Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

IRTA Avrupa İstanbul’da toplandı

Editör
m_sirri_simsek_200
Abone Ol:

Uluslararası Dünya Barter Birliği IRTA’nın her yıl düzenlenen IRTA Avrupa Barter Birliği toplantısı bu yıl Türk Barter International’ın ev sahipliği ile İstanbul’da gerçekleşti. IRTA Avrupa Barter şirketleri arasında gerçekleşecek işlemler bundan böyle Türk Barter alt yapısı ve garantörlüğünde yapılacak.

Her yıl düzenlenen IRTA Avrupa Barter toplantısı 3–4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Marriott Otel’de Türk Barter International’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. IRTA Dünya Barter Birliği kurucusu Dr. Paul Suplizio ve IRTA Avrupa’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter International Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek’in başkanlığını üstlendiği toplantıya 12 ülkeden 16 Barter şirketi yöneticisi katıldı.

Avrupa Barter Birliği (IRTA Europe)’nin gelişimine ilişkin farklı bir yapılanma ile ilgili gerçekleşen toplantıda Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, ”Avrupa’daki Barter şirketleri kendi aralarındaki işlemleri Türk Barter alt yapısı ve garantörlüğünde yapma kolaylığı içerisine girerek, uluslararası işlemlerin de daha kolay yapılabilir hale getirilmesini sağladık. Avrupa ve Asya’nın alt yapılarını birleştirerek güçlü, etkin ve güvenilir bir ticaret sistemini oluşturduk. Barter şirketlerinin de birbirlerine karşı yapacakları kredilendirmenin, IRTA Europe garantörlüğü ile güvence altına alınması gerektiğini karara bağladık. Bununla birlikte her Avrupa Barter Birliği üyesi Barter şirketi ülkelerinde yasal alt yapının da hayata geçirilmesi için gerekli düzenlemeleri IRTA Europe çatısı altında hazırlayacaklardır” şeklinde konuştu.

Gala yemeğinde bir araya gelerek, duyduğu memnuniyeti dile getiren IRTA onursal başkanı Dr. Paul Suplizio, “IRTA Europa yönetimin birlikteliği ülkeler açısından bakıldığında büyük bir yatırım. Büyük bir topluluğun ilk oluşumları kuruldu. Türk Barter da IRTA Europa ve Barter şirketlerine kurumsal liderlik yaparak ülkeler arası ekonomilerini de güçlendirecek” dedi.

Gecenin kapanış konuşmasında yeni oluşturulan IRTA Europa Yönetim Kurulu’nda 3 şartın uygulanmasıyla AB ülkeleri nezdinde de önemli başarılar elde edeceklerinin altını çizen Şimşek, “Her şey bir kıvılcıma bağlı. Birlik, dürüstlük ve aynı hedefe yönelme başarımız için bir kıvılcımdır. Daha parlak bir gelecek görüyoruz. AB ülkeleri arasında ekonomik bütünlüğün ortak dilinin de bu sayede Barter ile olacağını ve dalga dalga tüm Avrupa’ya yayılacağına inanıyorum. Her şey para değildir. Tüm dünyanın aradığı para birimi aslında bugün Barter’dır. Çünkü tüm dünyada paraya olan güven ortadan kalkmıştır. Güven şimdi Barter’dadır” şeklinde ifade etti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER