Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

CarrefourSA 2009 yılında 135 milyon liralık yatırım yapacak

Editör
Abone Ol:

CarrefourSA’nın 23. hipermarketinin Pendik Neomarin’deki açılışında konuşan Güler Sabancı, açılışları heyecan verici bulduğunu söyledi.

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de en çok tercih edilen perakende markasının CarrefourSA olduğunu, bundan gurur duyduklarını belirten Sabancı, “Biraz önce CarrefourSA Genel Müdürü Guillaume Vicaire açıkladı. Esas gurur duyulacak konu Türk tüketicisidir. Esas Türk tüketicisine büyük teşekkürlerimiz ve şükranlarımız var” dedi.

Açılışını yaptıkları mağazanın CarrefourSA’nın İstanbul’daki 10’uncu, Türkiye’deki 23’üncü hipermarketi olduğuna işaret eden Sabancı, “CarrefourSA 2009 yılında 140 süpermarkete ulaşıyor, bu sene 135 milyon TL yatırım yapıyor” diye konuştu.

Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun  perakende konusunu ana iş kolu olarak tespit ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ana iş kolumuz olarak tespit ettiğimiz işlerde iki rakamlı büyüme arıyoruz. CarrefourSA bunu gerçekleştiriyor. Bu yıl cirosunu geçen yılki 2,3 milyar liradan, 2,6 milyar liraya çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca 2009 yılında 7 bin 200 olan çalışanına ilave 2 bin 500 kişiyi işe almayı planlıyor. Bütün bu rakamlar bizi sevindiriyor.”

Organize perakende pazarı

Türkiye’de organize perakendenin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Sabancı, “Türk tüketicisine teşekkür ediyorum. Bu sorunu hep beraber yeneceğiz. Ülkemizde organize perakendenin başarıyla yürütüleceği organizasyonlara, yatırımlara daha çok ihtiyaç var” dedi.

CarrefourSA Genel Müdürü Guillaume Vicaire de CarrefourSA’nın 163. mağazası olan Pendik’teki mağazanın 4 bin metrekarelik alandan oluştuğunu, 150 kişinin çalıştığını ve 32 kasanın bulunduğunu söyledi.

2009 yılında yatırımlarla daha da büyümeyi planladıklarını ifade eden Vicaire, “Türkiye grubumuzun önceliklerinden, 1 Ocak 2009’dan beri 17 mağaza CarrefourSA markası altında hizmet veriyor” dedi.

CarrefourSA’da en kaliteli ürünleri en düşük fiyatlarla sattıklarını, binin üzerinde ürün yelpazelerinin bulunduğunu söyleyen Vicaire, yılbaşından bu yana CarrefourSA markalı ürünlerin satışlarında yüzde 51 artış kaydettiklerini vurguladı.

Vicaire, Şubat-Mart 2009’da ‘müşterilerin tercih ettiği markalar’ araştırmasında CarrefourSA’nın en çok tercih edilen marka olduğunu belirtti. Neomarin mağazasının yatırım tutarının 2,9 milyon Avro olduğu ifade edildi.

KDV indi, satışlar tepe yaptı

Güler Sabancı, CarrefourSA mağazasının açılışının ardından Teknosa mağazasının açılışını yaptı.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Retail Türkiye Dergisi’nin “KDV indirimi işlere nasıl yansıdı?” sorusu üzerine, “İyi yansıdı, satışlarımız yüzde 20-30 civarında arttı” dedi. KDV indiriminin yıl sonuna kadar uzatılması için hazırladıkları talepleri içeren yazıyı AMPD olarak başta Nazım Ekren olmak üzere ilgili tüm bakanlara ilettiklerini dile getiren Nane, bu indirimlerin tüm sektöre de yayılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER