Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

IRTA Avrupa İstanbul’da toplandı

Editör
m_sirri_simsek_200
Abone Ol:

Uluslararası Dünya Barter Birliği IRTA’nın her yıl düzenlenen IRTA Avrupa Barter Birliği toplantısı bu yıl Türk Barter International’ın ev sahipliği ile İstanbul’da gerçekleşti. IRTA Avrupa Barter şirketleri arasında gerçekleşecek işlemler bundan böyle Türk Barter alt yapısı ve garantörlüğünde yapılacak.

Her yıl düzenlenen IRTA Avrupa Barter toplantısı 3–4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Marriott Otel’de Türk Barter International’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. IRTA Dünya Barter Birliği kurucusu Dr. Paul Suplizio ve IRTA Avrupa’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter International Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek’in başkanlığını üstlendiği toplantıya 12 ülkeden 16 Barter şirketi yöneticisi katıldı.

Avrupa Barter Birliği (IRTA Europe)’nin gelişimine ilişkin farklı bir yapılanma ile ilgili gerçekleşen toplantıda Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, ”Avrupa’daki Barter şirketleri kendi aralarındaki işlemleri Türk Barter alt yapısı ve garantörlüğünde yapma kolaylığı içerisine girerek, uluslararası işlemlerin de daha kolay yapılabilir hale getirilmesini sağladık. Avrupa ve Asya’nın alt yapılarını birleştirerek güçlü, etkin ve güvenilir bir ticaret sistemini oluşturduk. Barter şirketlerinin de birbirlerine karşı yapacakları kredilendirmenin, IRTA Europe garantörlüğü ile güvence altına alınması gerektiğini karara bağladık. Bununla birlikte her Avrupa Barter Birliği üyesi Barter şirketi ülkelerinde yasal alt yapının da hayata geçirilmesi için gerekli düzenlemeleri IRTA Europe çatısı altında hazırlayacaklardır” şeklinde konuştu.

Gala yemeğinde bir araya gelerek, duyduğu memnuniyeti dile getiren IRTA onursal başkanı Dr. Paul Suplizio, “IRTA Europa yönetimin birlikteliği ülkeler açısından bakıldığında büyük bir yatırım. Büyük bir topluluğun ilk oluşumları kuruldu. Türk Barter da IRTA Europa ve Barter şirketlerine kurumsal liderlik yaparak ülkeler arası ekonomilerini de güçlendirecek” dedi.

Gecenin kapanış konuşmasında yeni oluşturulan IRTA Europa Yönetim Kurulu’nda 3 şartın uygulanmasıyla AB ülkeleri nezdinde de önemli başarılar elde edeceklerinin altını çizen Şimşek, “Her şey bir kıvılcıma bağlı. Birlik, dürüstlük ve aynı hedefe yönelme başarımız için bir kıvılcımdır. Daha parlak bir gelecek görüyoruz. AB ülkeleri arasında ekonomik bütünlüğün ortak dilinin de bu sayede Barter ile olacağını ve dalga dalga tüm Avrupa’ya yayılacağına inanıyorum. Her şey para değildir. Tüm dünyanın aradığı para birimi aslında bugün Barter’dır. Çünkü tüm dünyada paraya olan güven ortadan kalkmıştır. Güven şimdi Barter’dadır” şeklinde ifade etti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Mopaş, halka arz için ilk adımı attı!

Editör

Yazar:

Mopaş Marketcilik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.  halka arzı için 01.04.2024 tarihi itibarıyla Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na başvuru yaptı. Şirketin paylarının halka arzına ilişkin SPK’ya sunulan Taslak İzahname ile birlikte Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı ve Raporu’na Şirketin internet sitesinde yer alan “yatırımcı ilişkileri” sekmesinden ulaşılabilmekte. Şirketin çıkarılmış sermayesinin 230.000.000 TL’den 270.650.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek olan 40.650.000 TL nominal değerli paylar ile birlikte Şirket’in mevcut pay sahiplerine ait toplamda 27.000.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek. Toplam 67.650.000 TL nominal değerli payların halka arz edilmesi ile Şirket’in halka açıklık oranının %25,00 olması planlanmakta.

Devamını Oku

Genel Haberler

Kaya Üzen, ÇASİAD Başkanı oldu

Editör

Yazar:

Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (ÇASİAD), 16. Olağan genel kurulunda görev dönemi sona eren Başkan Semih Başaran’dan bayrağı Kale Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Üzen devraldı.

ÇASİAD olarak iş yaşamında entegrasyona büyük önem vereceklerinin altını çizen Üzen, “Rekabetçilikte bir alt lige düşmemek için eğitimlere, bilgilendirme faaliyetlerine ve iş yaşamına entegrasyona büyük önem vereceğiz. Yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm ajandamızdaki önceliklerimiz arasında yer alacak” dedi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İş Gıda, Down sendromlulara istihdam sağlıyor

Editör

Yazar:

İş Gıda’nın; bağımsızlık, kapsayıcılık, çeşitlilik ve eşitlik değerleri ışığında Türkiye Down Sendromu Derneği iş birliği ile 2022 yılı sonunda KFC ile başlattığı Bi’ İşim Var projesi büyüyor. Bi’ İşim Var Projesi için düzenlenen etkinlik İş Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu ev sahipliğinde, Türkiye Down Sendromu Derneği Başkanı Gün Bilgin ve Bi’ İşim Var projesi çalışanlarının katılımı ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde gerçekleştirildi. Basın toplantısında Bi’ İşim Var projesinin, İş Gıda çatısı altında faaliyet gösteren iki diğer dünya markası Pizza Hut ve Krispy Kreme’i de kapsayacak şekilde genişletildiği duyuruldu.

Etkinlik kapsamında düzenlenen panelde TDSD Başkanı Gün Bilgin Down sendromlu gençlerin çalışmasının ayakları üzerinde durmasının kendileri, aileleri ve toplum için önemine değinirken; İş Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu, Down sendromlu bireylerin toplumdaki vazgeçilmez yerlerine dair farkındalığı artırma hedefiyle 2022 yılından bu yana süren Bi’ İşim Var projesinin gelişim yolculuğunu, değişen yapısını, gelecek planlarını ve grup için anlamını aktardı.

Bi’ İşim Var projesinin grup için önemi ışığında 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan İş Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu panel konuşmasında; “Arka planda çok fazla çalışma olsa da ilk olarak 2022 Eylül ayında İş Gıda çatısı altındaki markalarımızdan KFC ile başlayan Bi’ İşim Var projesinin arkasında İş Gıda’nın bağlı olduğu İş Holding’in öngörüsü yatıyor. İstanbul’da seçili KFC restoranlarında 2022 Eylül’ünde başlayan projemiz, bugün üç ayrı şehirde 16 Down sendromlu çalışana ulaştı. Bi’ İşim Var’ın başarısı sonucunda, restoranlarımızla uluslararası geçerliliği olan ve 2014’ten bu yana Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan “Valueable” (Değerli Bir Ağ) unvanını almaya hak kazandık. Projenin global bir değer ile taçlanmış olmasından mutluluk duyduk.  150 ülkede faaliyet gösteren KFC markası tarafından da örnek gösterilen bir proje olmasıyla göğsümüzü kabartıyor” dedi.

İş Gıda ile iki yıldır süren iş birliğinin Down sendromlu bireylerin bağımsız yaşamları için çok kıymetli olduğunu belirten Türkiye Down Sendromu Derneği Başkanı Gün Bilgin paneldeki konuşmasında; “Down sendromlu bireylerin özgür, bütünleşik ve bağımsız yaşamlar kurabilmeleri için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Biz dernek olarak ailelerin yaşadığı “Benden sonra çocuğum ne olacak?” kaygısını ortadan kaldıracak projeler üretiyoruz. Avrupa Down Sendromu Federasyonu Başkan Yardımcılığı ile Avrupa’da Türkiye’yi temsil ediyor ve dünyada 133 ülkenin Down sendromu sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim halinde, Down sendromu alanının gelişimine öncülük ediyoruz. En önemli çalışmalarımızdan İstihdam +1 programıyla ise gençlerimizin istihdam edilmesine olanak tanıyoruz. 2012 yılında Türkiye’de uygulamasını ilk başlatan kurum olarak 18 ilde 48 firmaya 170 Down sendromlu bireyin istihdam edilmesini sağladık. Bu bağlamda iş koçları yetiştirmek üzere geliştirdiğimiz eğitim programını yaygınlaştırıyoruz. İŞKUR, istihdam büroları, iş yerlerinin kendi bünyeleri gibi farklı alanlarda iş koçları yetiştirmek üzere iş birliklerimiz devam ediyor” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER