Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Metro Kısa Film Yarışması sonuçlandı

Editör
metro_kisa_film_odul
Abone Ol:

TÜRSAK Vakf› ve Metro Group’un sinema dünyas›nda “K›sa Film Oskarlar›” olarak tan›nan METRO Group K›sa Film Yar›flmas›, bu y›l sekizinci kez muhteflem bir ödül töreni ile sonuçland›. Yeni nesil genç sinemac›lardan, sektörün en tan›nan ve prestijli isimlerine kadar birçok kiflinin kat›ld›€› gecede, oyuncu Ahu Türkpençe’nin keyifli sunumuyla genç sinemac›lar›n hayallerini süsleyen ödüller sahiplerini buldu.
Konu s›n›rlamas› olmayan ve sinema ö€rencilerinin kat›l›m›na aç›k olan yar›flmada, “Bisiklet” ile birincili€i kazanan Kadir Has Üniversitesi ö€rencisi ‹. Serhat Karaaslan Londra New York Film Akademisi’nde burslu sinema e€itimi kazand›. “Veda” isimli k›sa filmi ile ikinci olan Ankara Üniversitesi ö€rencisi Eren Ataç 2 bin Euro kazan›rken, “Kukla” isimli filmiyle üçüncü olan Marmara Üniversitesi ö€rencisi Kemal Tezcan 1 bin Euro para ödülü elde etti. Mansiyon ödüllerini ise, Ege Üniversitesi ö€rencisi Ömer Sinir “38 Derece” isimli k›sa filmiyle ve Bahçeflehir Üniversitesi ö€rencisi Günde Derin K›vaner “Beni Seviyorum” isimli k›sa filmiyle elde etti.

TÜRSAK Vakfı ve Metro Group’un sinema dünyasında “Kısa Film Oskarları” olarak tanınan METRO Group Kısa Film Yarışması, bu yıl sekizinci kez muhteşem bir ödül töreni ile sonuçlandı. Yeni nesil genç sinemacılardan, sektörün en tanınan ve prestijli isimlerine kadar birçok kişinin katıldığı gecede, oyuncu Ahu Türkpençe’nin keyifli sunumuyla genç sinemacıların hayallerini süsleyen ödüller sahiplerini buldu.
Konu sınırlaması olmayan ve sinema öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmada, “Bisiklet” ile birinciliği kazanan Kadir Has Üniversitesi öğrencisi İ. Serhat Karaaslan Londra New York Film Akademisi’nde burslu sinema eğitimi kazandı. “Veda” isimli kısa filmi ile ikinci olan Ankara Üniversitesi öğrencisi Eren Ataç 2 bin Euro kazanırken, “Kukla” isimli filmiyle üçüncü olan Marmara Üniversitesi öğrencisi Kemal Tezcan 1 bin Euro para ödülü elde etti. Mansiyon ödüllerini ise, Ege Üniversitesi öğrencisi Ömer Sinir “38 Derece” isimli kısa filmiyle ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Günde Derin Kıvaner “Beni Seviyorum” isimli kısa filmiyle elde etti.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER