Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Koçtaş, 5 yılda 25-30 mağaza açmayı hedefliyor

Editör
Abone Ol:

Koçtaş, 2005 yılında 5 olan mağaza sayısını Kayseri’de açtığı mağaza ile 24’e çıkardı.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer, 2009 yılı sonuna kadar Malatya ve Denizli’de de mağaza açarak bu rakamı 26’ya çıkaracaklarını ifade etti. Ekonomide toparlanmanın yılın ikinci çeyreğinde başladığını belirten Bozer, hem dünya hem de Türkiye ekonomisinde gelecek yılın ikinci çeyreğinde büyüme beklediklerini söyledi. Ömer Bozer, “Krize neden olan yapısal sorunlar henüz düzeltilmedi. Yapısal sorunlar yeni dalgaya neden olabilir ama büyük bir risk görmüyorum. Önümüzdeki sene büyümeyle kapatılacak. Hızlı büyüme olacak ama o da enflasyon tehlikesini gündeme getirecek” diye konuştu. Krizin kayıt dışı ve verimsiz çalışan firmaların konsolide olmasını sağladığını ifade eden Bozer, şunları söyledi:

“Kayıt dışı çalışanlar, kayıtlı çalışanlardan pay alıyor ve sektörlerin sağlıklı büyümesini etkiliyor. Krizin iyi tarafı, kayıt dışı çalışmanın önüne geçilmesi oldu. Kötü tarafı ise işsizlik. Şimdi önemli olan işsizliğe çare bulmak. Koçtaş hiç işçi çıkarmadı. Yüzde 10’un üzerinde de ek istihdamı var. 5 yılda 750 çalışandan 2 bin 250’ye geldik. ÖTV indirimleri kalkarsa talep de daralır.”

Müşterilerin çoğu bayanlar

Müşterilerinin yüzde 55’inin kadınlar olduğunu bildiren Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ise “ev hanımları Koçtaş’ta rahat alışveriş yapma imkanı buluyor. Koçtaş ev hanımlarına yönelik yön çiziyor. Bununla da kendisini farklılaştırıyor. Koçtaş mağazalarında 21 kategori bulunuyor. Satışlardan en fazla payı yüzde 15 ile banyo ve seramik alıyor. Mağazalarda Çin malı oranı yüzde 8. Ağırlıklı olarak yerel üreticilerle çalışıyoruz” diye konuştu.

Anadolu’ya ağırlık verecek

Koçtaş, önümüzdeki 5 yılda 25-30 mağaza daha açmayı hedefliyor. Ömer Bozer, “2010’un başında Adapazarı ve İstanbul Anadolu yakasında mağaza açacağız. Teşvik olsa da olmasa da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’yu düşünüyoruz. Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş da radarımızda. Ankara, İzmir ve İstanbul’da yoğunluğumuzu artıracağız” diyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Şimdi Forum Ankara’da

Editör

Yazar:

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Başkent’teki büyümesini sürdürüyor. İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden marka, Ankara’daki 16. şubesi, Forum Avm’de açtı.

Pizza İl Forno’nun özellikle zengin vegan mönüsü, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıktığını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Ankaralıların, hem gönlünde hem de damaklarında ayrı bir yere sahip markalarının, pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yenilik getirdiğini ifade etti. Başkent’te 16 şubeye ulaştıklarını vurgulayan Gökmen, “Yeni hizmete giren Forum Ankara Avm’deki restoranımız, kolezyum formundaki taş fırını, lezzete sanat katan özel dekorasyonu, ambiyansı ve özel lezzetleriyle, misafirlerini ağırlamaya hazır” dedi.

İtalyan işi pizza Türkiye’ye yayılıyor

Pizza İl Forno, kendi öz sermayesinin yanı sıra franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Isparta’da restoranları bulunan marka, şube sayısını yılsonuna kadar 35’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye genelindeki vizyoner girişimcilerine çağrıda bulunan Pizza İl Forno, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.

Devamını Oku

Açılışlar

Pizza İl Forno’dan büyüme hamlesi!

Editör

Yazar:

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, 10 yılda 20 şubeye ulaştı. Gökmen Gastronomi bünyesinde, hem kendi öz sermayesi hem de franchise modeliyle şubeleşmeye devam eden marka, gelecek 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Özverili, işin başında durabilecek ve markayı iyi tanıyıp benimsemiş olan girişimcilerle büyümek isteyen Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilinde de bulunmayı hedefliyor. Pizza İl Forno restoranı için alışveriş merkezleri ile konut veya ofis yoğunluğunun olduğu lokasyonlar tercih ediliyor. Öncelikli hedef şehirlerarasında ise Antalya, İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Çorlu, Tekirdağ, Kayseri, Aydın ve Muğla yer alıyor.

Pizza İl Forno, markasını yurt dışına da planlıyor. Yurt dışı çalışmalarına Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’da şubeler açmayı hedefleyen marka, bunların bir kısmını doğrudan kendisi açarken, bazı ülkelerde de franchise vererek ilerleyecek.

Devamını Oku

Açılışlar

PizzaLazza, 2023 yılında restoran sayısını 160’a çıkaracak

Editör

Yazar:

PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, işletmecilerine cazip yatırım fırsatları sunuyor. Merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchising fırsatı sağlanan yatırımcılara, eğitimler, operasyonel konular ve lokasyon seçimi gibi alanlarda da destek veriliyor. PizzaLazza, Ankara’da belirlediği 12 fırsat noktasında yeni restoran yatırımları ve anahtar teslimi Franchising olanaklarıyla kentteki varlığını büyütmeyi hedefliyor.

Yatırımcıların lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabilmesi için destek verdiklerini söyleyen PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, “Pizza, günün her saatinde evde, iş yerinde ya da restoranda tüketime uygun, Türk damak tadına hitap eden bir ürün ve Pizza Mutfağı, hızlı servis restoranlar içerisinde hızlı büyüme kaydeden bir alan. Pazarlama yatırımlarımızla sürekli desteklediğimiz PizzaLazza markamızı, aktif Franchising stratejimizle büyütüyoruz. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 38 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. PizzaLazza markamızla 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

PizzaLazza’nın Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’nın yanı sıra Ankara’da 13 restoranla hizmet verdiğini dile getiren Esra Kıvrak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, markamızı başkentimiz Ankara’da daha da büyütmek, yeni iş ortakları edinmek arzusundayız. Lokasyon seçimlerimizi, büyüme stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz talep yoklamalarımızla belirliyoruz. Lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabiliyor. İş ortaklarımıza restoran yönetiminde dijitalleşme, binlerce çeşit ürünü her gün yüzlerce restorana ulaştıran profesyonel lojistik süreçleri, eğitim ve mimari proje ekibi avantajları sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da belirlemiş olduğumuz noktalar, Aydınlıkevler, Cebeci, Demetevler, Eryaman, Kardelen, Keçiören, Mamak, Balgat, 100. Yıl, Etimesgut, Dikmen, Gölbaşı olarak sıralanıyor. 2023 yılında bu fırsat noktalarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER