Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Groseri; bakkal amcayı örnek aldı, karlılığı arttı

Editör
Abone Ol:

Adana ile Mersin’deki zincir mağazalarıyla büyümesini sürdüren Groseri’nin rakiplerinden farkı, müşteri ilişkilerine önem vermesi.

Aktif büyüklüğüne karşın CRM programı ile müşterileriyle çok ciddi bir bağ kurmayı başaran Groseri, bu bağı güçlü kılabilmek için de sürekli yatırım yapıyor. Groseri Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses, sektördeki geçmişi 1989 yıllına dayanan ve bugün kendisi ile birlikte M. Ali Önür ve Ersin Özdemir’den oluşan 3 ortaklı yapısıyla faaliyetini sürdürüyor.

Gıda perakendeciliğinde Çukurova liderliği olarak yatırımlarına hızla devam edeceklerini kaydeden Levent Uğurses, iyi bir lokasyon tespit etmeleri halinde yeni mağazalar açmaya devam edeceklerini açıkladı. Çukurova Bölgesi’nde gıda perakendeciliği alanında lider olmak istediklerine vurgu yapan Uğurses, şunları söyledi:

groseri_etkinlik“Adana, Mersin ve Ceyhan operasyonumuza ilave Tarsus, Hatay, İskenderun, Osmaniye, Kozan, Silifke, Erdemli gibi komşu yerleşimlere de açılmak istiyoruz. Sonrasında gelişen dinamikler bizi bölge dışına taşırsa önceliğimiz İstanbul’da olmaktır, ilerideki en büyük hedefimiz de Paris ve Londra’da mağazalar açmaktır. İnandığım Türk lokal perakendeciler mutlaka bir gün Avrupa’da bu işi başaracaklardır. Biz olmasak da Türkiye’den mutlaka birileri becerecektir bu işi. Çünkü insan kimyamız ve kültürümüzün bizlere verdiği tüm özellikler bu işi başarma şansımızı Avrupalı dan daha yüksek hale getirmektedir.”

Uğurses, Groseri’nin farkını ve gücünü, müşterileriyle süregelen diyalogdan aldığını söyledi. Uğurses, “Müşteri bağı bizde çok güçlü. Bu bağı daha da sağlamlaştırmak için çalışanlarımızın müşterilerimizle kontrollü bir şekilde diyalog sağlamasına özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Bakkal amcayı örnek aldık

Sosyal içerikli kampanyalar düzenlediklerini, bu kapsamda gelenekselleşmiş çeşitli etkinliklerinin olduğunu belirten Uğurses, “Temel pazarlama stratejimizin dayanak noktası; organize perakende sektöründe Türkiye’de daha yokken bu işleri büyük beceri ile yapan bakkal amcalarımızın müşterileri ile sağladığı sıcak temas ve hizmetiydi. Değişen dünya şartları ve beklentilere uygun olarak organize perakendecilik alanımda bizler bunu devam ettiriyoruz. Teknolojik altyapıya ciddi yatırım yapıp, CRM’i de kullanarak binlerce müşterimizle benzer teması sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bugüne kadar sosyal içerikli çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Uğurses, bu etkinleri arasında yaklaşık 10 yıldır devam eden başarılı öğrencileri ödüllendirme ve burs kampanyalarının, meslek günleri indirimlerinin, sağlık günleri konferanslarının olduğunu kaydederek, “Groseri yaz okulu projemiz, Groseri yemek kursları, Devlet Tiyatrosu bilet hediyelerimiz, kasada çalan zille gelen hediyeler, Groseri yılın annesini anneler günü seçmemiz, hastanelerde o gün tüm doğum yapanları hediyelerle ziyaretimiz, babalar günü tavla yarışmaları, sevgililer günü balomuz, iftar davetlerimiz, yılbaşında evleri Noel baba kılığında ziyaret ederek hediye verme, aşure, sıkma, sucuk ekmek günlerimiz, yaz tekne turlarımız, doğum gününde indirimler, hamile bayanlara indirimler, eşofmanla gelenlere indirimler gibi etkinliklerimiz ilk akla gelenler arasında” dedi.

Taze ürünler farkı

Groseri’yi farklı kılan bir diğer önemli yapının ise taze ürünler sunmak olduğunu belirten Uğurses, “Bölge halkının nabzını yoklayarak yoğunlaştığımız sosyal içerikli kampanya dinamiğimiz ve çalışanımızın hizmet kalitesinin dışında taze ürünlerde, özellikle et, sebze-meyve, şarküteri ürünlerinde gösterdiğimiz hassasiyetimiz ve operasyonel başarımız, bizi farklı kılan bir diğer önemli unsurdur” dedi.

Groseri’nin 10’u Adana, 4’ü Mersin ve l’i Ceyhan’da olmak üzere toplam 15 mağaza sayısına ulaştığı bilgisini veren Levent Uğurses, yılı 180 milyon TL ciroyla kapatmayı planladıklarını söyledi. Yaklaşık 850 kişiye istihdam sağladıklarını da belirten Uğurses, “Şu anda 101 aktif kasa sayısı itibari ile Adana, Ceyhan ve Mersin’de en yaygın ve en büyük şirket durumundayız” diye konuştu.

Levent Uğurses, son olarak da şunları kaydetti:

“Merkez depo ve lojistik tesisimizin birinci etap projesi devreye girdi. Önümüzdeki yıl ikinci etap proje ile et, sebze-meyve, şarküteri hazırlama, paketleme, soğuk odaları ile fırın, sucuk üretim ve araç bakım birimlerimizi aynı çatı altında toplayacağız. Ayrıca, sebze meyve dalında faaliyet gösteren diğer şirketimiz ‘Meseri’, resmen operasyona başladı. Bunlarla meşgul olurken, durmadık ve yeni projelerde de hız aldık. İki yeni mağaza anlaşması daha yaptık. 25 Eylül’de Mersin- Mezitli mağazamızın resmi açılışını yaptık. Daha sonrasında 2010 Ramazan ayında Adana-Türkmenbaşı mağazamızı açmak üzere inşaat çalışmalarına başladık. Bu mağazamız Adana’daki ilk apartman altı olmayan çatı tip projeli mağazamız olacak. 1999 yılında ‘2010’da yüz kasa hedefine ulaşacağız’ demiştik. 4 ay öncesinden 101 kasa olduk. Yeni hedefimiz, 2030 yılında 250 kasaya ulaşmak.”

groseri_kutu

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

İsmar üyelerinden nostaljik buluşma

Editör

Yazar:

Türkiye perakende sektörüne 30 yıl öncesinde damgasını vuran İstanbul Marketler Birliği İSMAR’ın üyeleri geleneksel hale gelen yemekli toplantılarına bir yenisi daha ekleyerek 11 Kasım Cumartesi günü Ali Rıza Karadağ’ın ev sahipliğinde Florya Görkem Kilis Restorant’ta gerçekleşti.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekli toplantıya ilginin de çok yoğun olduğu görüldü. İçlerinde önemli iş adamlarının da olduğu gruptan yeni bir ticari birliktelik çıkar mı bilinmez ama bu örnek dostluğun daha uzun yıllar devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Organizasyonda emeği geçen ortaklardan birinin verdiği bilgiye göre bundan sonraki toplantılarda ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda gerek İsmar topluluğundan gerekse misafir konuklardan oluşacak söyleşi ve sohbetlerle daha da renkleneceği ifade ediliyor.

Katılımcılar:

Ayaktakiler: Fırat Karadağ, Murat Karadağ, Hasan Yalçın, Cemal Parlak, Besim Açıkgöz, Faik Karadağ, Orhan Toka, Muhsin Aslan, Metin Şakar, Ahmet Özdemir, Ünal Nayman, Nahit Kiler, Abdurrahman Kopuz, Kenan Şişeci, Şaban Ulu, Mustafa Kağan, Alirıza Şişeci, Mustafa Aslan.

Oturanlar: Mehmet Genç, Ahmet Hamdi Kanal, Halil Göktürk, Alirıza Karadağ, Metin Toka, Hüsnü Yazıcı, Fehmi Kale

Devamını Oku

Genel Haberler

Restorantlar, Michelin Yıldızı ile ödüllendirildi

Editör

Yazar:

Michelin, Michelin Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum’un yeni restoran seçkisini duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. Michelin müfettişleri, 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranı rehberin yeni seçkisine dahil etti. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer Michelin Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer Michelin Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada seçkiye dair bilgiler paylaşan Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Müfettişlerimiz bu yıl bir kez daha İstanbul mutfak seçkisinin cazibesine kapıldı. Karma kültüre sahip bir dünya şehri olan İstanbul, klasik Türk meyhanelerinden, son moda veya uluslararası restoranlara, aynı zamanda tam anlamıyla bir mutfak deneyimi sunan rahat restoranlara kadar oldukça zengin bir gastronomik panoramaya sahip. İkinci seçkiye bu yıl eklenen 2 yeni Michelin Yıldızı da dahil olmak üzere şehrin dört bir yanına yayılmış 24 yeni restoranın yer aldığı 2024 Seçkisi, aynı zamanda gelenekleriyle de gurur duyan cesur şefler neslinin yönlendirdiği gastronomi standartlarındaki yükselişi de gözler önüne seriyor” dedi.

Poullennec, İzmir ve Bodrum ile ilgili olaraksa, “Michelin Rehberi ailesine kayda değer derecede etkili bir şekilde giriş yapan İzmir ve Bodrum’da ekiplerimiz, bu iki bölgeyi birbirinden ayıran farklılıklardan özellikle çok etkilendi. Yerel kökler, bölgeye olan bağlılık ve yerel üreticilerle kurulan güçlü bağların, İzmir ve çevresinde seçkiye giren restoranların çoğunun paylaştığı ortak özellikler olduğunu söyleyebiliriz. Michelin Yeşil Yıldızı’nın bölgedeki üç restorana verilmesi, bu güçlü bağlılığı kanıtlıyor. Bodrum ise gastronomik açıdan bütünleyici bir konsept sunuyor: Sahilde lüks ve uluslararası mekanlar yer alırken, Bodrum’un merkezi özellikle pitoresk, erişmesi kolay, küçük ve bağımsız restoranlara ev sahipliği yapıyor” diye konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Perakendecilerden indirim müjdesi!

Editör

Yazar:

Ticaret Bakanı Ömer Bolat geçen günlerde Cumhuriyetin 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini açıklamıştı. Arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yaptığı açıklamada bu konuda destek beklediklerini ifade etmişti. Hükümet kanadından gelen bu konudaki mesajlar üzerine zincir marketlerden ardı ardına destek açıklamaları geldi.

BİM, enflasyonla mücadeleyi destekliyor

BİM birçok üründe yaptığı indirimlerle yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırırken enflasyonla mücadeleyi de desteklemeye devam ediyor. BİM Ekim ayı içerisinde 500 üründe %50’ye varan indirimler yapacak. BİM’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“BİM olarak pazardaki ağırlığımızın ve bunun getirdiği sorumlulukların farkındayız. Bu kapsamda başta halkımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer katmaya odaklanıyoruz. Ekim ayı boyunca yapacağımız indirimlerle ülkemizin enflasyona karşı mücadelesini desteklerken, müşterilerimizin temel ürünlere erişimini de kolaylaştıracağız. Ürün maliyetlerinde artış olmadıkça ürün fiyatlarında artış yapmama ilkemizi, kurulduğumuz ilk günkü kararlılığımızla sürdüreceğiz.”

A101, enflasyonla mücadeleyi desteklemeye devam ediyor

A101, yıl boyu sürdürdüğü kampanyalar ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam ediyor.

66.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, yılın 12 ayı boyunca yaptığı haftalık kampanyalarla, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak enflasyonla mücadelede tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde 12.000’i aşkın marketiyle hizmet veren A101’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “A101’in temel misyonu kaliteli ürünleri en ucuz fiyatla müşterilerine sunmaktır ve kurulduğu günden beri bu misyonla hareket etmektedir. A101 olarak, tüketicilerin temel ürünlere erişimini kolaylaştıracak her türlü adımı sadece belirli bir dönemde değil, 12 ay boyunca atıyoruz. Artan maliyetlerde ve zorlu piyasa koşullarında müşterilerimize tüm ürün kategorilerinde en ucuz fiyatları sunmaya dün olduğu gibi bugün de devam edeceğiz. A101, en ucuz fiyatlarına ek olarak, yıl boyu her gün en az 1000 üründe %50’ye varan indirim yapmaktadır. A101, kendisi ile özdeşleşmiş kampanyalarına ek olarak halkımızın ihtiyacı olan tüm ürün kategorilerinde de düzenli olarak indirim yaparak enflasyonla mücadelede tüketicinin ve tüm kurumlarımızın yanında olmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Migros’tan binlerce üründe indirim ile aile bütçesine katkı

Migros, 70. yılı vesilesiyle her güne özel kampanyalar düzenliyor. Migros, “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasıyla temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinde uyguladığı en dip fiyatlar ve özel kampanyalarla müşterilerinin bütçesini rahatlatmaya devam ediyor. Migros, tüketicilerin alım gücünü artırmak ve enflasyonla mücadele için  12 Ekim itibariyle başlayarak Kasım ayının sonuna kadar olan süreçte Migroskop ve aile indirimleri ile evin tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak yaklaşık 15.000’i aşkın üründe %20’den %50’ye varan indirimler sunacak.

Onur Market’te Cumhuriyetimizin 100.yılına özel indirimler

Onur Market, cumhuriyetimizin 100. Yılını özel bir kampanya ile kutluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Market Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen, “Onur Market olarak mevcut kampanyalarımıza ek olarak hem Cumhuriyet’imizin 100.yılına özel hem de enflasyonla mücadele kapsamında indirim fırsatlarını Ekim ayıyla birlikte iki katına çıkardık. Yaptığımız kampanya ile binlerce üründe %20’den %50’ye kadar indirimler sunarak tüketicilerin bütçelerini her zaman rahatlatmaya devam ediyoruz. Onur Market olarak gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm temel tüketim kategorilerinde yıl boyunca tüketicilerin en çok tercih ettikleri ürün ve markalarda kampanyalar ve indirimler yapmaya devam ediyoruz.  Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; tazelikte, kalitede, lezzette, hizmette ödün vermeden Fiyatta Onur Sözü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER