Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Perakende sektörünün kalbi Euroshop 2011’de atacak

Editör
euroshop_2011
Abone Ol:

26 Şubat-2 Mart 2011 tarihleri arasında Almanya’nın adeta fuar başkenti olan Düsseldorf’ta düzenlenecek olan Euroshop Fuarı, perakende sektörüne hizmet sunan firmaların gövde gösterisine dönüşecek.

Retail Türkiye Dergisi de turizm sektörünün önemli firmalarından olan Polens Turizm ile birlikte fuar organizasyonu düzenliyor.
İlk kez 1966 yılında düzenlenen Euroshop, bugün perakende sektörü için dünyanın en önemli fuarlarından biri haline geldi. 2008 yılında düzenlenen son fuara 48 ülkeden bin 895 firma katıldı ve 100 bin metrekarenin üzerinde net sergi alanı kullanıldı. Fuar için beş kıtadan 105 bin dolayında ihtisas ziyaretçisi Düsseldorf’a geldi. Birçok katılımcı firma yeni ürünlerini ve ürün çeşitlerini bilinçli olarak 3 yılda bir düzenlenen Euroshop’a yönelik hazırlıyorlar.

4 bağımsız bölüm

Euroshop, ticarete yönelik yatırım mallarının sergilendiği, fuar katılımcılarını perakende sektörünün ve onun hizmet sağlayıcıları ile ortaklarının en önemli karar alıcılarını bir araya getiren dünya üzerindeki tek etkinlik olma özelliğini taşıyor. Fuar ziyaretçileri, Düsseldorf’da aynı yerde, aynı zamanda ticarete yönelik ürün ve çözümlerin tamamını doğrudan karşılaştırmalı olarak inceleme imkanı bulacak, Business to Business eğilimleri hakkında bilgi edinebilecek, eksperlerden özel olarak danışmanlık hizmeti alabilecekler.
Euroshop Fuarı 2002 yılından beri EuroConcept, EuroSales, EuroCIS ve EuroExpo olarak dört bağımsız bölüme ayrılmış bulunuyor. EuroConcept bölümünde mağaza yapımı ve donanımı, aydınlatma teknikleri, zemin döşemeleri, mimari & mağaza tasarımı konularının yanı sıra soğutucu cihazlara özgü mobilyalar ve soğutma sistemlerine de yer veriliyor. EuroSales ise görsel pazarlama, satış geliştirme ve point of sale-marketing konularının tüm yönleriyle ele alındığı bölümü oluşturuyor. EuroCIS bölümünde enformasyon ve güvenlik tekniklerine yer verilirken, EuroExpo bölümü fuar hazırlıkları, tasarım ve event konularını ele alıyor.

Sayısız özel etkinlik

polens-retailturkiye

Euroshop 2011 Fuarı yine sayısız özel etkinlik sunacak. Örneğin “Euroshop Designer Village” geleceğin mağaza tasarımları ve en yeni eğilimler hakkında mimari bürolarından ve tasarım stüdyolarından bilgi alabilme olanağı sunuyor. “POPAI Village” bölümünde özellikle mağazacılığın görsel pazarlama boyutu ön planda ele alınacak. Euroshop Retail Design Conference, International Euroshop POP Conference veya Retail Technology Award gibi dünyaca ünlü kongre ve ödül törenleri Euroshop Fuarı’nın dünya lideri olarak taşıdığı önemi vurgulayan etkinlikleri oluşturuyor. Euroshop 2011 kapsamında ilk kez yer alacak olan “MQ-Bereich” kapsamında Premium segmentteki vitrin mankeni üreticileri yer alacak. Bu bölümde mimari açıdan etkileyici bir ortamda sıra dışı ürün tanıtımlarında kullanılacak üstün nitelikli vitrin mankenleri sergilenecek.


Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER