Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Boyner Grup, kampüslerde perakende ve mağazacılığı anlatıyor

Editör
Abone Ol:

Boyner Grup, Bahçeşehir Üniversitesi’nde kredili Perakende Yönetimi dersini; Bilgi Üniversitesi’nde ise “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” Sertifika Programını veriyor!

Boyner Grup dört senedir Bilgi Üniversitesi’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programları kapsamında üniversite öğrencilerine A’dan Z’ye perakende ve mağazacılığı anlatıyor. Boyner Grup şirketlerinin yöneticileri tarafından 2012 yılından bu yana verilen “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programında; perakendenin dünü, bugünü ve geleceği, perakende pazarlaması, satın alma, operasyon yönetimi, moda ve trendler, perakende matematiği, çok kanallı perakendecilik ve perakende sektöründe sürdürülebilirlik gibi konular işleniyor. Her hafta Boyner Grup’un farklı bir yöneticisinin deneyimlerini akademik bir bakış açısıyla öğrencilerle paylaştığı program 2016 yılı itibari ile 4. Yılını tamamladı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin CO-OP programı kapsamında Boyner Grup markalı dersi “Perakende Yönetimi” 250’den fazla öğrenciye ulaştı. 2012 Bahar dönemi itibarıyla dört yıldır her Bahar dönemi açılan ders 14 hafta sürüyor. Derste her hafta farklı bir Boyner Grup yöneticisi kendi uzmanlık alanları ile ilgili öğrenciler ile buluşuyor ve deneyimlerini aktarıyor. Dersin bir vizesi, iki adet dönem içi projesi ve bir adet final sınavı bulunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin özellikle 4. sınıfta tercih ettiği ders mağaza ziyareti ile sona eriyor. Öğrenciler dönem boyunca edindikleri teorik bilgileri mağaza ziyareti esnasında gözlemleme şansı buluyor. Ziyaret esnasında mağaza insan kaynakları, satış danışmanları, kategori yöneticileri ve mağaza müdürü ile tanışma fırsatı bulan öğrenciler sorularını yöneltiyorlar.

Bilgi Üniversitesi’nde okuyan lisans öğrencileri için açılan “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” programı ise haftada bir gün iki saat olmak üzere altı hafta boyunca her hafta farklı yöneticiler tarafından veriliyor. Sertifika programına her dönem 40’tan fazla öğrenci kayıt yaptırıyor. Devam zorunluluğu olan programın sonunda öğrencilere Bilgi Üniversitesi ve Boyner Grup imzalı “Perakende ve Mağazacılık Yönetimi” sertifikası veriliyor. Sertifika programı interaktif yapısı ile öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimleri ile ilgili katkı sağlıyor.

Programa katılan öğrenciler için Boyner Grup’ta staj yapma imkânı da sağlanıyor. Dönem boyunca farklı departmanlar hakkında bilgi edinen ve yöneticileri bire bir dinleme fırsatı yakalayan öğrenciler eğitim – öğretim dönemi sonlandıktan sonra farklı Boyner Grup şirketlerinde ve farklı departmanlarda staj imkanı yakalıyor.

Geçtiğimiz yıllarda işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, reklamcılık, iletişim, uluslararası finans, uluslararası ticaret ve işletmecilik, Avrupa Birliği ilişkileri bölümlerinden 300’den fazla öğrencinin katıldığı eğitimlerde grupta staj yapan öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatı yakalıyor.

Perakende ve mağazacılık Y Kuşağı‘nın tercih ve beklentilerine çok uygun çalışma koşulları taşıması ve dinamik olması sebebi ile ilgi çekici bir kariyer imkanı sunuyor. Hızlı yükselme ve yüksek kazanç fırsatları, inisiyatif alabilme, çok yönlü çalışma, işin hızı, ve hemen sonuç alabilme, networking fırsatları, sosyal ortamlar ve esnek çalışma imkanı çalışanları gençleri tatmin eden iş sonuçları ortaya koyuyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER