Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Tesco Kipa kendi yöneticisini kendisi yetiştiriyor

Editör
remzi_kirac
Abone Ol:

Tüketicilere ekonomik ve kaliteli ürün sunmakla yetinmeyen Kipa, hizmet kalitesini artırmak için kendi bünyesinde oluşturduğu eğitim programlarıyla, çalışanlarının vasıflarını artırıyor. Tesco Kipa’da ilk olarak 2004 yılında hayata geçirilen “Opsiyonlu Yönetici Eğitim Programı”na kabul edilen çalışanlar, Kipa bünyesinde ihtiyaç duyulan noktalara yönetici olarak yetiştiriliyorlar. Program, kariyerinde ilerlemek isteyen, yönetici olma potansiyeline sahip tüm çalışanlara açık. Opsiyonlu Program sayesinde çalışanlar kariyer yapma imkanı bulurken, Kipa’nın her kademeden yönetici pozisyonu için de kaynak yaratılmış oluyor.

İngiltere’deki temel uygulamanın Türkiye’ye adapte edilmesiyle hayata geçirilen program, sürekli yenilenerek geliştiriliyor. Program kapsamında, Bölge Direktörü, Mağaza Müdürü, Bölge İnsan Kaynakları Müdürü, Grup Müdürü, İnsan Kaynakları Müdürü, Çıkış Hizmetleri Şefi, İdari Şef, Ticari Departman Şefi, Genel Merkez tüm pozisyonlar, Ekspres Mağaza Bölge Müdürü, Mağaza Yöneticisi gibi yöneticilik pozisyonlarına yönelik eğitimler veriliyor. Eğitim programına katılacak çalışanlar, oluşturulan seçme merkezlerinde yapılan aday görüşmeleri değerlendirmeleriyle belirleniyor. Opsiyonlu Yönetici Eğitim Programı, Tesco Kipa’da işe başlamış istekli, gelişime açık çalışanlara Mağaza Müdürlüğüne gidebilen bir yol açıyor.

Program, “Hızlandırılmış Eğitim” ve “Uzun Dönem Eğitim” olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Hızlandırılmış Eğitim 10 hafta, Uzun Dönem Eğitim ise 26 hafta ve 39 haftalık iki farklı programdan oluşuyor. Her iki kategoride de, temel eğitim, uzmanlık eğitimi ve işbaşı eğitimi süreçleri yer alıyor. Yönetici adayları, belirlenen mağazalarda, eğitimciler koçluğunda eğitimlerini tamamlıyorlar. Eğitime katılan çalışanlar, kapasitelerini arttıracak gelişimi sağlayarak, bir sonraki görevlerine hazırlanıyorlar. Ayrıca perakende operasyonel becerilerine, özgüvene, liderlik becerilerine, geniş bir bakış açısı ve deneyime de sahip oluyorlar.

Tesco Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç, programın başarıyla yürüdüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Bugün 46 büyük formatlı mağazamızdaki yöneticilerimizin büyük çoğunluğu bu programı başarıyla tamamlayan isimlerden oluşuyor. Hızlı büyümenin yarattığı ihtiyacı karşılayabilmek için sektör deneyimi olan yöneticileri de bünyemize dahil etmekteyiz. Mağaza Müdürünün yönetim ekibini oluşturan Departman Şefleri ve Grup Müdürlerinin de hemen hemen tamamı bu programdan kazanılmıştır. Programımız, etkileyici başarı öykülerinin yaratılmasına olanak tanıyor. Tesco Kipa’da reyon elemanlığı pozisyonundan sırasıyla Departman Şefi ve Grup Müdürü görevlerini yerine getirdikten sonra Mağaza Müdürü pozisyonuna kadar yükselen yöneticilerimiz bulunmaktadır.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER