Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

“Tavsiye fiyatında ki çiğ süt kalite kriteri olumlu”

Editör
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı
Abone Ol:

ASÜD’ten yapılan açıklamada, “Bugün USK sayesinde farklı kesimlerin kendilerince fiyat açıklaması hem üreticiyi hem sanayiciyi spekülasyonlardan kurtarmıştır” denildi.

Üretici, sanayici, kamu ve akademi olmak üzere Süt Sektörünün tüm taraflarını tek çatı altında toplayan Ulusal Süt Konseyi’nin (USK), kuruluş mevzuatı ile üstlendiği görevler arasında, çiğ süt alımları için tavsiye niteliğinde referans fiyat belirleyerek, açıklamak da bulunuyor.

Konseyi oluşturan tarafların tamamının temsil edildiği USK Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısında, 1 Ocak-1 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki 6 aylık dönemde uygulanması tavsiyesiyle, çiğ sütte referans fiyatı yeniden belirledi. Halen litre başına 1 lira 15 kuruş olan referans fiyat, yüzde 3,5 yağ oranı ve yüzde 3,1 protein içerikli çiğ süt için 1 lira 21 kuruşa yükseltildi. Böylece ilk kez tavsiye niteliğinde belirlenen referans fiyatta, çiğ süt kalitesi kriter olarak değerlendirmeye alındı.

USK’nın kararına ilişkin olarak Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği’nden (ASÜD) yapılan açıklamada, süt sektörünün üreticisiyle, sanayicisiyle bir bütün olduğuna vurgu yapıldı. ASÜD’ten yapılan açıklamada “USK’nın üstlendiği misyon toplumun tüm kesimlerine de katkı sağlıyor. Bugün USK sayesinde farklı kesimlerin kendilerince fiyat açıklaması hem üreticiyi hem sanayiciyi spekülasyonlardan kurtarmıştır” denildi.

Açıklamada, “ASÜD olarak kuruluşumuzdan bugüne çalışmalarımızı, üretici ile sanayicinin aynı gemide bulunduğu bilinciyle sürdürüyoruz. Üretici üretmediği takdirde sanayi ham madde temininde sıkıntıya girer, sanayide çarklar dönmediği takdirde üreticinin sütü değerini bulamaz. Dolayısıyla sektörün büyümesine, gelişmesine katkı yapacak her türlü kararın arkasındayız” ifadelerine yer verildi.

ASÜD açıklamasında, USK’nın görev alanına giren çiğ sütte tavsiye niteliğinde referans fiyat belirlenmesinde, süt kalitesinin bir kriter olarak değerlendirmeye alınmasının önemli olduğunun da altı çizildi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER