Sosyal Medya Hesaplarımız

Yenilikler

Knorr’dan Anadolu Tahılları Çorba Serisi

Editör
Abone Ol:

Knorr’un geleneksel yöntemlerle hazırladığı 8 yeni çorbadan oluşan Knorr Anadolu Tahılları Çorba serisi, şef Refika Birgül’ün mutfak atölyesinde gerçekleştirilen davetle tanıtıldı.

Türkiye’nin yerel lezzetlerine önem veren Şef Refika Birgül, Anadolu tahıllarıyla tanışmasını, yarattığı özel tariflerle anlattı. Birgül; “Anadolu, tahılların beşiği. Anadolu tahıllarının sahiplenilmesi için Knorr büyük bir adım atıyor. Firik ve siyez gibi geçmişte Anadolu’da çok kullanılan tahılların özel tariflerle tüketicilere sunulması çok kıymetli. Bu seriyle Anadolu tahılları sofralara taşınırken yerel tarım güçlendirilerek ürünlerimiz dünyaya taşınacak.’’ dedi.

Unilever Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Erdoğan Canbaz; “Knorr olarak, dünyadaki yiyecek çeşitliliğine dikkat çekerek, gıdadaki değişimlere ilham vermek hedefiyle, ülkemizde yetişen firik, siyez, karabuğday gibi değerli besleyicilikte tahılları, tariflerimiz içerisine katarak, gıda çeşitlenmesi için önemli bir mesaj veriyoruz. Ürünlerimizi sunarken her zaman sürdürülebilir inovasyonu işimizin kalbine koyuyoruz. Knorr Anadolu Tahılları çorba serimizde besleyici içerikleri, Türk mutfağının kültürel mirasını, Knorr’un çorba konusunda uzmanlığı ile harmanladık. Farklı damaklara ve farklı öğünlere zenginlik katacak protein ve lif kaynağı 8 besleyici çorbayı Türkiye ile buluşturuyoruz. Topraklarımızda yetişen tahıl ve baklagillere tariflerinde yer vererek Türkiye’nin tahıllarına sahip çıkan ve mutfak kültürümüzü anlatan Sevgili Refika Birgül ile aynı hedefe birlikte yürümekten dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Knorr Anadolu Tahılları Serisi 8 yeni çorbayla besleyici tahılları sofralarımıza getiriyor. Her biri besleyici Anadolu tahılları ile zenginleştirilmiş Knorr Bulgurlu Analı Kızlı Çorbası, Knorr Dövme Buğdaylı Domates Çorbası, Knorr Firik Bulgurlu Ezogelin Çorbası, Knorr Siyez Bulgurlu Terbiyeli Tavuk Çorbası, Knorr Dövme Buğdaylı Yüksük Çorbası, Knorr Karabuğdaylı Yoğurt Çorbası, Knorr Arpa Şehriyeli Tarhana Çorbası ve Knorr Maş Fasülyeli Tutmaç Çorbası sofralarda yerini aldı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Yenilikler

Meram Un ailesi büyüyor

Editör

Yazar:

Konya’da Alsan Gıda bünyesinde üretilip pazara sunulan Meram Un ailesine yeni ürünler katılıyor. Türkiye’ye un pazarında önemli bir pazara sahip olan Meram un, yeni çeşitleriyle birlikte tüketici beklentilerine her anlamda cevap veriyor. Alsan Gıda Satıştan Sorumlu Yöneticisi Turgay Alhan, yeni ürünle ilgili şu açıklamada bulundular:

“Meram Un’un yeni ürünleri katkısızdır. Tam buğday unundan üretilmiştir. Siyez Un ve Çavdar Unu çeşitlerimizin pazarda büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Tüketicilerin tüm beklentilerine cevap verebilecek olan ürünlerimizin en önemli özelliği ise katkısız ve doğal olmasıdır.”

Yeni ürünler marketlerde yerini almaya başladı.

Devamını Oku

Yenilikler

Red Bull Winter Editon Nar Lezzeti raflarda

Editör

Yazar:

Red Bull, Winter Edition Nar Lezzeti ile kış aylarına özel yeni bir ürünle tüketiciyle buluşuyor. 2022 yılına çok az bir zaman kala Red Bull, çok sevilen enerji içeceğinin tadını; kışın favori meyvelerinden narın lezzetiyle bir araya getiriyor. Anadolu kültüründe ‘bereket’le anılan bu meyveye; ekşi kiraz, kırmızı meyveler ve bademin eşlik ederek özgün bir tat yakaladığı Red Bull Winter Edition Nar Lezzeti, Türkiye çapındaki tüm satış noktalarında tüketicinin beğenisine sunuluyor.

10 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında redbull.com/kisikanatlandir adresini ziyaret eden tüketiciler, hayallerindeki kış eğlencesini tasarlamak için yaratıcılıklarını konuşturacak. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Isparta ve Kayseri olmak üzere 7 şehri kapsayan aktivasyonda en iyi eğlence konseptlerini oluşturan, hikayeleştiren ve her haftanın en yaratıcı tasarımının sahibi olan beş yarışmacı, Red Bull Winter Edition kiti kazanacak. Hafta kazananları arasından seçilecek ayın konseptinin yaratıcısı ise hayalindeki konsepti hayata geçirirken Red Bull Winter Edition etkinlik aracı ve lezzetleri ile eğlenceyi kanatlandırma fırsatını yakalayacak.

Red Bull Winter Edition Nar Lezzeti; misket limonu, yaban mersini, tutti frutti, hindistan cevizi & açai lezzeti, tropikal meyve, mandalina seçeneklerinin ve 2021 yaz aylarında çıkan Red Bull Summer Edition Karpuz Lezzeti’nin ardından; Editions ailesinin dokuzuncu üyesi olarak kış boyunca keyifli bir alternatif olacak.

Devamını Oku

Yenilikler

Porçöz’den fırın temizliğine profesyonel dokunuş

Editör

Yazar:

Porçöz, mutfak temizliğine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Porçöz, Fırın Temizleyici Sprey ile fırınlarda biriken ve ısının da etkisiyle temizlenmesi zorlaşan sertleşmiş yağ ve yemek kalıntılarını kolayca çıkarıyor.

Fırın Temizleyici; ocak, tencere, mangal, ızgara alanlarda da etkili çözüm sunuyor. Ürün hızlı ve kolay temizlik sağlarken iz bırakmayan yapısıyla da dikkat çekiyor.

Güçlü formülüyle en zorlu lekeleri bile kolayca yok eden ürünün gücü tüketici araştırmalarında da kendini gösteriyor. Deneyen her 10 kişiden 9’unun (yüzde 86) beğenisini kazanırken araştırmaya katılan her 5 kişiden 4’ü Porçöz Fırın Temizleyici Sprey’i mevcut ürününe tercih edeceğini belirtti.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER