Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İstanbul’da esnaf protestosu

Editör
Abone Ol:

Fatih’teki iş yerlerinden çıkartılmak istendiklerini öne süren bir grup Gedikpaşa esnafı, ayakkabı ve çanta yakarak bu durumu protesto etti. Beyazıt tramvay durağında toplanan bir grup esnaf, slogan atarak iş yerlerinin boşaltıldığını öne sürdü. Grup adına bir basın açıklaması yapan Beyazıt Gedikpaşa Esnaf Platformu Sözcüsü Celal Fırat, Gedikpaşa bölgesinden çıkartılmaya çalışılan imalatçı esnafın, en fazla 3-5 kişiyle el sanatları tarzında üretim yapan, atık suyu, bacası olmayan, çevreyi kirletmeyen esnaf olduğunu belirtti. Esnafın bölgede ve hammadde aldığı İstanbul çevresi, Çorlu. Tuzla, Gerede, Biga, Bursa, İzmir ve Uşak gibi Anadolu’daki fabrikalarda çok sayıda kişiyi istihdam eden bir iş kolunun üyesi olduğunu dile getiren Fırat, bölgede üretilen malların, yaklaşık 55 ülkeden gelen, Laleli ve Beyazıt piyasasına uğrayan turistler tarafından alındığını kaydetti.

Esnafa destek vermek amacıyla basın açıklamasına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de ekonomik koşullara rağmen Gedikpaşa esnafının böyle bir muameleye maruz kalmalarına tahammül edemeyeceklerini, haklı mücadelelerinde esnafın yanında olacaklarını söyledi. Grup, açıklamanın ardından çuvallardaki ayakkabı ve çantaları yere dökerek yaktıktan sonra yangını da tüplerle söndürdü. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protesto gösterisi, olaysız şekilde tamamlandı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER