Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Antalya’nın marketi 1e1

Editör
Abone Ol:

Kurumsallaşmayı ana hedef olarak seçen Antalya Market İşletmeciliği, yapılan değişimi ismine de taşıdı ve 2009 yılında yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla ‘1e1’ olarak değiştirip hedefine hızlı adımlarla yürümeye başladı.

Antalya Market İşletmeciliği, 2005 yılında ‘Makro’ marketler zincirini satın alarak girdiği marketçilik sektöründe, kurumsallaşmayı ana hedef olarak belirledi. 2009 yılına kadar şirketin kurumsal yapılaşması yönünde önemli adımlar attı ve marketçiliğe farklı bir vizyon kazandırdı. Ve şirket, değişen yüzüne uygun olarak 2009 yılına yeni bir isim aldı: 1e1… 1e1 ismi, şirketin marketçilikteki yeni vizyonunu da anlatıyor. Müşteri merkezli bir işletim, müşteriyle ‘birebir’ etkileşim.

1e1_gorsel1Arkasındaki 4 isim

Antalya Market İşletmeciliği San ve Tic. A.Ş. 2005 Eylül ayında Mustafa İnceel, Orhan Gülel, Mehmet Yörükoğlu ve Ali Bahar ortaklığında kuruldu. Şirketin kuruluş amacı, 1992 yılında Seydişehir’de kurulan ve 1994 Nisan ayında Antalya Ulus Mahallesi’nde ilk şubesini açarak marketçilik sektörüne başlayan Makro Marketlerini ekonomik sıkıntılarından dolayı devralarak, Makro markasının Antalya’da devamını sağlamaktı.

1e1_gorsel2Yeni marketçilik programı

Antalya Market İşletmeciliği, Makro marketleri devraldıktan sonra, şirkette kurumsallaşma çalışmaları başladı. Şirketin yönetim yapısı genel müdürden başlayarak yeniden şekillendirildi.Sektörün olmazsa olmazlarından olan otomasyon sistemi de yenileşme çalışmaları çerçevesinde 2006 yılı sonunda tamamen değiştirildi ve yeni bir marketçilik programına geçildi.

Yeni şubeler

Yenileşme çalışmaları devam ederken, Antalya Market İşletmeciliği, yeni şubeler açmaya başladı. 8 Eylül 2006 tarihinde Alanya mağazası ardından da 8 Haziran 2007 tarihinde Narenciye şubesi açıldı.

Dinamizm

Şirket alanında kurumsallaşma çalışmalarıyla birlikte yeni bir marketçilik konseptine geçiş yapan Antalya Market İşletmeciliği, değişen vizyonunu ismini de değiştirerek vurguladı.

Antalya Market İşletmeciliği, yenilenen hizmet anlayışını daha iyi ifade etmek amacıyla 1 Ocak 2009 tarihi itibariyle marka ismini Makro’dan 1e1’e dönüştürdü. 1e1 Genel Müdürü Kamil Özkan, kurumsal kimliklerini ve müşterilerine vermek istedikleri dinamizm mesajını pazara daha iyi ileteceklerini düşündükleri için isim değiştirme kararı aldıklarını anlattı. Özkan, marketin yeni adının, müşteri merkezli marketçiliğin, müşteriyle ‘birebir’ iletişimi vurguladığını kaydetti.

Yeni bir yüz

İsim değişikliğinin ardında, büyüme stratejisi gereği yeni mağazalar açılmaya devam edildi. 16 Ocak tarihinde Soğuksu şubesi, 9 Mayıs tarihinde Kumluca şubesi ve 16 Haziran 2009 tarihinde Serik şubesi açıldı. 1e1 Marketler Zincirinin son halkası da 17 Ağustos tarihinde açılan Uncalı şubesi oldu. 350 metrekare satış alanı bulunanUncalı şubesiyle, 1e1 Alışveriş Merkezi market ağını da 19’a çıkarttı. Marketler zincirinde toplam çalışan sayısı da 400.

1e1_kutu2

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER