Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Boyner shopuspokus’ yapıp tavşan çıkaracak

Editör
cem_boyner2
Abone Ol:

Boyner’in e-ticarette yeni bir yöntem başlatacağı ileri sürülüyor. Boyner Holding, morhipo ve shopuspokus adlı iki yeni marka için marka patent enstitüsüne tescil başvurusunda bulundu.

Habertürk’ten Ayşegül Akyarlı Güven’in haberine göre, Boyner Holding önce Fırsat Elektronik adlı şirket kurdu, ardından da morhipo ve shopuspokus markaları için tescil başvurusunda bulundu. Shopuspokus.com ve morhipo.com sayfalarını da alan Boyner’in e-ticarette yeni bir yöntem başlatacağı ileri sürülüyor. Boyner Holding, morhipo ve shopuspokus adlı iki yeni marka için marka patent enstitüsüne tescil başvurusunda bulundu. Bu iki isim için .com uzantılı iki web sitesini de alan Boyner Holding, tescil ettirdiği siteler ve markalar hakkında şimdilik hiçbir açıklama yapmıyor. Ama sitelerin online alışveriş için kullanılacağı ve lüks ürünler satacağı konuşuluyor.

Holdingin patronu Cem Boyner’in bugüne dek geliştirdiği farklı pazarlama yöntemlerine ve ürünlere aşina olanlar, Boyner’in yapılmamışı yapıp, e-ticarette yeni bir yöntem geliştirmesini bekliyor.

Shopuspokus.com ve morhipo.com için çalışmalar sürerken, Fırsat Elektronik’in başına Genel Müdür olarak Kaan Dönmez getirildi. Dönmez, Vatan Bilgisayar’da genel müdür yardımcılığı ve hepsiburada.com’da genel müdürlük yapmıştı.

Advantage’la kalmadı

Fark yaratma mottosuyla çalışan Cem Boyner’in bugüne kadar birçok girişimi oldu. Bunlardan akla ilk gelen Advantage Card. Boyner, 1.5 milyonu aşkın kart kullanıcısına ulaşan Advantage’ı, 75 milyon dolar karşılığında HSBC Bank’a satmıştı. Bu satışın hemen ardından yeni bir girişim geldi. 2003 yılında Back-Up fikriyle ortaya çıkan Cem Boyner, ilk yerli assistance hizmeti girişimini de başlatmış oldu. Konusu üyelerinin hayatını kolaylaştırmak olan Back-Up telefonla başvuran üyeleri için sadece çekici getirmek gibi klasik hizmetler sunmuyor.

‘Papyon nasıl bağlanır?’ ‘Papua Yeni Gine nerede?’ gibi soruları konusunda bile yardımcı olmaya çalışıyor.

T-Boxf Boyner’in en hızlı büyüyenlerinden Boyner’in Advantage’ı devrettikten sonra herkesin ‘Bir daha aynı başarıyı yakalar mı?’ diye düşündüğü sırada ürettiği bir diğer fikir ise T-Box… 3 ürünle başlayan ve tişörtleri sıkıştırıp satmaya odaklanan TBox, bugün 300’den fazla ürüne sahip. Holdingin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alıyor.

Boyner’in Akbank ile yürüttüğü Fish Card projesi ise içinde puandan taksite her şeyi barındırıyor. Ayrıca çekilişle hediye kazanma şansı buluyor.

2 Milyon TL sermaye koydu Ümit Boyner’de yönetimde

Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına bakıldığında Boyner’in kurduğu şirketin ilk unvanı By Elektronik olarak görünüyor. Ama kısa süre içinde şirketin ismi Fırsat Elektronik olarak değiştirilmiş.

Şirketin sermayesi 2 milyon TL. Cem Boyner’in yönetim kurulu başkanı olarak görüldüğü şirkette Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner‘de başkan yardımcısı olarak görülüyor. Şirketteki diğer yönetim kurulu başkan yardımcıları ise Lerzan Boyner, Nur Mehmet İşnal, Serdar Sunay ve Elif Şatıroğlu. Şirketin amaç ve konusuna bakıldığında ise kalabalık bir liste var.

Bu kalabalık listede internet üzerinden pazarlamaktan CD üretip satmaya, üyelere internet posta adresi vermekten ihalelere girmeye kadar birçok farklı madde bulunuyor. Boyner’in satın aldığı morhipo.com adresine tıklandığında ise ziyaretçileri “Çok yakında…” mesajı karşılıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER