Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İttifak Holding hisseleri İMKB’de işlem görmeye başlayacak

Editör
Abone Ol:

ittifak_sirketlerİttifak Holding’in İstanbul’da verdiği iftar yemeğe Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa ile çok sayıda iş adamı, holding ortakları, ekonomist ve gazeteciler katıldı. İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, 21 yıl önce Konya’da İttifak Un ve Gıda A.Ş. olarak şirketiyle temelini attıkları İttifak Holding’in, 1994 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yakından takip edildiğini anlattı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İttifak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Korkmaz ise borsaya kote olmak için yaklaşık 1,5 yıl önce yapılan başvurunun gelişimiyle ilgili bilgiler verdi. Değerleme çalışması yapması için bağımsız bir aracı kurum ile yaklaşık 5 ay önce anlaşma imzaladıklarını belirten Mehmet Ali Korkmaz, “Sermaye Piyasası Kurulu ile birlikte belirlediğimiz süreç, şimdiye kadar hiç aksama olmadan işledi. Bağımsız aracı kurumun değerlendirme çalışmasını tamamlamasının ardından holdingimize ait hisseler İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlayacak. Önümüzdeki eylül ve ekim ayları marşa basacağımız bir dönem olacak” dedi.

ittifak_kutuİttifak Holding hisselerinin borsada işlem görmeye başlamasından bir gelir beklemediklerini de belirten Korkmaz, şunları ifade etti:

“Biz kurulduğumuz günden bu güne gayet şeffaf bir yapıyla geldik. Holding hisselerimizin yüzde 100’ü zaten halka açık konumda bulunuyor. Çünkü 19 bin ortağımız var. Bu kadar çok ortaklı bir şirketi, büyüterek bugünlere getirdiğimiz için mutluyuz. Ancak şirket hisselerimizin borsada işlem görmeye başlaması ortaklarımızı rahatlatan bir açılım olacak. Elindeki hisseleri nakde dönüştürmeyi düşünenler istediklerini yapabilecekler.”

İttifak Holding’in yeni yatırım planlarıyla ilgili olarak da bilgi veren Mehmet Ali Korkmaz, öz kaynaklarıyla yatırım yaptıkları için krizden olumsuz etkilenmediklerini, aksine kriz dönemlerinden hep büyüyerek çıktıklarını dile getirdi. Gruba ait Selva Makarna’nın ekonomik krize rağmen 2008 yılını yüzde 36’lık bir büyüme ile tamamladığını anlatan Korkmaz, perakende mağazası olan Adese’nin 8 ildeki mağaza sayısının 131’e ulaştığını ifade etti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu

Editör

Yazar:

Metro Türkiye’de uzun yıllar görev aldıktan sonra yurt dışında Pakistan, İspanya ve Portekiz’de üst düzey görevlerde bulunan, Bulgaristan ve Çekya’da CEO’luk yapan Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu.

Yenişen, “Metro Çekya’nın CEO’su olarak hizmet etmek büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Şirketimiz için net bir strateji ve yön belirledik. Çalışanlarımızın kendilerinin en iyisi olduğu bir bağlam ve kültür yaratmaya çalıştık. Müşterilerimizi işlerinde başarılı olmalarını sağlamak için güçlü içerik ve hizmetle durmaksızın destekledik. Her şeyden önce, Çekya toplumu için değer yaratmak üzere güvenilir bir iş ortağı olmak için çok çalıştık. Bize güvenen ve destek veren liderlerimiz, Yönetim kurulu arkadaşlarıma, Metro Çekya’nın büyük ekibine teşekkür ederim” dedi.

Orta Avrupa ülkelerinde toplam ciro yaklaşık 4.7mi ar Avro. Düsseldorf merkezli bir görev alan Yenişen, Prag’ta yaşayacak. Sorumlu olduğu ülkeler ise Metro Avusturya, Macaristan, Slovakya ile Mekro Polonya ve Çekya.

Devamını Oku

Genel Haberler

İsmar üyelerinden nostaljik buluşma

Editör

Yazar:

Türkiye perakende sektörüne 30 yıl öncesinde damgasını vuran İstanbul Marketler Birliği İSMAR’ın üyeleri geleneksel hale gelen yemekli toplantılarına bir yenisi daha ekleyerek 11 Kasım Cumartesi günü Ali Rıza Karadağ’ın ev sahipliğinde Florya Görkem Kilis Restorant’ta gerçekleşti.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekli toplantıya ilginin de çok yoğun olduğu görüldü. İçlerinde önemli iş adamlarının da olduğu gruptan yeni bir ticari birliktelik çıkar mı bilinmez ama bu örnek dostluğun daha uzun yıllar devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Organizasyonda emeği geçen ortaklardan birinin verdiği bilgiye göre bundan sonraki toplantılarda ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda gerek İsmar topluluğundan gerekse misafir konuklardan oluşacak söyleşi ve sohbetlerle daha da renkleneceği ifade ediliyor.

Katılımcılar:

Ayaktakiler: Fırat Karadağ, Murat Karadağ, Hasan Yalçın, Cemal Parlak, Besim Açıkgöz, Faik Karadağ, Orhan Toka, Muhsin Aslan, Metin Şakar, Ahmet Özdemir, Ünal Nayman, Nahit Kiler, Abdurrahman Kopuz, Kenan Şişeci, Şaban Ulu, Mustafa Kağan, Alirıza Şişeci, Mustafa Aslan.

Oturanlar: Mehmet Genç, Ahmet Hamdi Kanal, Halil Göktürk, Alirıza Karadağ, Metin Toka, Hüsnü Yazıcı, Fehmi Kale

Devamını Oku

Genel Haberler

Restorantlar, Michelin Yıldızı ile ödüllendirildi

Editör

Yazar:

Michelin, Michelin Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum’un yeni restoran seçkisini duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. Michelin müfettişleri, 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranı rehberin yeni seçkisine dahil etti. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer Michelin Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer Michelin Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada seçkiye dair bilgiler paylaşan Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Müfettişlerimiz bu yıl bir kez daha İstanbul mutfak seçkisinin cazibesine kapıldı. Karma kültüre sahip bir dünya şehri olan İstanbul, klasik Türk meyhanelerinden, son moda veya uluslararası restoranlara, aynı zamanda tam anlamıyla bir mutfak deneyimi sunan rahat restoranlara kadar oldukça zengin bir gastronomik panoramaya sahip. İkinci seçkiye bu yıl eklenen 2 yeni Michelin Yıldızı da dahil olmak üzere şehrin dört bir yanına yayılmış 24 yeni restoranın yer aldığı 2024 Seçkisi, aynı zamanda gelenekleriyle de gurur duyan cesur şefler neslinin yönlendirdiği gastronomi standartlarındaki yükselişi de gözler önüne seriyor” dedi.

Poullennec, İzmir ve Bodrum ile ilgili olaraksa, “Michelin Rehberi ailesine kayda değer derecede etkili bir şekilde giriş yapan İzmir ve Bodrum’da ekiplerimiz, bu iki bölgeyi birbirinden ayıran farklılıklardan özellikle çok etkilendi. Yerel kökler, bölgeye olan bağlılık ve yerel üreticilerle kurulan güçlü bağların, İzmir ve çevresinde seçkiye giren restoranların çoğunun paylaştığı ortak özellikler olduğunu söyleyebiliriz. Michelin Yeşil Yıldızı’nın bölgedeki üç restorana verilmesi, bu güçlü bağlılığı kanıtlıyor. Bodrum ise gastronomik açıdan bütünleyici bir konsept sunuyor: Sahilde lüks ve uluslararası mekanlar yer alırken, Bodrum’un merkezi özellikle pitoresk, erişmesi kolay, küçük ve bağımsız restoranlara ev sahipliği yapıyor” diye konuştu.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER