Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Koçtaş, 5 yılda 25-30 mağaza açmayı hedefliyor

Editör
Abone Ol:

Koçtaş, 2005 yılında 5 olan mağaza sayısını Kayseri’de açtığı mağaza ile 24’e çıkardı.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer, 2009 yılı sonuna kadar Malatya ve Denizli’de de mağaza açarak bu rakamı 26’ya çıkaracaklarını ifade etti. Ekonomide toparlanmanın yılın ikinci çeyreğinde başladığını belirten Bozer, hem dünya hem de Türkiye ekonomisinde gelecek yılın ikinci çeyreğinde büyüme beklediklerini söyledi. Ömer Bozer, “Krize neden olan yapısal sorunlar henüz düzeltilmedi. Yapısal sorunlar yeni dalgaya neden olabilir ama büyük bir risk görmüyorum. Önümüzdeki sene büyümeyle kapatılacak. Hızlı büyüme olacak ama o da enflasyon tehlikesini gündeme getirecek” diye konuştu. Krizin kayıt dışı ve verimsiz çalışan firmaların konsolide olmasını sağladığını ifade eden Bozer, şunları söyledi:

“Kayıt dışı çalışanlar, kayıtlı çalışanlardan pay alıyor ve sektörlerin sağlıklı büyümesini etkiliyor. Krizin iyi tarafı, kayıt dışı çalışmanın önüne geçilmesi oldu. Kötü tarafı ise işsizlik. Şimdi önemli olan işsizliğe çare bulmak. Koçtaş hiç işçi çıkarmadı. Yüzde 10’un üzerinde de ek istihdamı var. 5 yılda 750 çalışandan 2 bin 250’ye geldik. ÖTV indirimleri kalkarsa talep de daralır.”

Müşterilerin çoğu bayanlar

Müşterilerinin yüzde 55’inin kadınlar olduğunu bildiren Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ise “ev hanımları Koçtaş’ta rahat alışveriş yapma imkanı buluyor. Koçtaş ev hanımlarına yönelik yön çiziyor. Bununla da kendisini farklılaştırıyor. Koçtaş mağazalarında 21 kategori bulunuyor. Satışlardan en fazla payı yüzde 15 ile banyo ve seramik alıyor. Mağazalarda Çin malı oranı yüzde 8. Ağırlıklı olarak yerel üreticilerle çalışıyoruz” diye konuştu.

Anadolu’ya ağırlık verecek

Koçtaş, önümüzdeki 5 yılda 25-30 mağaza daha açmayı hedefliyor. Ömer Bozer, “2010’un başında Adapazarı ve İstanbul Anadolu yakasında mağaza açacağız. Teşvik olsa da olmasa da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’yu düşünüyoruz. Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş da radarımızda. Ankara, İzmir ve İstanbul’da yoğunluğumuzu artıracağız” diyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Dedecan, yeni şubesinin kapılarını Kavacık’ta açtı

Editör

Yazar:

Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini 33 senedir bizimle buluşturan Dedecan; Şanlıurfa ve İstanbul Ataşehir’den sonra İstanbul Kavacıkta’da yeni bir şube ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Modern dekorasyonu, eğitimli salon kadrosu ve Şanlıurfa’lı şefleri ile kebap severlere adeta lezzet şöleni yaşatan Dedecan; Kavacık’ta açıldığı günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı. Efsane taş fırın lahmacunu, içli köftesi, ciğer, dalak ve yürek şişleri, Adana ve Urfa kebapları ile sevilen Dedecan, şıllık tatlısı ve künefesi ile de dikkat çekiyor.

Her masaya ikram edilen bostana, lebeni ve zengin eşlikçileri ile önce gözlere hitap etmeyi başaran Dedecan; deneyenlerin vazgeçemediği lezzetleri ile de alışkanlık yaratıyor. 33 senedir Güneydoğu Anadolu ve Şanlıurfa mutfağını temsil eden Dedecan; İstanbul ve Şanlıurfa’daki restoranlarında yöresinden gelen coğrafi işaretli ürünleri ve onları hazırlayan Urfa’lı şeleri ile lezzet standardını korumayı başarıyor. Şanlıurfa Merkez, İstanbul Ataşehir ve İstanbul Kavacık’ta nefis lezzetler sunan Dedecan,  geniş oturma alanı, bahçesi, çocuk oyun alanı, otoparkı ve VIP salonları ile kebap severleri ağırlıyor.

Devamını Oku

Açılışlar

Happy Center Sultançiftliği mağazası açıldı

Editör

Yazar:

Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’de de şubeleri bulunan Happy Center, bünyeye yeni şubeler katarak büyümeye devam ediyor. Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere hizmete girenyeni şube, İsmet Paşa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi no:54/A Sultangazi İstanbul adresinde hizmete açıldı.

“Alışveriş her yerden, mutlu alışverişler Happy Center’dan yapılır” sloganıyla hareket eden Happy Center’in yeni şubesi olan Sultançiftliği, bu anlayışın en son ürünü.

Sultançiftliği şubesi, bünyesinde 4.000’den fazla ürün barındıran bir mağaza. Şubenin toplam hizmet alanı 350 metrekare. Bölge halkına 4 kasa ile hizmet veriyor Sultançiftliği şubesi, 12  kişiye de istihdam olanağı sağladı.

Devamını Oku

Açılışlar

Konya’daki yeni restoranını açtı

Editör

Yazar:

McDonald’s Türkiye, yeni restoran açılışlarıyla lezzet duraklarını genişletiyor. Birbirinden iştah açıcı ve kaliteli ürünlerini Türkiye’nin dört bir noktasındaki tüketicileriyle buluşturan McDonald’s Türkiye, Konya’daki 3’üncü, Türkiye’deki 245’inci restoranının kapılarını 29 Kasım Salı günü her zaman en iyisini ve kalitelisini arayan tüm lezzet tutkunları için açtı. Müşterilerine daima en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarını sürdüren McDonald’s Türkiye, Konya’daki yeni restoranında dijital sipariş ekranlarıyla hizmet vermeye başladı.

Lezzetli ve doyurucu ürünlerini üstün hizmet kalitesiyle her gün binlerce tüketicisiyle buluşturan McDonald’s Türkiye’nin Konya’daki yeni restoranı 300 m² kapalı, 100 m² açık alanı ve 46 çalışanıyla misafirlerini ağırlayacak. McCafé ve paket servis hizmetleri de restoran tarafından verilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER