Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Smartstore: Nielsen’den alışverişçi araştırmalarına son teknoloji içgörü çözümü…

Editör
Abone Ol:

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen, şimdi perakendecilerin ve üreticilerin daha hızlı, daha doğru ve alışverişçiyi merkeze alan kararlar almalarına yardımcı olmak üzere benzersiz bir içgörü çözümü geliştirdi: Smartstore…

Smartstore; perakendecilerin ve üreticilerin, alışverişçilerin farklı mağaza tiplerinde yeni ürünlere, farklı raf ve reyon dizilimlerine, poster, raf etiketi, ek teşhir gibi mağaza içi uygulamalara alışveriş sırasında nasıl tepki göstereceğini test ederek değerlendirmelerini sağlıyor. Aynı zamanda alışveriş atmosferini ve deneyimini bire bir yaşatan bir ortamda, ürün ve uygulamalarını pazara sunmadan optimize etmelerine de yardımcı oluyor.

Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan “Mağazaların 3 boyutlu ve içinde 360 derece gezilebilir bire bir simülasyonunu yaratan bu yaratıcı çözüm, alışverişçi araştırmalarını da kökünden değiştiriyor. Smartstore, bugüne kadar bilgisayar monitörleri yardımıyla sunulan ve görsel bir deneyimin ötesine geçmeyen virtual reality (sanal gerçeklik) ortamının çok ötesinde bir ‘sarmalayan sanal gerçeklik’ (immersive reality) ortamı sunuyor. Smartstore uygulamasında, araştırmaya katılan alışverişçiler taktıkları özel immersive 3D sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde 3 boyutlu ve 360 derece gezilebilir bir market simülasyonu içinde serbestçe dolaşabiliyor, ürünlerle ve market içi uygulamalarla etkileşime geçebiliyor ve alışveriş yapabiliyor. Alışverişçiler, tamamen 3 boyutlu dijital bir dünya ile sarmalanıyor ve kendilerini bu dünyanın bir parçasıymış gibi hissediyorlar. Firmalar, bu gelişmiş sanal ortamda gerçekleştirecekleri deneme ve testlerle, ürün ve market içi uygulama fikirlerini mükemmelleştirebiliyor, olası hataları önceden görerek riski minimuma indiriyor; maliyet ve zaman avantajı elde ediyor.” dedi.

Türkiye’de lansmanı yapılan Smartstore hakkında bilgi veren Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan “Smartstore ‘sarmalayan sanal gerçeklik’ teknolojisini kullanan, dünyada alanındaki en yenilikçi araştırma çözümü. 2018 yılında farklı ülkelerde ve çeşitli pazarlarda kullanılarak başarısını kanıtlayan Smartstore’u ülkemizde de hizmete sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Alanında öncü olan bu güçlü çözümün; üreticiler, marka sahipleri ve perakendecilere gerçek alışverişçi davranışlarına dair daha derin içgörüler kazandıracağına inanıyorum. Diğer yandan, perakendeciler ve üreticiler arasındaki iş birliğini de farklı bir noktaya taşıyacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Nielsen Türkiye Hızlı Tüketim, Perakende ve Alışverişçi Araştırmalarından Sorumlu Tüketici Araştırmaları Direktörü Filiz Öztürk ise “Alışverişin doğası ve alışverişçi dönüşüm geçiriyor. Alışverişçi araştırmalarına olan ilgi ve ihtiyaç da her geçen gün artıyor. Alışverişçinin market içindeki gerçek alışveriş deneyimini, duyulara hitap eden tüm yönleriyle yeniden yaratan Smartstore, marka ve perakendecilerin yeni alışverişçinin karar süreçlerini daha iyi ve daha hızlı şekilde anlamalarına önemli bir katkı sağlayacak.” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER