Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Hayat Holding, A101 ile perakendeci oldu

Editör
Abone Ol:

a-101_magazalarHayat Holding’e bağlı AS Tüketim Malları Şirketi, A101 İndirim Mağazaları Zinciri’nin yüzde 30 hissesini satın alarak ortak oldu. Yapılan hisse devri gereğince; A101’e ait özel markalı deterjan, çocuk bezi, hijyenik ped ve temizlik kağıtları Hayat Holding’e bağlı tesislerde üretilecek.

Hayat Holding adına açıklama yapan Hayat Holding Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan İdil, “Hayat Holding’e bağlı üretim tesislerinin kapasiteleri 2009 ve 2010 yılları içinde yapılan ve yapılacak olan yeni yatırımlarla büyük ölçüde artacak. Hayat Holding’in yapmış olduğu hisse alımının esas amacı, kapasite artışını indirim zincirlerinin özel markalarında değerlendirmektir” dedi. Ülkemizde gelişme gösteren indirim zincirlerinin esas olarak üreticilerin bilinen markalarını değil private label adı verilen kendi özel markalarını satan kuruluşlar olduğunu da belirten Orhan İdil, “A101 İndirim Mağazaları Zinciri, Hayat Holding ile yaptığı bu hisse devri sayesinde deterjan, çocuk bezi, hijyenik ped ve temizlik kağıtları alanlarında kendi markalarını ürettirebileceği kuvvetli bir üretici ortağa sahip oldu” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER