Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Balıkesir’de renkli naylon torba yasaklandı

Editör
Abone Ol:

Balıkesir’de Ocak ayı sonundan ilibaren çarşı, pazar ve alışveriş merkezleri başla olmak üzere şehir genelinde siyah ve renkli naylon torba kullanımı yasaklandı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nden itibaren ise bütün naylon torbalar yasak hale gelecek. Şehirde şu anda her haftada kurulan 15 pazarda, yaklaşık 250 bin tane naylon torba kullanılıyor.

Balıkesir Belediye Meclisi yasaklama kararını Kent Konseyi’nin önerisiyle ocak ayı toplantısında aldı. Belediye Başkanı İsmail Ok, doğanın insan eliyle katledildiğini belirterek, bu kararla çevre ve insan sağlığına büyük katkı sağlanacağını söyledi. Belediye Konuyla ilgili bilgi veren Kent Konseyi Genel Sekreteri Pınar Aydın ise belediye meclisine ilk projeyi taşıdıklarını belirterek, önümüzdeki günlerde yeni projelerle destek olacaklarını ifade etti. Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu Üyesi ve General Kemal İlköğretim Okulu Çevrecilik Kulübü Öğretmeni Berna Ateş de günlük yaşamda naylon torbanın kaldırılarak, yerine çevreci bez ve kâğıt torbalar, file ve biyo çözünürlüklü çantalar kullanılmasını istediklerini söyledi. Ateş. “Balıkesir’de haftada kullanılan 250 bin torbadan sadece yüzde 1’i geri kazanılıyor. Yılda 3 milyon 700 bin kg naylon denizlere, canlıların yaşam alanlarına, toprağa karışıyor. Kanserojen madde içeren bu torbalar, bizlere zarar olarak geri dönüyor. Edremit. Akçay ve Gönen belediyelerinin kullanımını yasakladığı naylon torbaların Balıkesir’de de yasaklanmasını istiyoruz.” dedi.

Berna Ateş. “Çevreci Çantalar” projesi kapsamında okullarda öğrencilere ve halka çevreci torba kullanımıyla ilgili seminerler verileceğini, pazarcı esnafına biyo çözünürlüklü çantalar dağıtılacağını, halka da çevreci torbalar hediye edileceğini sözlerine ekledi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER