Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Bu fuarda her şey organik

Editör
Abone Ol:

Zaman Gazetesi’nden Fatma Turan’ın haberine gore, bütün ürünlerin yüzde 100 organik olarak sunulduğu ‘2. Ekoloji Günleri’, Fulya Fuar ve Kongre Merkezi’nin ev sahipliğiyle dün başladı. Organik ürün meraklılarına fuarda; çaydan kahveye, et ürünlerinden bala, kozmetikten tekstil ve oyuncağa kadar her şey bulunuyor. Sadece üreten değil aynı zamanda tüketen bir toplum olma hedefiyle yola çıkan ‘Ekoloji Günlerine toplam 50 firma karılıyor. Bu yıl 2. kez yapılan etkinlik, Türkiye’deki organik üreticisi, ithalatçısı ve tüketicisini bir araya getiriyor. Organizasyon, bu ürünlere olan güvenin tazelenmesini ve tüketme bilincinin aşılanmasını hedefliyor. Ekoloji günlerinde, uluslararası sertifikalı tekstil ürünlerini üreten Kapbula’nın bebek ve çocuklara yönelik satışa sunduğu yüzde 100 organik giysiler, oyuncaklar ve defterler” bulunuyor. Bu ürünler yüzde 50’ye varan indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. Fuarda, alerjisi olan çocuklar için üretilen şampuan, banyo jeli ve krem de sergileniyor. İşlenmesinde ve yetiştirilmesinde hiçbir kimyasal kullanılmadan üretilen ve tüketiciye ulaştırılan ürünlerin bulunduğu ‘Organik Otel de yer alıyor. Burada, nevresimden yatağa, sabundan havluya kadar bütün eşyalar bulunuyor. Etkinlik kapsamında ayrıca, Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Sarnim Saner, Sağlıklı Gıda Platformu Başkanı Hüseyin Bozbağ ve Ecocert Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avcı’nın konuşmacı olarak katılacağı ‘Gıda Güvenliğinde Organik Gıdanın Yeri’ konulu bir konferans da düzenlenecek. Girişin ücretsiz olduğu organizasyon, 19 Aralık 2010 tarihine kadar saat 11.00-19.00 arasında gezilebiliyor. Daha temiz ve yeşil bir gelecek için çocuklara temiz ve yeşil bir gelecek bırakmayı amaç edinen Greengoods web sitesi de fuara katılıyor. Burada tüm eşyalar çevre dostu, geri dönüşümlü, organik ve doğal olarak etiketlendirilmiş. Bu sitede aynca, sertifikalandırılmış ormanlardan elde edilen el yapımı tahta oyuncaklar, üzerinde 140 kg taşıyabilen karton masa ve sandalyeler, oyuncak bebek beşikleri, hem tabure hem saklama kutusu hem de oyuncak olabilen kutular da bulunuyor .

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER