Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

‘Esnafın cansuyu gecikiyor’

Editör
nurettin_ozgenc_200
Abone Ol:

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Demeği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, yapılan yasal değişikliğe karşın KOSGEB desteklerinden hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin hala yararlandırılamadığını belirterek, “esnafın can suyu gecikiyor” uyarısında bulundu.
KOSGEB Kanunu’nda yapılan değişiklik sonrasında KOSGEB kredilerinden yararlanacağı düşüncesiyle sevinen esnafın, yasanın üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine karşın uygulamaya geçilmemiş olmasının hayal kırıklığı yarattığını ifade etti.
KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, yeni KOSGEB Kanunu’nda yapılan değişiklikle imalat sektörünün yanı sıra hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin de KOSGEB desteklerinden yararlanmasının yolunun açıldığını anımsatarak, düzenlemenin üzerinden neredeyse yarıyıl geçmesine karşın hala uygulamaya geçilememiş olmasını eleştirdi. Esnafın can suyunun geciktiğini dile getiren Özgenç, bu durumun esnafta hayal kırıklığı yarattığını belirtti. Özgenç, KOSGEB kanununda yapılan değişikliğin, yaşanan kriz sebebiyle dükkânını kapatmamak için mücadele eden. imalatçı olmayan küçük işletmelerin yani; bakkal, kasap. manav, tuhafiyeci, taksici, dolmuşçu, berber, nalbur, ayakkabıcı vb. perakendeci ve hizmet sektöründe işletmelerin de destek kapsamına alınması, bu sektörlerde iştigal eden esnaflarında yüzünü güldürmüştü lakin hala uygulamaya geçmemesi de bir o kadar kendilerini düşündürüyor” dedi.

 Kaynak: Gazete 34

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER