Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

BİM’den File açılımı

Editör
bim file magaza
Abone Ol:

BİM, Türkiye’yi FİLE markası ile yeni bir perakende satış mağazası modeliyle tanıştırmaya karar verdi.  İlki İstanbul Bahçeşehir’de yaklaşık 1.000 metrekarelik bir alanda açılacak olan ve 2015 yılı içinde sayılarının 10’a çıkması hedeflenen FİLE mağazalarında, yine kaliteli ürünler uygun fiyat prensibi ile müşterilerin beğenisine sunulacak. Yeni bir konsept ile tasarlanan mağazalarda, ortalama 3.000-3.500 farklı ürün yer alacak ve özel et, şarküteri, taze sebze – meyve, unlu mamuller ve kişisel bakım bölümleri bulunacak.

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. 4.500’e yakın mağazası ile Türkiye’nin lider perakende kuruluşu olarak, mağazalar zincirine yeni bir halka ekliyor. 1995 yılında Türkiye’yi perakende satışta yüksek indirim (hard-discount) modeli ile tanıştıran BİM, FİLE adı ile tüketicileri yeni ve farklı bir satış modeli ile buluşturacak. BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu şunları söyledi:
“FİLE’de temel amacımız tüketicilerin gıda, kişisel bakım ve genel temizlik ihtiyaçlarını, iyi veya en iyi kalitede, yüksek standartlarda üretilmiş, sağlıklı ve taze olmak şartıyla, sürekli düşük fiyatlardan karşılamaktır. FİLE mağazalarımızı insanlarımıza yakın, sıcak bir tasarım ile hazırlıyoruz. Müşterilerimiz FİLE’de kendilerini mahallelerinde, çarşılarında alışveriş yapıyormuş gibi rahat hissedecekler.”

Yeni bir satış modeli
haluk dortluoglu file“Bu yeni satış modeli ile, müşterilerine sunacakları uygun fiyatlarda güvenilir ve taze meyve sebze, et – şarküteri, unlu mamul ve kişisel bakım ürünleri alanında dikkatleri çekeceklerinin” altını çizen Dortluoğlu, “ürünlerin tüketimini evlerinde yapmayı tercih eden kişi ve ailelerin onlara sunduğumuz bu yeni alışveriş alternatifini çok kısa zamanda benimseyeceklerine inandıklarını” belirterek FİLE hakkında şu bilgileri verdi:
 ”Türkiye’nin son dönemde yakaladığı istikrarlı ekonomik büyüme çizgisi sayesinde kişilerin ve ailelerin tüketim alışkanlıklarında da önemli değişimler yaşanıyor. Müşterilerimiz temel gıda maddelerinin dışında da düşük fiyat ve yüksek kalite standartları olan ürünlere ulaşmak istiyorlar. FİLE ile bu değişime cevap vermeyi hedefliyoruz. Yeni FİLE mağazalarımız otopark imkanı olan yerlerde yaklaşık 1.000 metrekare alanda kurulacak ve reyonlarında 3.000 – 3.500 arası farklı ürün satışa sunulacak. Buna ek olarak FİLE’de yine düşük fiyatlardan yüksek kalite standartlarında, güvenilir, sağlıklı ve taze sebze meyve, et, şarküteri, unlu mamuller ve kişisel bakım ürünlerini özel olarak tasarlanmış alanlarda müşterilerimizin beğenisine sunacağız.”

Yeni bir tedarik sistemi ve yeni özel markalar
FİLE’nin ilk mağazası, 2015 yılının ilk çeyreğinde İstanbul Bahçeşehir’de bulunan Prestige Mall Alışveriş Merkezi’nde açılacak. BİM A.Ş. 2015 yılı içerisinde, İstanbul’un değişik semtlerinde en az 10 FİLE mağazası açmayı hedefliyor. Bunun için yeni bir tedarik sistemi kuran FİLE organizasyonu, ürün portföyünde de, ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra, yeni özel markalar hazırlıyor. FİLE’de satışa sunulacak 3.000’i aşkın ürünün yaklaşık %25’i bu tip özel markalardan oluşacak. Temel ürün kategorilerinde şimdiden belirlenen 3 yeni özel marka bulunuyor. Bunlardan birincisi işlenmiş gıda ürünleri için çiftçi anlamına gelen “Harras” markası olacak. Kişisel bakım ürünleri için lanse edilecek özel marka “Daycare”; temizlik ürünleri için kullanılacak özel marka ise “Actisoft” adını taşıyacak.
FİLE’nin bir başka ayırd edici özelliği ise, burada özel promosyonlar, halk günü benzeri uygulamalara yer verilmeyecek olması; FİLE’de her gün düşük fiyat uygulaması olacak.
Son olarak, FİLE mağazalarında çok sayıda çalışan istihdam edilecek. Mağaza başına ortalama 30 – 35 çalışan olması öngörülüyor. Buna göre, FİLE’de 2015 sonuna kadar yaklaşık 500 yeni çalışan istihdam edilecek ve iş başvuruları yakında açılacak olan web sitesi (www.file.com.tr) üzerinden yapılabilecek.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER