Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Güneydoğu PERDER, Diyarbakır Ticaret Fuarı’na katıldı

Editör
guneydogu_fuar_200
Abone Ol:

03 Kasım 2009 tarihinde TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenen, açılışını milletvekilleri Kutbettin Arzu ve Selahattin Demirtaş, İl Valisi Hüseyin Avni Mutlu, DTSO Başkanı M. Galip Ensarioğlu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir’in yaptığı ve çok sayıda katılımcının katıldığı fuara ilgi büyüktü.

120 firmanın katıldığı fuarda, yerli firmaların oranınınnı %80 olması ise mutluluk verici olduğunu söyleyen Güneydoğu PERDER Başkanı M.Şah Akdağ, “Binlerce yıllık tarihiyle ticarette önemli kavşak noktalarından biri olan Diyarbakır’ın Ortadoğu’nun Kültür Sanat Turizm ve Ticaret’in merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Suriye ve Irak’tan da çok sayıda davetlinin katıldığı fuarda gıda, tekstil, halı, mobilya, beyaz eşya gibi yaklaşık bin ürünün yer aldığı fuarda Güneydoğu PERDER olarak bizlerde yerimizi aldık. Bu tür fuarların bulunduğu ilin ekonomisine, tanıtımına çok ciddi faydaların olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bizlerde kentin yerel dinamikleri olarak hem üreticilerimizin yanında olduğumuzu, üretici ile tüketici arasında önemli bir köprü görevi üstlendiğimizi bunun içinde müşteri odaklı yaptığımız çalışmaları aynı zamanda sosyal sorumluluklarımızın da gereğini yaparak her platformda göstermeye çalışıyoruz. Yerel perakendecilerin son dönemlerde attığı adımlarla ve bir çatı altında toplanarak seslerini daha iyi duyurduğunu düşünüyorum. Bunun için içinde PERDER’in önemli bir unsur olduğunu belirtmek istiyorum. Ayrıca PERDER‘in bir başka misyonu da açılım sürecinin devam ettiği, yıllardır özlemle beklediğimiz gelişmelerin yaşanmaya başladığı bu günlerde ülkemizin doğusuyla batısıyla kuzeyi ile güneyi ile yerel marketçiler arasındaki birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamasıdır. Bu konuda bizlere örnek olan Federasyon Başkanımız Şeref Songör‘e de başarılı çalışmalarından dolayı ayrıca buradan teşekkür ediyoruz” dedikten sonra konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sağlıklı bir ticaret yapabilmemizin ilk şartı güven ortamının sağlanmasıdır. Dolayısıyla bu sürecin sekteye uğramadan devam etmesini önemsiyoruz. Bu konunun bizler açsından hayati önem taşıdığını ifade etmek istiyoruz. Bunun yanı sıra yereller olarak halkımıza sizden biriyiz mesajını vererek alışverişlerinde tercihlerini ona göre yapmaları gerektiğini ifade etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü işsizliğin %40 gibi olduğu söylenen bölgemizde istihdam sağlamada iyi bir yerde olan sektörümüzün ve beraber çalıştığımız tedarikçiler üreticiler ve diğer alım yaptığımız esnafımızı da düşündüğümüzde çok sayıda insanımızın bu sektörden ekmek yediğini söylemeliyiz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER