Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Özel markalı üründe kalite artıyor

Editör
Abone Ol:

PLAT Derneği A101 CEO’su Erhan Bostan’ı ziyaret ederek, sektörü ve A101’in stratejisini masaya yatırdı.

A101, PLAT – Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği üyelerini ağırladı. Genel sektör değerlendirmesinin yapıldığı ve özel markalı ürün pazarının konuşulduğu toplantıda A101 CEO’su Erhan Bostan, özel markalı ürünlerin A101’in cirosunda yüzde 35, adet bazında ise yüzde 50 olduğuna dikkat çekerek, özel markalı ürünlere talepte önemli ölçüde artış gözlediklerini ifade etti.

PLAT Derneği Başkanı İmer Özer, Başkan Yardımcısı Hakan Hatipoğlu, Genel Sekreter Füsun Erkal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Yıldız, Kamil Topak, Mehmet Özer ve Ertan Küçükkapılı’nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda PL sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Toplantıda söz alan PLAT Derneği Başkanı İmer Özer, ise özel markaları ürünlere olan talebin giderek arttığını, bu noktada da tüketicilerin A marka algısını kırdıklarını ifade etti. Özel markaları ürünlerde de markalaşma başladığını belirten Özer, zincir marketlerle giderek artan iş birliğinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

A101 8 bin şubeye ulaşacak

Toplantıda A101’in hedefleriyle ilgili bilgi veren Bostan’da, “2017 yılı hedefimiz 13.3 milyar TL’ydi ancak Temmuz ayı itibarı ile yıl sonunda 14 Milyar TL’yi bulacağımızı öngörüyoruz” dedi. Şubeleşme konusunda da beklentilerinin üzerine çıktıklarını ifade eden Bostan şöyle devam etti:

“Bu hafta Şemdinli mağazamızı açtık, tüm Türkiye’deyiz. Bu sene 7 bin şube hedefliyorduk ama muhtemelen 7 bin 100-7 bin 200 ile yılı kapatırız. 2018 yılı sonu hedefimiz ise 8 bin mağaza. İstanbul’da ise 1246 mağazaya ulaştık.”

Personel seçiminde çeşitliliğin kendileri için çok önemli olduğunu da belirten Bostan, A101 çalışan sayısının 37 bin olduğunu ifade etti.

Özel markalı ürünlerin (Private label- PL) kendileri için kritik önem taşıdığını da ifadede eden Bostan, “PL’de adet olarak yüzde 50, ciro olarak yüzde 35 ile iyi işler yaptığımızı düşünüyoruz” dedi. Tüketiciye ürün çeşitliliği sunduklarını da belirten Bostan, “Rakiplerimizde ürün sayısı 700 iken bizde bu rakam 1.190’u buluyor” dedi. Uzun süreli sözleşmenin Türkiye şartlarında mümkün olmadığını da belirten Bostan, “Türkiye enflasyonist bir ülke. Satınalmalarda fiyat sabitlemesi yapamayız ancak endeksleme yapabiliriz” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER