Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Bayramı bekleyen esnafın gözü emekli maaşlarında

Editör
maas_200
Abone Ol:

Ekonomik krizin etkilerini Ramazanla bir nebze de olsa atlatan esnaf, bayramdan önce emekli maaşlarının ödenmesi halinde işlerin daha da açılacağını ifade ediyor. Ramazan ayında en çok pide, hurma ve ceviz tüketiliyor. Bursa Muhallebiciler ve Pastacılar Odası Başkanı Necip Daş, geçen yıllara oranla Ramazan ayının yaz aylarına da denk gelmesi nedeniyle beklentilerin gerisinde kalındığına dikkat çekti.
Daş, “Beklentilerimizin altında bir Ramazan ayı geçiriyoruz, ancak buna da şükür, esnafımız elinden gelen mücadeleyi yapıp, en iyi şekilde hizmetini veriyor. Yaz sıcakları ile kaçak üretimlerden dolayı tatlıcılar başta olmak üzere esnafın işleri bekleneni veremedi. Yerel yönelimlerinde özellikle kaçak işletmeler ve ruhsat işletimine aykırı üretimler konusunda daha duyarlı olmaları gerekiyor” dedi. Esnafın artık bayramı beklediğinin altını çizen Necip Daş, ‘Artık insanımızı ve esnafımızı bayram öncesinde ödenecek maaşlar rahatlatacaktır. Bizler de en başta emekli maaşlarının ödenmesini bekliyoruz. Eğer vatandaş maaşını alırsa, harcama yapar, bu da piyasaların canlanmasını sağlayacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı. Bursa’nın meşhur kapalı çarşılarından olan Tus Pazarı esnaflarından Esin Baharat’ın sahibi Tahsin Esin (65) Ramazan ayından memnun olduklarını belertti. Hurma tüketiminin Ramazan ayında tavan yaptığını ifade eden Tahsin Esin, hurmanın Suudi Arabistan, Tunus, Cezayir ve İran’dan ithal edildiğini ve Ramazan öncesi Türkiye’ye tonlarca hurma geldiğini aktardı. Yaş ve kuru olmak üzere onlarca çeşit hurma satışı yaptıklarını anlatan Esin. hurmanın yanı sıra hurma yan ürünlerinin de bu dönemde ilgi gördüğünü söyledi. Tus Pazarı’nda 40 yıldır esnaflık yaptığının altını çizen Talisin Esin, hurmanın yanı sıra Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Bursa’da da baklava yapımı nedeniyle ceviz satışında büyük artış yaşadıklarını söyledi.

Kaynak: İstanbul Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Mopaş yöneticileri, sera tesislerini gezdiler

Editör

Yazar:

Mopaş Marketcilik Gıda ve San. Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Birim Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Mağaza Müdürleri olmak üzere toplamda 200 kişilik heyet, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde Manisa Salihli’de bulunan Mopaş seralarına gezdiler.

Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, 2012 yılında yapılan ilk yatırım olan örtü altı jeotermal modern seracılık tesisinin 72.000 metrekare alanda üretime başladığını ifade ettikten sonra şu bilgileri verdi:

“2023 yılının Ekim ayında 65.000 metrekare alana yeni bir yatırım daha ekleyerek 2. serasını faaliyete geçirmiştir.  Mopaş Marketcilik A.Ş. toplamda 137.000 metrekarelik alanda üretim yapmaktadır. Seralarda salkım domates üretimi yapmakta olan Mopaş Marketcilik A.Ş., domateslerin önemli bir kısmını ihraç etmekte ayrıca bir kısmını da mağazalarında satmaktadır.”

Mopaş Merkez müdürleri ve Saha müdürleri 11 Mayıs tarihinde yaptıkları sera ziyareti sonrası 12 Mayıs tarihinde de Manisa Salihli Lidya Otel’de 2024 1. Çeyrek şirketin genel verileri ve bilgi paylaşımı ile ilgili toplantı yaptıklarını ifade eden Narman, “Toplantıda Davranış Bilimleri Uzmanı Dr. İlhami Fındıkçı genel bir değerlendirme yapmıştır. Mopaş Marketciliğin halka arz sürecinde olduğu, 01.04.2024 tarihi ile izahnameleri SPK ile paylaşıldığı ve bu konuda yöneticilerle bilgi paylaşımı yapılmıştır” dedi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Editör

Yazar:

Yaklaşık 4 yıldır Metro Türkiye’nin dönüşümüne ve büyüme stratejilerine liderlik eden Sinem Türüng, şirketin CEO koltuğunu David Antunes’e devretti. İş hayatına Kasım 1997 tarihinde Metro Grup’ta başlayan David Antunes, Asya Bölgesinde ve Orta Doğu Avrupa Bölgesi’nde Tedarik Zinciri ve Operasyon Yönetimi rollerini üstlendi. Mayıs 2011’de Metro Grup Kurumsal Tedarik Zinciri Grup Müdürü olarak atanan David Antunes, Şubat 2012’de Polonya’da Operasyon Direktörü, Ekim 2014 itibariyle de Satın Alma Direktörü rolünü üstlendi. Nisan 2018’den bu yana Portekiz CEO’su olarak çalışma hayatına devam eden Antunes, şirketin karlı büyüme stratejilerinin hayata geçirilmesine liderlik etti.

1 Mayıs 2024 itibarıyla Metro Türkiye CEO’su olarak yeni görevine başlayan David Antunes, şirketteki çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle Metro Türkiye’nin Türk mutfağını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve uluslararası arenada hakettiği yere gelmesini sağlamak vizyonunu daha da ileri taşımak üzere çalışacak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BİM, sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi

Editör

Yazar:

Türkiye’de markaların B2B alandaki performansını kapsamlı bir araştırmayla ölçümleyen ilk endeks olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen B2B Excellence Awards’da BİM, Gıda/Mutfak ve Temizlik kategorilerinde ilk sırada yer alarak “B2B Excellence Awards” almaya hak kazandı ve sektöründe “Yılın En İtibarlı İş Ortağı” seçildi.

B2B sektörlerdeki başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla metodolojisini Marketing Türkiye ve Kuantum Araştırma’nın gerçekleştirdiği ve 12 ilde, iki bin sekiz yüz işletmeyle gerçekleştirilen araştırma, markaların iş ortakları nezdindeki itibarını ölçüyor ve B2B Excellence endeksini oluşturuyor.

Çalışmanın sonucunda şirketler hizmet aldıkları B2B paydaşlarını “Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” olarak belirliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER