Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Okuma tutkunu bakkal yarışmayla 27 bin kitap dağıttı

Editör
ali_peker_200
Abone Ol:

Kayseri’de dükkanının camında başlattığı bilgi yarışmasını televizyona taşıyan bakkal Ali Peker, 5 yılda izleyicilerine 27 bin kitap hediye etti.

Eski Sanayi Sitesi’nde bakkal işleten Ali Peker, 6 yıl önce sitete çalışan çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için dükkanının camında bilgi yarışması düzenledi. Dükkanının camına yapıştırdığı genel kültür sorularını bilen çocuklara çikolata veya meşrubat hediye eden Peker, yoğun ilgi gören yarışmasını 5 yıl önce televizyon ekranına taşıdı. Kayseri’de yerel olarak yayın yapan televizyon kanalı Kay-Tv’de haftada bir gün “Bakkal camından renkli cama” isimli yarışma programını sunan Peker, 5 yıldır yayında olan programında genel kültür ağırlıklı sorularına doğru cevap veren izleyicilerine kitap hediye ediyor.
Okumayı çok sevdiğini ve insanlara bu sevgiyi aşılamak istediğini belirten Peker, dükkanının camında başlatıp daha sonra televizyon ekranına taşıdığı yarışmanın bu amacına ulaşmak için önemli bir araç olduğunu kaydetti.
Televizyon programının da yoğun ilgiyle izlenmesinin kendisini son derece sevindirdiğini ifade eden Peker, şunları söyledi: “6 yıl önce bakkalımın camına sorular asmış, sanayideki iş yerlerinde çırak olarak çalışan çocukların sorulan bilmelerni istemiştim. Çocuklar, sorulara doğru cevap verip çikolata veya meşrubat kazanmak için kitaplar veya ansiklopediler karıştırmaya başladılar. Böylece onlara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalıştım. 5 yıldır ise televizyon akranından bu amacıma ulaşmaya çalışıyorum. Dükkan camına astığım sorularla başlayan yarışmanın, bu kadar büyüyüp ilgi göreceğini o zaman tahmin bile edemezdim. Televizyon programında ilk zamanlar esnaf arkadaşlarımın desteğiyle topladığım kitapları izleyicilere dağıtıyordum. Şimdi, yayınevlerini arayıp kitap göndermelerini istiyorum. İzleyicilerime bugüne kadar hediye ettiğim kitap sayısı 27 bine ulaştı.” Televizyon programını son bir yıldır şair ve sunucu Ayşe Konur ile birlikte sunduklarını hatırlatan Peker, “Bütün amacım yaşam kıyısında bir iz bırakmak. İnsanlara kitap okuma sevgisini kazandırabiliyorsam ne mutlu bana. Hedefim, 100 bin kitaba ulaşmak” dedi.
Ayşe Konur da, kitap okumayı çok sevdiğini ve insanlara kitap sevgisini aşılamak istediğini ifade etti. Peker’in bu konudaki gayretlerini takdir ettiğini ve kendisine destek olmak istediğini kaydeden Konur, “Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır programında Peker’e yardımcı oluyorum” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER