mesajını pazara daha iyi ileteceklerini düşündükleri için isim değiştirme kararı aldıklarını anlattı. Özkan, marketin yeni adının, müşteri merkezli marketçiliğin, müşteriyle ‘birebir’ iletişimi vurguladığını kaydetti.

Yeni bir yüz

İsim değişikliğinin ardında, büyüme stratejisi gereği yeni mağazalar açılmaya devam edildi. 16 Ocak tarihinde Soğuksu şubesi, 9 Mayıs tarihinde Kumluca şubesi ve 16 Haziran 2009 tarihinde Serik şubesi açıldı. 1e1 Marketler Zincirinin son halkası da 17 Ağustos tarihinde açılan Uncalı şubesi oldu. 350 metrekare satış alanı bulunanUncalı şubesiyle, 1e1 Alışveriş Merkezi market ağını da 19’a çıkarttı. Marketler zincirinde toplam çalışan sayısı da 400.

1e1_kutu2

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO: Nihai hedefimiz BTM’den bir Turcorn çıkarmak

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), beşinci yaşını verdiği iftarla kutladı. İTO ve BTM Başkanı Şekib Avdagiç ile BTM Mütevelli Heyeti’nin de katıldığı iftarda girişimciler, yatırımcılar, mentorlar başta olmak üzere tüm ekosistem yer aldı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, BTM’nin beş yıl içinde kat ettiği yol kısa bir film olarak katılımcılarla paylaşıldı.

İftarda konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Dünyada bir ticaret odası tarafından kurulan ilk start-up merkezi olma özelliği taşıyan BTM beş yaşına girdi. BTM bu beş yıl içinde sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin startup üssü oldu ve dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldı. Yine bu sürede Türkiye de, küresel anlamda önemli bir girişimcilik merkezi kimliği kazanıp, global bir oyuncu çıkarmayı da başardı” dedi.

“Büyük bir memnuniyetle ifade edeyim ki, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Kuşkusuz bu işlerin en büyüğü de Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilme fikrini’, bir daha çıkmamak üzere sokmak olmuştur” diyen Avdagiç, “BTM, yatırımcılık konusunda da ciddi farkındalıklar oluşturdu. Yatırımcı Hızlandırma Platformu programını devreye sokarak, başarılı iş insanlarımız start-uplara ve yeni nesil girişimcilere olan bakış açılarını değiştirdi. BTM olarak, 2021’de 172 yatırım eşleştirmesi gerçekleştirdik. Nihai hedefimiz ise 2022’de BTM’den bir Unicorn yani bizim tabirimizle bir Turcorn çıkmasını sağlamak” dedi.

Avdagiç şöyle devam etti: “Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki, İTO yönetimi olarak biz BTM’nin bu hedeflerine ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. 2018’den 2022’ye kadar yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl ki, 300 metrekarelik bir binada başlayan BTM hizmetlerini, hayalleriyle orantılı yeni mekanlarda sürdürmesini sağladıysak, şimdi de küresel hedefleriyle uyumlu yeni mekanlara sahip olmasını sağlayacağız. Yeni dönemde İTO binamızın yanında inşa edeceğimiz modern merkezimiz, Türkiye’nin yenilikçilik, girişimcilik ve start-up üssü haline gelecek… Böylece BTM’nin fiziki büyüklüğünü de 20 bin metrekareye taşıyacağız.”

Avdagiç, “Biz küreselleşen dünyada, fiziksel salgınların da, iktisadi hastalıkların da ülke ekonomilerini nasıl derinden etkileyip hallaç pamuğu gibi savurduğunu gördük. Yine gördük ki, salgın hastalıkların bize bulaşmaması için nasıl ‘aşı, maske ve mesafe’ gibi tedbirler alıyorsak, iktisadi hastalıklar içinde koruyucu tedbirler almalıyız. Biz inanıyoruz ki, bizi bulaşıcı iktisadi hastalıklardan koruyacak olan BTM gibi kalkanlarımızdır. BTM ve girişimci ekosistemimiz, bizim küresel ekonomik salgınlara karşı koruyucu aşılarımızdır” dedi.

BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı da yaptığı konuşmada, “Hem ulusal hem de uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden BTM, bu başarısını kıtalararası platformlara taşıyarak Amerika, Mozambik ve Güney Afrika gibi birçok ülkede girişimcilik ekosistemiyle ilgili programların içinde yürütücü olarak yer aldı. Kısa bir süre önce ‘Yılın Yatırım Platformu Ödülü’nü de alan BTM, beş yıllık süreçte almış olduğu ödüllerle hem girişimcilere hem de yatırımcılara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerden tam not almayı başardı. Tabi bu anlamda kıymetli desteklerinden dolayı İTO’ya, değerli yöneticilerimize, bu yolda birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, girişimcilerimize ve tüm BTM çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu başarıların katlanarak devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER