Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Fayda A.Ş. ortaklarının gelecek kaygısı son buldu

Editör
Abone Ol:

Bundan 1 yıl önce Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyesi irili ufaklı yerel market zincirlerinin oluşturduğu Fayda A.Ş. üyelerinin gelecek kaygısı olmayacak.

Yerel zincirlerin sektördeki büyük oyuncular karşısında daha güçlü durabilmesi ve satın alma yapabilmesi amacıyla 73 eşit hissedar tarafından Fayda A.Ş.’nin kurulduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci, “Çok yoğun 1 yıl geçirdik. Saff ve Neffiss markalı gıda ve temizlik ürünleri çıkardık. Şimdilik 104 barkoda ulaştık. ‘F’ logolu 969 markette bu ürünlerimiz satılıyor” dedikten sonra şunları söyledi:

“Üretici firmalar şimdiye kadar bizleri dikkate almıyorlardı. Fayda A.Ş. ve üyeleri artık çok güçlü. Eğer Fayda A.Ş. ve PERDER olmasaydı yerel zincirlerin gelecekleri karanlıktı.

Bugüne kadar TMO’dan bin ton fındık ve 5 bin ton mercimek alarak sattık. Türkiye Şeker Fabrikaları’ndan 8 bin ton şeker aldık. Krizde Fayda A.Ş. ortakları nefes aldı. 7 ay vadeyle şeker aldık. Daha önce şekeri peşin alıyorduk. Trakya Birlik’in toplam yıllık üretiminin yüzde 3.5’unu 4 ve 8 kilogramlık ambalajlarda bizler sattık.

Çay-Kur ile de yeni bir anlaşma yaptık. 800 gramlık Karadeniz Çayı’nı sadece bizler satacağız.”

Ortakların marketleri haricinde diğer perakende zincirlerinden de mal satmak için teklifler geldiğini kaydeden Özbahçeci, “Bu sayede o market zincirini de PERDER üyesi yaparak kalkındırıyoruz. 230 şirketin 1700 mağazasına hizmet veriyoruz” dedi.

fayda_urunlerFayda A.Ş.’den tüm yerel zincirler olarak çok önemli dersler aldıklarını vurgulayan Özbahçeci, bu sayede ortaklık kültürünü oluşturduklarını, gelecekte 2-3 marketin birleşmesinden dolayı büyük mutluluk duyabileceklerini sözlerine ekledi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER