Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Et fiyatları yüzde 20 düştü

Editör
et-fiyatlari
Abone Ol:

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, ATO’nun et fiyatlarının sadece 29 kuruş düştüğüne ilişkin raporunun gerçeği yansıtmadığını, düşüşün yüzde 20’lerde olduğunu bildirdi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan ve Ankara Ticaret Odası raporuna dayandırılan ‘et fiyatlarının sadece 29 kuruş düştüğüne’ yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, tarımsal ürünlerin üretici ve tüketici fiyatlarını günlük olarak takip ettiği belirtilerek, bakanlığın fiyat takibinde son 9 aylık dönemde et fiyatlarında çok belirgin bir düşüş yaşandığının görüldüğü kaydedildi. Bu çerçevede et ithalat kararının açıklandığı tarihte 16.46 lira olan üretici karkas etin kilogram fiyatının, 15 Ocak 2011 tarihinde illerden alman borsa karkas et üretici fiyatlarına göre 13.5 liraya kadar düştüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “İthalat kararının alındığı Nisan 2010 tarihinde, kıymanın kilogram ortalama fiyatı 24.64 lira, kuşbaşı fiyatı ise 27.09 lira iken, 16 Ocak itibarıyla Ankara’da en fazla et satışı gerçekleştirilen 9 markete ait ortalama kıyma fiyatı 19 TL/kg, kuşbaşı fiyatı ise 21 TL/kg olarak gerçekleşmiştir.

Bütün bu veriler ışığında, ithalat kararının açıklandığı Nisan ayına göre, Ocak 2011 itibarıyla en fazla tüketimi olan kıyma ve kuşbaşı fiyatlarında ortalama yüzde 20’ler düzeyinde bir düşüş olduğu çok açıktır.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER