Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Türkiye’ye büyük önem veren Dia, yatırımları arttırıyor

Editör
ricardo_curras
Abone Ol:

2011 yılında da yatırımlarına devam eden DiaSA, tüm Türkiye’de yeni mağazalarını faaliyete geçirmek için çalışmalarını hızlandırıyor.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun yanı sıra diğer bölgelerdeki tüketicilere de ulaşmayı hedefleyen DiaSA, yılsonuna kadar mağaza sayısını daha da artırmayı planlıyor.

DiaSA’nın 1000. mağazasının açılışı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, ” Bugün DiaSA’nın 1000. mağazasını açıyoruz. Türkiye’de organize perakendenin halen muazzam bir büyüme alanı olduğuna inanıyoruz. Organize perakende, Türkiye’nin büyük sorunlarından olan kayıt dışı ekonomiye karşılık da çok önemli bir güç. Bu noktada organize perakende yatırımlarında yaşanacak artış büyük önem taşımakta. Biz de Sabancı olarak bu konuda çok çalışıyoruz. Sektörün en önemli oyuncularından biriyiz.” dedi. İndirim marketçiliği segmentine yönelik beklentileri hakkında konuşan Haluk Dinçer “İndirim marketleri tüketici için yakınlık ve uygun fiyatlarıyla önemli bir değer sunuyor. DiaSA ile bu alanda iddialıyız. Yalnızca market açmıyor, sektöre yenilikler de getiriyoruz. DiaSA, sektöründe tam anlamıyla bir başarı hikayesidir” şeklinde konuştu.

10,5 milyar Euro satış

DIA’nın dünyadaki konumu, büyüklüğü ve indirim marketi konseptine ilişkin bilgiler vererek şirketin Türkiye pazarına bakışına değinen DIA Grup CEO’su Ricardo Curras DIA Grup’un 2010 yılına ilişkin verilerini açıklayarak “DIA 6 bin 3 yüzden fazla satış noktası, 42 depo ve 47 binin üzerinde çalışana sahiptir. 2010 yılında DIA Grup faaliyet gösterdiği ülkelerde toplam 10,5 milyar Euro satış gerçekleştirmiştir” dedi.

DiaSA’nın mağaza konsepti, operasyonel bilgileri ve fark yaratan noktalarına ilişkin açıklama yapan DiaSA Genel Müdürü Fernando Gonzalez Somoza ise “DiaSA olarak müşterilerimize daha modern bir mağaza konsepti ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri geniş ürün yelpazesi sunuyoruz. Fiyat, kalite ve yakınlık DiaSA’yı oluşturur. 700’den fazla DIA marka ürünü ile en çok market markalı ürün sunan indirim marketi olarak toplam 200 bin metrekareye yakın satış alanına sahibiz. 1999’dan bu yana 200 milyon TL’yi aşan yatırım, 5 lojistik platform ve 58 bin metrekare lojistik alan oluşturan DiaSA, 33 şehirde 50 milyon kişiye hizmet veriyor. Bu rakam Türkiye nüfusunun yüzde 70’ini oluşturmaktadır. Her yıl 120 milyondan fazla müşteri DiaSA’yı ziyaret etmektedir diyen Fernando Gonzalez Somoza sözlerine şöyle devam etti; DiaSA, sürdürülebilir gelişim ritmi ile mağaza sayısını katlayarak 1000’e ulaşmıştır. Et-tavuk, meyve sebze gibi ürünlerden oluşan çok geniş bir taze ürün ağı sunmaktadır. Mağazalarındaki modern konsept, müşterilerinin rahat alışveriş deneyimi için kurgulanmış mağaza yerleşimi, ulusal markalar ve private label markası ile birlikte sunulmaktadır. Sadakat programı çerçevesinde ise Club DiaSA Kart programına dahil 2 milyon kart sahibine, bugüne kadar kişiye özel 10 milyon kupon dağıtıldı”.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER