Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

UYUM, 2009 yılı sonunda 200 milyon TL’lik ciro hedefliyor

Editör
Abone Ol:

UYUM’da son aylarda yaşanan olumlu hareketlenmeler gözden kaçmıyor. Gelişen iş ve iletişim hedefleri doğrultusunda, müşterilerine daha verimli ve kaliteli hizmet sunabilmek için değişen UYUM, ‘inovasyon’ sürecinde de müşteri odaklı hizmet anlayışından da ödün vermiyor.

2009 yılını “Yenileşim”in kilometre taşı olarak belirlediklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş, bu değişimin detaylarını ve ilerleyişini paylaşmak amacıyla İcra Kurulu Başkanı Başkanı Mehmet Akyüz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Akyüz ile birlikte İstanbul Gürpınar’daki yeni genel merkezlerinde bir sohbet toplantısı düzenledi. Toplantıya, UYUM adına İcra Kurulu Üyesi Sait Koç’ta katıldı.

Genel kurulda alınan karalar doğrultusunda Sait Koç’un 3 aydan bu yana İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştığını ifade eden Mehmet Akyüz, “2.5 yıldır planlanan projeler vardı. Bu projeler içinde Sait Koç’ta yer alıyordu. Şimdi bu projeleri uygulamaya koyduk. Bu anlamda Sait Koç bizlere büyük destek verecek” dedi.

Yeni yol haritası çizildi

uyum_topluUYUM’un belli avantajları olduğuna değinen Sait Koç ise şunları söyledi: “Biz İstanbul’un batısındayız. Bu bölgede etkinliğimizi arttırmak istiyoruz. Özel ürünlerimizle de markamızın değerini arttıracağız. UYUM’da 2.5 yıldır iş planlaması yapılıyor. Zaten ilk bir yılımızda projeler üzerinde konuştuk. Yol haritasını çıkararak fizibiliteler yaptık. Planları hayata geçirdik. Yıl sonuna kadar da planlananlar uygulamaya konulacak. Otomasyonla ilgili çok ciddi çalışmalar yapıldı. Mağazalar artık otomatik siparişlere geçecek. Her mağazanın verimlilik analizlerini yapıyoruz. Personel organizasyonu ile ilgili önemli çalışmalar yaptık. Kurumsal kimlik çalışmalarımızı da tamamladık. Logolar yenilendi, mağazalar da bu doğrultuda yenileniyor” dedi.

2 mağazanın yeri değişti

Ali Akyüz ise 2 mağazanın yerini değiştirerek verimliliği arttırdıklarını ifade etti. Ocak 2010 tarihinden itibaren CRM alanında daha büyük çalışmalar yapacaklarını kaydeden Akyüz, krizin perakende sektöründe devamlı olduğunu kaydetti.

Cirolar artıyor

2009 yılında cirolarının 2008 yılına göre artacağını belirten UYUM Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş de, krizde ciro kaybı yaşamayan ender şirketlerden biri olduklarını söyledi. UYUM’da toplamda  bin 71 kişinin çalıştığını ifade eden Keleş, “2008 yılında 160 milyon TL’lik ciro gerçekleştirmiştik. 2009 yılı sonunda ise 200 milyon TL’lik ciro hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO: Nihai hedefimiz BTM’den bir Turcorn çıkarmak

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), beşinci yaşını verdiği iftarla kutladı. İTO ve BTM Başkanı Şekib Avdagiç ile BTM Mütevelli Heyeti’nin de katıldığı iftarda girişimciler, yatırımcılar, mentorlar başta olmak üzere tüm ekosistem yer aldı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, BTM’nin beş yıl içinde kat ettiği yol kısa bir film olarak katılımcılarla paylaşıldı.

İftarda konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Dünyada bir ticaret odası tarafından kurulan ilk start-up merkezi olma özelliği taşıyan BTM beş yaşına girdi. BTM bu beş yıl içinde sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin startup üssü oldu ve dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldı. Yine bu sürede Türkiye de, küresel anlamda önemli bir girişimcilik merkezi kimliği kazanıp, global bir oyuncu çıkarmayı da başardı” dedi.

“Büyük bir memnuniyetle ifade edeyim ki, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Kuşkusuz bu işlerin en büyüğü de Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilme fikrini’, bir daha çıkmamak üzere sokmak olmuştur” diyen Avdagiç, “BTM, yatırımcılık konusunda da ciddi farkındalıklar oluşturdu. Yatırımcı Hızlandırma Platformu programını devreye sokarak, başarılı iş insanlarımız start-uplara ve yeni nesil girişimcilere olan bakış açılarını değiştirdi. BTM olarak, 2021’de 172 yatırım eşleştirmesi gerçekleştirdik. Nihai hedefimiz ise 2022’de BTM’den bir Unicorn yani bizim tabirimizle bir Turcorn çıkmasını sağlamak” dedi.

Avdagiç şöyle devam etti: “Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki, İTO yönetimi olarak biz BTM’nin bu hedeflerine ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. 2018’den 2022’ye kadar yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl ki, 300 metrekarelik bir binada başlayan BTM hizmetlerini, hayalleriyle orantılı yeni mekanlarda sürdürmesini sağladıysak, şimdi de küresel hedefleriyle uyumlu yeni mekanlara sahip olmasını sağlayacağız. Yeni dönemde İTO binamızın yanında inşa edeceğimiz modern merkezimiz, Türkiye’nin yenilikçilik, girişimcilik ve start-up üssü haline gelecek… Böylece BTM’nin fiziki büyüklüğünü de 20 bin metrekareye taşıyacağız.”

Avdagiç, “Biz küreselleşen dünyada, fiziksel salgınların da, iktisadi hastalıkların da ülke ekonomilerini nasıl derinden etkileyip hallaç pamuğu gibi savurduğunu gördük. Yine gördük ki, salgın hastalıkların bize bulaşmaması için nasıl ‘aşı, maske ve mesafe’ gibi tedbirler alıyorsak, iktisadi hastalıklar içinde koruyucu tedbirler almalıyız. Biz inanıyoruz ki, bizi bulaşıcı iktisadi hastalıklardan koruyacak olan BTM gibi kalkanlarımızdır. BTM ve girişimci ekosistemimiz, bizim küresel ekonomik salgınlara karşı koruyucu aşılarımızdır” dedi.

BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı da yaptığı konuşmada, “Hem ulusal hem de uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden BTM, bu başarısını kıtalararası platformlara taşıyarak Amerika, Mozambik ve Güney Afrika gibi birçok ülkede girişimcilik ekosistemiyle ilgili programların içinde yürütücü olarak yer aldı. Kısa bir süre önce ‘Yılın Yatırım Platformu Ödülü’nü de alan BTM, beş yıllık süreçte almış olduğu ödüllerle hem girişimcilere hem de yatırımcılara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerden tam not almayı başardı. Tabi bu anlamda kıymetli desteklerinden dolayı İTO’ya, değerli yöneticilerimize, bu yolda birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, girişimcilerimize ve tüm BTM çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu başarıların katlanarak devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER