Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

TANSAŞ dönüyor

Editör
Abone Ol:

İzmir’de kurulan ardından açtığı mağazalarla yurtiçinde yayılan market zinciri Tansaş strateji yeniledi. Migros bünyesindeki markanın faaliyetleri bundan böyle Ege ve Akdeniz bölgesine odaklanacak Ege’den çıkan market zinciri Tansaş markası yurtiçinde yayılma stratejisinden vazgeçerek yeniden Ege’ye dönüyor.

Marka, Ege ve Akdeniz bölgesi dışındaki operasyonlarından çekiliyor. Migros grubunun içinde yer alan Tansaş’lann yerini Migros markasının alması bekleniyor.

1973 yılında tüketicilere ucuz et ve kömür sağlamak hedefiyle İzmir’de “Tansa” adıyla kurulan Tansaş, 2005 yılında Migros bünyesine katılmıştı.

Ege’de doğan, bölgesel bir marka olarak başladığı yolculuğunda yurtiçine yayılarak ulusal bir marka haline gelen Tansaş, yaklaşık 300 mağazayla faaliyet gösteriyor. Perakende devi Tansaş’ın bundan sonra sadece Ege ve Akdeniz bölgelerinde hizmet vereceği belirtiliyor. Daha önce yapılan açıklamalarda markanın ulusal bir marka olarak açılacak yeni mağazalarla ülke sathına yayılacağı ifade ediliyordu. Ancak edinilen bilgiye göre markayla ilgili yaygınlaşma stratejisinin değiştiği ve Ege ve Akdeniz bölgelerinde odaklanıldığı söyleniyor.

‘İzmir bulunmaz laboratuvar’

Tansaş, Ege ve Akdeniz bölgeleri dışında Ankara, Çorum, Ordu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce, Sakarya, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Eskişehir illerinde hizmet veriyor. Sözkonusu bölgeler dışında kalan Tansaş Mağazaları’nın bundan sonra Migros markasıyla faaliyet göstereceği ifade ediliyor.

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort’un hafta sonu izmir’de yaptığı açıklamalar da Tansaş ile ilgili bu strateji değişikliğinin bir sinyali gibi değerlendiriliyor. Özgür Tort yaptığı açıklamada “2011 yılında da rotamızda yenilikçilik olacak” derken, perakende sektörü için İzmir’in bulunmaz bir laboratuvar görevi üstlendiğini söylemişti.

Tort, “Biz biliyoruz ki, bir yenilik İzmir’de tutarsa, tüm Türkiye’de de kısa zamanda tutar, izmir perakendede değişim ve yenilik için sembol bir şehir” diye konuşmuştu.

1973’te kuruldu

İlk adı ‘Tansa’ydı

2005’te Migros aldı

1996 yılında izmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tansaş hisselerinin yüzde 32.98’i halka açıldı.

Sonrasında 1999 yılında hisselerinin büyük bölümü Doğuş Grubu’na geçti.

Tansaş, hizmet kalitesini yükseltmek ve verimliliği daha üst seviyelere çıkarmak amacıyla 2002 yılı içinde Macrocenter’ı kendi bünyesine katma kararı aldı. Şirket 10 Kasım 2005’te Migros’a geçti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER