Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İSMAR üyelerinden nostaljik buluşma

Editör
Abone Ol:

Ayaktakiler soldan sağa: Besim Açıkgöz, Ahmet Kanal, Av. Halil Göktürk, Metin Şeker, Hüsnü Yazıcı, Kenan Şişeci, Ali Rıza Şişeci, Orhan Toka, Mustafa Arslan, Emin Toka. Oturanlar soldan sağa: Abdurrahman Kopuz, Cemal Parlak, Fehmi Kale, Nahit Kiler, Ali Rıza Karadağ, Hasan Yalçın, Mustafa Kağan.

1990 yılında Metro Toptancı Market’in İstanbul’da ilk şubesini açmasıyla İstanbul’da irili ufaklı marketçi esnafın dayanışma ve güç birliği amacıyla İstanbul Marketçiler Birliği Derneği’ni kurmuşlardı. Bu birlik üyeleri 1992 yılında İSMAR isminde bir şirket kurarak Türkiye’deki tüm yerel marketçilere örnek oldukları gibi bünyelerinden ayrılarak kendi markalarıyla birçok market zincirinin oluşmasına vesile olmuşlardı.

İlerleyen yıllarda ticari ortaklığı sürdüremediler ama dostluk ve arkadaşlıktan hiç kopmadılar. İSMAR’ın kuruluşunun 30. yılında eski ortaklarından iş insanı Nahit Kiler’in davetiyle Kiler Holding’in 4. Levent Sapphire AVM’nin seyir terasında bir araya geldiler. Çok güzel bir mekanda keyifli bir yemekten sonra geçmişi yad ettiler. Bundan sonrada 3-4 ayda bir periyodik olarak beraber olmaya karar verdiler.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER