Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Publicis Modem Türkiye, dijital iletişimde bölgesel güç olacak

Editör
publicis
Abone Ol:

Dijital ve interaktif iletişim hizmetlerinde dünyanın bir numaralı iletişim grubu olan Publicis Groupe, bu alanda dünya çapındaki iddiasını şimdi Türkiye’ye de taşıyor. Türkiye’de reklam ve tanıtım alanlarında Publicis Yorum ve Publicis Bold ajanslarıyla, medya planlama ve danışmanlıkta Starcom MediaVest adlı ajansıyla faaliyetlerini sürdüren Publicis Groupe; Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde dünyanın değişik ülkelerinde müşterilerine dijital medya hizmeti sunan Publicis Modem’i de Türkiye’deki ajansları arasına kattı.

Publicis Modem Türkiye’nin kuruluşu, İstanbul’da düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Publicis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu’nun yanı sıra Publicis Modem Global CEO’su Jean-Philippe Maheu de katıldı.

Bugün 50.000 profesyonel çalışanı ile 104 ülkede faaliyet gösteren Publicis Groupe; reklam ve tasarım, medya planlama, sağlık iletişimi, CRM, dijital iletişim, pazarlama destek danışmanlığı, halkla ilişkiler gibi iletişimin her alanında hizmet veriyor; Publicis Modem aracığıyla da dijital iletişim alanlarındaki hizmetlerini tüm dünyada sunuyor.

Dijital ve interaktif iletişimde ilklere imza attı, şimdi Türkiye’de

30 ülkede 40 ofisiyle pek çok markaya Publicis Groupe çatısı altında hizmet veren Publicis Modem dünyada ilk internet banner reklamı, ilk viral kampanya, ilk online-video, banner’a gömülü ilk video, ilk online shopping ortamı, ilk interaktif hizmet birimi gibi öncülükleri ile tanınıyor. Dijital iletişimdeki iddiasını ‘Dijitalde Birinci- First in Digital’ söylemiyle ortaya koyan Publicis Modem, dijital iletişim alanında geniş hizmet ağıyla aralarında Renault, LG, Paypal, Citi, Sanofi gibi uluslararası markaların yer aldığı geniş bir müşteri portföyüne hizmet veriyor.

Publicis Modem’in Türkiye’de faaliyetlerine başlaması ile ilgili açıklama yapan Osman Uslu, Publicis’in Türkiye’de büyüme stratejisinin aynen devam ettiğini, dijital iletişim hizmetleri alanında faaliyet gösterecek Publicis Modem’in Türkiye’de hizmet vermeye başlamasının da bu stratejinin bir sonucu olduğunu ifade etti. Uslu, “Publicis Modem, dünyadaki iddiasını şimdi Türkiye’ye taşıyor. Ancak faaliyetleri ve hedefleri sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacak. Publicis Modem Türkiye aracılığıyla bölgedeki diğer ülkelere de dijital iletişim hizmeti götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’deki internet kullanıcısı

Türkiye’de 35 milyonun üstünde internet kullanıcısı ve 24 milyon Facebook üyesi bulunduğunu söyleyen Uslu, Facebook kullanımında Türkiye’nin ABD, Endonezya ve İngiltere’den sonra dünyada 4. sırada yer aldığını vurguladı. Türkiye’nin internet kullanım süreleri açısından Avrupa birincisi olduğunu ifade eden Uslu, “Publicis Modem Türkiye, hizmet verdiği ve vereceği markaların interneti böylesine yoğun kullanan Türkiyeli tüketicilerle buluşmasını sağlamada öncü bir rol oynamak hedefini taşımaktadır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER