Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Bayramı bekleyen esnafın gözü emekli maaşlarında

Editör
maas_200
Abone Ol:

Ekonomik krizin etkilerini Ramazanla bir nebze de olsa atlatan esnaf, bayramdan önce emekli maaşlarının ödenmesi halinde işlerin daha da açılacağını ifade ediyor. Ramazan ayında en çok pide, hurma ve ceviz tüketiliyor. Bursa Muhallebiciler ve Pastacılar Odası Başkanı Necip Daş, geçen yıllara oranla Ramazan ayının yaz aylarına da denk gelmesi nedeniyle beklentilerin gerisinde kalındığına dikkat çekti.
Daş, “Beklentilerimizin altında bir Ramazan ayı geçiriyoruz, ancak buna da şükür, esnafımız elinden gelen mücadeleyi yapıp, en iyi şekilde hizmetini veriyor. Yaz sıcakları ile kaçak üretimlerden dolayı tatlıcılar başta olmak üzere esnafın işleri bekleneni veremedi. Yerel yönelimlerinde özellikle kaçak işletmeler ve ruhsat işletimine aykırı üretimler konusunda daha duyarlı olmaları gerekiyor” dedi. Esnafın artık bayramı beklediğinin altını çizen Necip Daş, ‘Artık insanımızı ve esnafımızı bayram öncesinde ödenecek maaşlar rahatlatacaktır. Bizler de en başta emekli maaşlarının ödenmesini bekliyoruz. Eğer vatandaş maaşını alırsa, harcama yapar, bu da piyasaların canlanmasını sağlayacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı. Bursa’nın meşhur kapalı çarşılarından olan Tus Pazarı esnaflarından Esin Baharat’ın sahibi Tahsin Esin (65) Ramazan ayından memnun olduklarını belertti. Hurma tüketiminin Ramazan ayında tavan yaptığını ifade eden Tahsin Esin, hurmanın Suudi Arabistan, Tunus, Cezayir ve İran’dan ithal edildiğini ve Ramazan öncesi Türkiye’ye tonlarca hurma geldiğini aktardı. Yaş ve kuru olmak üzere onlarca çeşit hurma satışı yaptıklarını anlatan Esin. hurmanın yanı sıra hurma yan ürünlerinin de bu dönemde ilgi gördüğünü söyledi. Tus Pazarı’nda 40 yıldır esnaflık yaptığının altını çizen Talisin Esin, hurmanın yanı sıra Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Bursa’da da baklava yapımı nedeniyle ceviz satışında büyük artış yaşadıklarını söyledi.

Kaynak: İstanbul Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER