Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Esenlik, büyümeye devam ediyor

Editör
esenlik_kart
Abone Ol:

Marketçilik sektöründeki 20’inci yılını dolduran Esenlik, müşterilerine yine kendini çok özel hissettirecek etkinliklere imza atıyor.

Malatya’nın en güvenilir süpermarketi olan Esenlik 1.300 çalışanı ve farklı faaliyet alanlarıyla büyümeye devam ediyor. Esenlik 2010 yılı etkinlikleri kapsamında, ziyaretçilerine indirimler, sürpriz armağanlar kazandıracak “Esenlik Kart”ı müşterilerin hizmetine sundu.

Esenlik Genel Müdürü H. Uğur Polat, 2010 yılını “atılım ve açılım” yılı olarak ilan ettik. Şirketimiz ve müşterilerimiz için kazançlı bir yıl oldu. 12 olan şube sayımızı bir yılda 21’e çıkardık. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, 2009 yılında 12 günde bir çekiliş ile 144 günde 12’si araba olmak üzere toplam 144 kişiye 144 hediye verdik. Gelenek bozulmadan 2010 yılı için yine 12’si araba olmak üzere 44 günde bir çekiliş ile üç çekilişte 132 günde 132 hediye kampanyamız devam ediyor.

“Müşterimiz her zaman kazanıyor”

Esenlik Genel Müdürü H. Uğur Polat; “Ekonomik kriz ortamına rağmen aktif çalışmalarımızla önceki yıllardaki ciro ve ziyaretçi sayılarımızı koruduğumuz gibi arttırmayı başardık. Krizi kampanyalarla pozitife çevirdik ve verimli sonuçlar elde ettik. Esenlik süpermarketlerin günde ortalama 25 bin ziyaretçisi var, bir yılda 9 milyon ziyaretçiye ulaştık. Gücümüzü aldığımız müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için 2010 yılında uygulamaya başladığımız “Esenlik kart” ile her zamankinden daha çok kazandırmak istiyoruz” dedi.

2009 yılında birçok sektörü olumsuz etkileyen kriz ortamında atılım ve açılım yaparak, elde ettikleri başarının da ivmesiyle yeni yatırımlara yöneldiklerini ifade eden Polat, sözlerine şöyle devam etti: “Tüketiciler kriz döneminde daha bilinçli ve daha seçici alışverişe yöneldiler. Bu noktada güven veren ve dinamik olan firmalar kazanmaya devam etti. Biz Esenlik süpermarketler olarak her zaman müşterilerimizi ödüllendirdik, kazandığımızı müşterilerimiz ile paylaştık. Yaptığımız yatırımlarla bulunduğumuz il ile özdeşleşerek ekonomisini canlı ve dinamik tuttuk. Sosyal ve kültürel etkinliklere verdiğimiz destek ile yatırım yaptığımız bölgenin kalkınmasına katkı sağladık. 2010 yılında yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla ilimizdeki etkinlik ve gücümüzü bölgemizde de hissettirecek ve söz sahibi olacağız. Malatya’ya 250 km yakınlıktaki illerimize şube ve şubeler açarak, ciro ve ziyaretçi sayımızda yüzde 100 artış hedefliyoruz” dedi.

“Esenlik kart” ‘ta hedef 100 bin kullanıcı

2010 yılı içerisinde Haziran ayı itibariyle müşterilerinin kullanımına sunduğu “Esenlik kart” ile bir taraftan indirimli ve cazip ürünler sunarken, diğer taraftan elde ettiği istatistiki bilgiler ile müşterilerine daha iyi hizmet sunabilme imkanına sahip olacak. Ayrıca kart sahibi müşteriler Esenlik kart ile yaptığı alışverişlerden elde edeceği puanları tekrar alışverişte kullanma hakkına sahip olacaklar. Esenlik uygulamaya başladığı Esenlik kart ile bir yılda yüz bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER