Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Auchan, yatırım için Türkiye’ye göz dikti

Editör
Abone Ol:

Fransız perakende devi Auchan, Türkiye pazarına girmek için harekete geçti. Vatan Gazetesi’nin haberine göre; Rusya’daki Ramstore’ları Enka’dan satın alan Auchan Group, Türkiye’de faaliyet gösteren Fransız Cenor Group’a bağlı alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul kiralama şirketi Cenor’dan, Türkiye pazarıyla ilgilendiğini belirterek markalarını getirmek için fizibilite çalışmalarına başlamasını istedi. Enka Holding B.V’den 13 hipermarket işleten Amos B.V.’yi alan Auchan Grubu’nun Leroy Merlin gibi markalarını Türkiye’ye getirmek için harekete geçtiği belirtildi. Grubun Auchan isminde 468 marketi var. Ayrıca Atac, Simply Market, Easymarche, Fredi, Sma, Cityper, Punto Sma, Sabeco gibi 2 binden fazla süpermarketi de bulunuyor.
Krizi fırsata çevirecek
160 bin çalışana sahip grubun uzun süredir Türkiye pazarına girmeyi düşündüğü, ancak kriz dönemini fırsata çevirmeyi planladığı belirtiliyor. Kriz nedeniyle kiralama maliyetlerinin düşmesini yatırım için pozitif bir süreç olarak değerlendiren grubun, İstanbul’da bu şekilde iyi bir lokasyonda uygun maliyetlerle yatırıma girişebileceği vurgulanıyor.
Yabancıların krize rağmen Türkiye’ye yatırıma sıcak baktığına dikkat çeken Cefic’in Avrupa’dan sorumlu Emlak ve Gayrimenkul Direktörü Florent Murer, “Fransız Auchan’ın dışında H&M, Media-Saturn, Celio ve Fnac gibi 20 kadar marka Türkiye’ye gelmek için gün sayıyor. Bu 20 markanın birçoğu Türkiye’de ofislerini bile kiraladı” diye konuştu.
Auchan, 17 ülkede faaliyette
Fransa, Çin, Tayvan, İtalya, İspanya, Polonya, Rusya, Romanya, Macaristan, Ukrayna gibi 12 ülkede süpermarket, 5 ülkede ise hipermarketleri bulunan ve yıllık cirosu 36 milyar euroya ulaşan Auchan Group’un aile şirketi olduğu ve özellikle ’balık ve manav’ gibi taze ürünlerde öne çıktığı belirtiliyor. Grubun marketlerinde Türkiye’deki ’balıkçılar çarşısı’ ile ’Mısır Çarşısı’ gibi ilginç konseptler de bulunuyor. Auchan, yıllar önce Türkiye’de Tansaş’ın satışıyla yakından ilgilenmiş, ama bu zinciri Migros’a kaptırınca yatırımdan vazgeçme kararı almıştı.
Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER