Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Beğendik, gıda perakendeciliğinde yeni bir kulvar açılıyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin en köklü perakende zincirlerinden Beğendik, Ankara Çayyolu’nda açtığı mağazasıyla perakende sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırdı.

Daha önce örneğine rastlanmamış bir mağaza olan Beğendik Çayyolu Mağazası’nda, ürünler tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Bu amaçla içerisinde makarna, erişte, mantı, çikolata üretim alanı bulunan mağazada taze yoğurt ve peynir üretecek bir de mandıra bulunuyor. Özellikle topraksız tarım uygulamasıyla dikkatleri çeken Beğendik Çayyolu Mağazası’nda bulunan serada yetişen ürünler de tüketicilere sunuluyor. 14 Şubat’ta 10 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Beğendik Çayyolu Mağazası’nın, gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ve dünyada yeni bir modelin temsilcisi olması bekleniyor.

Beğendik Çayyolu Mağazası’nın açılışına katılan Beğendik Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Beğendik, 1986 yılında kurulan Beğendik Marketler Zinciri’ni bugünlere getirenin müşterilerinin sevgisi ve güveni olduğunu belirtti. Mehmet Beğendik “Beğendik ailesi olarak kendi soframızda bulundurmayacağımız ürünleri müşterilerimize sunmama ilkemiz bulunuyor. Çayyolu mağazamız, üretimin müşterilerin gözleri önünde yapıldığı, Beğendik’in kalitesini ortaya koyan şeffaf bir mağaza olarak bu ilkemizi destekliyor” dedi.

“Türkiye’ye ve Dünyaya Örnek Olacak Bir Perakendecilik Modeli”

Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı D. Beğendik ise, Çayyolu’nda hizmete açılan mağazanın 100 yıllık perakende, 26 yıllık gıda perakendeciliği tecrübesinin yanında 3 yılda dünyada kat edilen 500 bin km yolun sonucu olduğunu belirtti. Hacı D. Beğendik, “Bir başka deyişle dünyanın çevresini yaklaşık 13 defa dolaştık, dünyada perakende sektöründe yaşanan gelişmeleri bizzat yerinde inceledik. Araştırmalarımızı Türkiye’deki müşterilerimizin istek, ihtiyaç ve beğenilerinin yanı sıra Beğendik’in tecrübesi ile harmanlayarak Türkiye’de ve dünyada perakende sektörüne örnek olacak bir model geliştirdik” dedi.

Hacı D. Beğendik sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyada ilk 5’e girebilecek bir konsepte imza attık. Türkiye’de gıda perakendeciliğinde discount tarzı dediğimiz indirim marketleri, klasik, orta ve büyük ölçekli süpermarketler var. Beğendik Çayyolu mağazasıyla gıda perakendeciliğinde yeni bir kulvar açtık. Yüzde 75’i taze ürüne ayrılan, zengin mutfağıyla yeme – içme hizmetleri, topraksız sağlıklı modern tarım alanı ve sürdürülebilirlik temelinde hizmet anlayışıyla yeni bir model sunuyoruz. Merkezinde müşterinin olduğu, üretim ağırlıklı perakendecilik olan bu modele biz Beğendik Modeli adını koyduk.” dedi. Yeni dünyada kalitenin bir rekabet avantajı değil gereklilik olduğunu vurgulayan Hacı Beğendik, farklılaşmak için yenilikçiliğin önemli olduğunu vurguladı. Yeni mağaza ile tazelik anlayışını değiştirdiklerini, en değerli sermayeleri olan müşteri güvenini odaklarına aldıklarını belirterek üretime dayalı perakendeciliğin Beğendik’in önümüzdeki yıllar için benimsediği en önemli strateji olduğunu söyledi.

Hedef uluslararası arena

Beğendik’in önümüzdeki dönem hedefleri ile ilgili de bilgi veren Hacı D. Beğendik “Hedefimiz 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olmak. Hedefimiz ülke sınırlarıyla da kalmıyor, 2020 için diğer bir hedefimiz dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak” şeklinde konuştu.

220 Kişiye İstihdam

2010 yılından bu yana, 17 mağazalık zincirine 23 yeni mağaza daha katan Beğendik, bu tarihten itibaren çalışan sayısını da 2.500’e çıkardı. Çayyolu Mağazası’nın her bir reyonunda, konusunda uzmanlaşmış, usta seviyesinde özel eğitimli personel görev alıyor. Mağazanın balık reyonu su ürünleri mühendisi, sebze ve meyve ürünleri reyonu ziraat mühendisinin denetiminde işletiliyor. Unlu mamüller bölümünde ise şeker hamurundan heykeller yapan bir de heykeltıraş bulunuyor. 4.000 metrekarelik alan üzerine kurulan Beğendik Çayyolu Mağazası, restoran ve çocuk bölümüyle de dikkat çekiyor. Birçok farklı yiyecek alternatifinin yanı sıra, özel tasarlanmış bir kafesi de bulunan mağazada çocuklar da unutulmadı. Uzman eğitmenlerin hizmet verdiği çocuk oyun alanı, mini boy tezgah, masa ve sandalyeleriyle çocuk restoranı, ailelerin bebeklerinin yiyeceklerini hazırlayabileceği mutfak bölümü Beğendik Çayyolu’nda bulunan yenilikler arasında. Beğendik Çayyolu Mağazası’nın bir başka özelliği ise içerisinde bulunan bitki çeşitliliği. Muşmuladan zeytine, portakaldan limona 300 çeşit, toplamda ise 10.000 adet bitki bulunuyor.

İlk departman mağazacılığı yapan marka, Türkiye’deki birçok marka daha barkodu bilmiyorken ilk barkodu uygulayarak sektöre tanıtan marka, öz markalı ürünleri raflara taşıyan ilk zincir, ilk sadakat kartı çıkaran ve ilk peşin fiyatına taksit sistemi uygulayan mağaza olma unvanına sahip Beğendik yeni model ile bir ilke daha imza atmış oldu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Özen Gross, Kütahya’da açıldı

Editör

Yazar:

Ülke ekonomisine desteği ve bölgesindeki istihdama sağladığı katkı dikkat çeken Özen Grup ilk gross marketini Bursa’da açmıştı. “Toptan Fiyatına Market” sloganı ile hayata geçirdiği konseptinin yeni şubesini 17 Mart Cuma günü saat 07.00’de Kütahya’da hizmete açtı. Özen Gross Kütahya mağazası ile müşterilerine; deneyimli çalışan kadrosu, geniş ürün çeşidi ve ferah ortamda 365 gün uygun fiyat avantajı sunmayı hedefliyor.

Özen Gross’un Kütahya Şubesi; temel gıda ürünlerinden temizlik ürünlerine, şarküteri ürünlerinden taze sebze meyveye, kasap ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine kadar binlerce ürün seçeneğini toptan fiyatına perakende satış ilkesiyle tüketicilere sunulacak. Yıllardır süre gelen mağazacılık tecrübesini, kalitesini ve müşteri memnuniyeti politikasını Özen Gross’a da taşıyan Özen Grup, Kütahya’nın en ucuz toptan fiyatına perakende marketi iddiasıyla tüketicilerin ekonomik olarak yüzünü güldürecek.

Özen Gross hakkında bilgi veren Özen Gross Genel Müdürü Onur Özen, “Kütahya’mıza değer katmak istiyoruz. Bizim çalışma prensibimizde aldığımız tüm kararlarda alışverişçilerimizin lehine işler yapmak vardır. Ülkenin en zor zamanlarında bile yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik ve ediyoruz. Müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda değişen alışveriş trendlerini yakından takip ediyoruz ve bu doğrultuda sektörde her geçen gün aksiyon alıyoruz. Yeni konseptimiz Özen Gross; ‘Her gün ucuz, her ürün ucuz’ olacak” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Dedecan, yeni şubesinin kapılarını Kavacık’ta açtı

Editör

Yazar:

Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini 33 senedir bizimle buluşturan Dedecan; Şanlıurfa ve İstanbul Ataşehir’den sonra İstanbul Kavacıkta’da yeni bir şube ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Modern dekorasyonu, eğitimli salon kadrosu ve Şanlıurfa’lı şefleri ile kebap severlere adeta lezzet şöleni yaşatan Dedecan; Kavacık’ta açıldığı günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı. Efsane taş fırın lahmacunu, içli köftesi, ciğer, dalak ve yürek şişleri, Adana ve Urfa kebapları ile sevilen Dedecan, şıllık tatlısı ve künefesi ile de dikkat çekiyor.

Her masaya ikram edilen bostana, lebeni ve zengin eşlikçileri ile önce gözlere hitap etmeyi başaran Dedecan; deneyenlerin vazgeçemediği lezzetleri ile de alışkanlık yaratıyor. 33 senedir Güneydoğu Anadolu ve Şanlıurfa mutfağını temsil eden Dedecan; İstanbul ve Şanlıurfa’daki restoranlarında yöresinden gelen coğrafi işaretli ürünleri ve onları hazırlayan Urfa’lı şeleri ile lezzet standardını korumayı başarıyor. Şanlıurfa Merkez, İstanbul Ataşehir ve İstanbul Kavacık’ta nefis lezzetler sunan Dedecan,  geniş oturma alanı, bahçesi, çocuk oyun alanı, otoparkı ve VIP salonları ile kebap severleri ağırlıyor.

Devamını Oku

Açılışlar

Happy Center Sultançiftliği mağazası açıldı

Editör

Yazar:

Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’de de şubeleri bulunan Happy Center, bünyeye yeni şubeler katarak büyümeye devam ediyor. Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere hizmete girenyeni şube, İsmet Paşa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi no:54/A Sultangazi İstanbul adresinde hizmete açıldı.

“Alışveriş her yerden, mutlu alışverişler Happy Center’dan yapılır” sloganıyla hareket eden Happy Center’in yeni şubesi olan Sultançiftliği, bu anlayışın en son ürünü.

Sultançiftliği şubesi, bünyesinde 4.000’den fazla ürün barındıran bir mağaza. Şubenin toplam hizmet alanı 350 metrekare. Bölge halkına 4 kasa ile hizmet veriyor Sultançiftliği şubesi, 12  kişiye de istihdam olanağı sağladı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER