Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İSMOB 2015 CNR Expo’da kapılarını açtı

Editör
Abone Ol:

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin düzenlendiği (MOSDER) 27 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) İstanbul Fuar Merkezi-CNR Expo’da mobilya severlere kapılarını açtı. 500 firmanın katılım gerçekleştirdiği fuarın açılışını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek gerçekleştirdi.

Türkiye’nin önemli mobilya markalarını bir araya getiren Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) öncülüğünde düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), İstanbul Fuar Merkezi-CNR Expo’da kapılarını açtı. 1 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek fuarda markalar yemek, oturma, çocuk, genç odaları ve daha pek çok ürün grubu seçeneklerini tanıtacak. Mobilya severler fuarı 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.  

İstanbul Fuar Merkezi-CNR Expo’da 11. İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılışını yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açılışın ardından gerçekleştirdiği konuşmasında; “MOSDER Başkanı İsmail Doğan ile açılış öncesi bir araya geldik. İnanıyorum ki tasarım alanında yapılacak yeniliklerle sektörümüzün aşama kaydetmesini sağlayacak ve üretim kapasitemizi artıracağız. Bu yıl sonunda da 2014 rakamları açıklandığında beklentinin çok üzerinde rakamlarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. Biz Türk mobilya endüstrisini Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak görüyoruz. Dolayısıyla biz de sektörümüzü geliştirmeye ve desteklemeye devam edeceğiz.  Türkiye mobilya sektörünün 2023 yılındaki hedeflerine yeni tasarım ve ar-ge çalışmalarıyla ulaşacağına inanıyorum “ dedi.

Doğan: İSMOB 2015 ile 650 milyon Dolar ciro hedefliyoruz
MOSDER Başkanı İsmail Doğan, fuarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bu yıl 11’incisini düzenlediğimiz İSMOB 2015 ile geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türk mobilya sanayisine büyük katkı sağlamayı planlıyoruz. Yıllık ihracat hedeflerimizin ortalama yüzde 25’ini oluşturan İSMOB 2015, sektörümüz için büyük bir güç kaynağı. Türk mobilya sektörü 2014 yılı son çeyreğinde 2 Milyar 600 milyon Dolar ihracat hedeflenirken bu rakamın 2015 yılında 2 Milyar 800 milyon Dolar olması bekleniyor. Geçen yıl İSMOB’ta 500 milyon Dolar ciroya ulaştık bu yıl hedefimiz 650 milyon Dolar. Ülkenin her köşesinde yaygınlaşan mobilya üretimiyle sektör, “Türkiye bir mobilya ülkesidir” ifademiz doğrultusunda ilerlemesini sürdürüyor. İSMOB 2015 Fuarı’nda bu ilerlemenin altını dolduracak faaliyetlere imza atılacak ve tüm dünyaya konsept bütünlüğü altında markalı Türk mobilyası sunulacak.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER