Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Gurup Berka AVM, otomasyon çalışmalarını yeniledi

Editör
Abone Ol:

Gurup Berka Alışveriş Merkezleri 19 Ekim 2009’da başlattığı ‘Satış Noktaları Yönetim Otomasyonu Yenileme’ çalışmalarının ilk aşamalarını tamamlayarak 1 Kasım itibari ile uygulamaya geçirdi. Gurup Berka perakende bilgi sistemleri konusunda tecrübesi ve profesyonelliğine güvendiği Pos Destek Profesyonel Barkod Çözümleri Ltd. Şti. ile proje planları oluşturulmuş. Mevcut sistem analizi, ihtiyaçların beklenti ve talepler doğrultusunda temin edilmesi sonrasında projenin geçiş çalışmaları yapılarak başarılı bir proje yönetimi sonrasında yeni sistem tüm mağazalara uygulanarak tamamlanmış. Gurup Berka’nın Genel Koordinatörü Osman Kaya’nın tecrübesi ve profesyonel bir şirketin projeyi üstlenmesi ile yapılan çalışmalar testler sonrası devreye alınmış.

Perakende Otomasyon Sistemi yenileme çalışmalarında mevcut sunucu yapısının gereği gibi yapılandırılmadığı, sunucu ortamının güvenlik, performans ve ölçeklenebilirlik sağlamadığı tespit edildiği için ağ sunucusu (network server) yenisi ile değiştirilmiş. Uzun süredir istenilen bilgilerin raporlanamadığı, sürekli problemler oluşturan, verinin güvenliğinin sağlanamadığı, doğru sonuçların alınamadığı ticari programdan vazgeçilip, yerel perakendenin büyük çoğunluğunun tercihi olan, 20 yıllık tecrübe ve birikimin eseri olan, esnek, kullanıcı dostu, güvenilir, muhasebe sistemi ile birebir entegre, güçlü teknolojik alt yapıya sahip olan Mikro Yazılımevi Retail9000 v14 Perakende Bilgi Yönetim Sistemi yazılımı işletmeye adapte edilmiş. Yine sürekli sorun çıkaran, veri kaybına ve kayıt hatalarına sebep olan Offline/Online Mobil Terminal Yazılımı gerçek zamanlı Online olan Mobil terminal yazılımları ile yenilenmiş.

Gurup Berka, geçiş sürecinde aldığı eğitim sonrasında katılımcılardan başarılı olanlar “Mikro Retail9000 v14 Temel Seviye Eğitim Katılım Belgesi”ni 13 Kasım 2009 tarihinde Gurup Berka merkez ofisinde düzenlenen toplantıda aldılar. Pos Destek Profesyonel Barkod Çözümleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Ümit Yılmazyıldırım’ın elinden aldıkları sertifikalar ile görüntü aldığımız Gurup Berka çalışanlarının başarılı bir çalışma dönemini geçirmenin haklı gururu vardı.

Bu haklı gururu yaşayanlar arasında; Genel Koordinatör Osman Kaya, Gıda Satınalma Yöneticisi Mehmet Elmas, Gıda Harici Satınalma Yöneticisi Fatma Sibel Ünal, Satınalma Asistanı Suna Karaş, Finans ve Muhasebe Sorumlusu Adem Demir, İnsan Kaynakları Sorumlusu Kıymet Söğütçü, Bilgi İşlem Sorumlusu Levent Bahar ve Bilgi İşlem Personeli Barış Bozkurt bulunuyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER