Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Tesco Kipa ve Unilever, küresel ısınmaya karşı çocukları bilinçlendiriyor

Editör
kipa_yarinin_ayak_izleri
Abone Ol:

Küresel ısınma konusunda daha fazla geç kalmadan alınması gereken önlemlere ilişkin olarak bilinç yaratmak üzere, Kipa, Unilever Türkiye, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliğiyle 2008’de hayata geçirilen ‘Yarının İzleri’ projesi, çocukları eğlenceli ve yaratıcı bir yöntemle eğitmeyi amaçlıyor.

2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk yarısında 38 okulda, yaklaşık 8000 çocukla buluşan ‘Yarının İzleri’ projesinde yarı yıl tatili öncesinde son durak Ankara oluyor. Proje’nin Ankara startı, 17 Ocak’ta Yenimahalle semtindeki Kürşad Bey ve Mimar Sinan İlköğretim Okulları ile verildi. Proje kapsamında, 18 Ocak’ta Sincan semtindeki Adnan Menderes ve Mehmet Sündüs İçli İlköğretim Okulları’nda, 19 Ocak’ta Keçiören semtinde Aşık Veysel Danişment Çicekli İlköğretim Okulları’nda, 20 Ocak’ta Mamak Semtinde Ş.P.Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu ve Etimesgut Semtinde Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulları ziyaret edilecek. “Yarının İzleri”’nin Ankara’daki son durağı ise, 21 Ocak’ta Sincan semtinde Dr.Yıldız Yalçınlar İ.Ö.O ile Etimesgut Semtinde Ahi Evran İlköğretim Okulu olacak.

“Yarın İzleri” projesi için Ankaralı çocuklarla buluşan konuk eğitmenler, yaratıcı ve eğlenceli bir yöntemle çocukları küresel ısınma ve ‘ekolojik ayak izi’ konularında bilinçlendiriyor. Çocuklar, tiyatro oyuncularının sahneye koyduğu bireylerin çevreye olan etkisini anlatan “Dünya Kurtarıcıları” adlı tiyatro oyununu ve projenin ismini taşıyan belgesel film gösterimini ilgi ile izlerken, interaktif oyunlar eşliğinde hoşça vakit geçiriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER