Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

CardFinans, Perakende Günleri katılımcılarına bir Audi kazanma fırsatı veriyor

Editör
elcin_yanik_finansbank
Abone Ol:

Finansbank Kartlı Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elçin Yanık, Perakende Günleri’nin, dünyayı izlemek ve birikimleri paylaşmak için önemli bir platform olduğunu belirterek, “Türkiye perakende sektörün ilerleme kaydetti” dedi. CardFinans, perakende sektörüne verdiği desteği Perakende Günleri’nin ana sponsoru olarak sürdürüyor. CardFinans, ayrıca 20-21 Ekim tarihinde gerçekleşecek Perakende Günleri’nin 10. yılı nedeniyle, konferansa katılan ve CardFinans standına uğrayanlara son model bir Audi kazanma şansı da sunuyor. 10. yılında, sektörün önde gelen temsilcilerini, perakendenin yeni ufuklarının anlatıldığı oturumlarda buluşturacak olan Perakende Günleri’nin, açılış konuşmacıları arasında yer alan Finansbank Kartlı Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elçin Yanık, “2011’e Girerken Kredi Kartları ve ödeme Sistemleri” konulu bir sunum yapacak.

Perakende sektörü, yaklaşık 3 milyon istihdam sağladı

Perakende Günleri’nin, dünyayı izlemek ve birikimleri paylaşmak için önemli bir platform olduğunu belirten Elçin Yanık, tüketim alışkanlıklarının hızla değiştiği son 5 yıla bakıldığında batı piyasalarında gerçekleşen her yenilik ve gelişmeye paralel olarak, Türkiye perakende sektörünün de ilerleme kaydettiğini belirtti. Yanık sözlerine şöyle devam etti: “2010 yılının 3. çeyreğinde, sektör, yaklaşık 3 milyon kişiye istihdam sağladı ve 200 milyarlık ciro elde etti. Rakamlara bakıldığında sektörün ekonomiye ve istihdama katkısının oldukça büyük olduğunu görüyoruz. Sektör, katkısını ve önemini her geçen gün daha da artırıyor. Biz de Perakende Günleri sponsorluğumuz ile sektöre verdiğimiz önem ve desteği göstermek istedik” dedi. Perakende Günleri’nin 10. yılı nedeniyle bir çekiliş de düzenlendiklerini belirten Yanık, konferansa katılan ve CardFinans standına uğrayanların son model bir Audi kazanma şansına sahip olacağını söyledi.

Mağazacılık Akademisi yılsonunda 2 bin 800 mezuna ulaşacak

2009 yılında başlattıkları CardFinans Mağazacılık Akademisi ile de sektöre destek vermeye devam ettiklerini belirten Elçin Yanık, Akademi kapsamında, bu yıl 1.500’e yakın mağaza çalışanının daha mesleki ve kişisel gelişimine katkıda bulunacaklarını belirtti. Soysal Perakende Okulu ile ortaklaşa hazırladıkları “CardFinans Mağazacılık Akademisi” kapsamında geçen yıl, 1.200 kasa sorumlusu ve 400 mağaza yöneticisine eğitim verdiklerini belirten Elçin Yanık, “Bu yılki akademimize toplam 1.200 yeni öğrenci katılıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimlerimiz Aralık ayında son bulacak. 2010 yıl sonu itibariyle, 2.800 çalışanı akademimizden mezun etmiş olmanın gururunu yaşayacağız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER