Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İsviçre’nin ucuz mağaza zinciri Otto’s Türkiye’de

Editör
ottos_logo
Abone Ol:

İsviçre’nin en büyük discount marketler zinciri Otto’s Türkiye’ye geliyor. Türkiye’de ortanın altı sınıfa hitap etmeyi planlayan Otto’s agresif fiyat konseptine uyum sağlayabilecek yurt çapında perakende tecrübesi olan ortak arıyor.

Yaklaşık 10 yıl önce 2000 yılının Ağustos ayında İstanbul’a alım ofisi açarak giriş yapan Otto’s, Türkiye’de ortanın altı sınıfa hitap edecek indirimli marketler zinciri kurmayı planlıyor. Agresif fiyat konseptine uyum sağlayabilecek ve yurt çapında perakende sektöründe tecrübesi olan yatırımcı ortak arayışında olduklarını belirten Otto’s Türkiye Genel Müdürü Ümit Özeflatun, uygun ortak bulunması durumunda 2 yıl içinde Türkiye’nin birçok şehrinde mağazalar açmayı hedeflediklerini söyledi.
Özeflatun, Türk piyasasına tek başına bir iki mağaza yatırımı yerine, mevcut bir mağaza zinciri işleten ve ikinci bir zincir kurulmasına sıcak bakan perakende piyasasında tecrübesi bulunan ortak aradıklarını dile getirdi.

Yüksek enflasyon projeyi askıya aldırdı

otto_kutu_200otto_umit_ozeflatunYaklaşık 10 yıl önce İsviçre merkez yönetiminin direkt yatırım yoluyla Türkiye piyasasına girmeyi planladığını açıklayan Özeflatun, “10 yıl önce piyasaya ilk girişimizde, Türkiye’de 50 milyon dolarlık bir yatırım yaparak Otto’s benzeri mağaza zinciriaçmak istemiştik. Fakat o dönem iki sebepten dolayı projeyi askıya almak zorunda kaldık. Birincisi Türkiye’deki yüksek enflasyon, ikincisi ise İsviçre Otto’s’un böyle bir enflasyon muhasebesine alışkın olmamasıydı. Ancak Türkiye’deki gelişmeleri mercek altına aldığımızda, Türkiye’de faaliyet gösteren discount zincirlerin büyük bir hızla büyüdüklerini ve buna ilave olarakAVM’lerin de, alım gücü düşük tüketicilere yöneldiğini fark ettik. Hatta bir kısım AVM’lerin outlete dönüştürüldüğünü ve bazılarının da bu amaçla inşa edildiğini gördük. Sonuç olarak eğilimlerin değişmesi ile biz de askıya aldığımız Otto’s Türkiye perakende mağaza açma projemizi başlatmak için uygun zamanın artık geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER