Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Koçtaş, 5 yılda 25-30 mağaza açmayı hedefliyor

Editör
Abone Ol:

Koçtaş, 2005 yılında 5 olan mağaza sayısını Kayseri’de açtığı mağaza ile 24’e çıkardı.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer, 2009 yılı sonuna kadar Malatya ve Denizli’de de mağaza açarak bu rakamı 26’ya çıkaracaklarını ifade etti. Ekonomide toparlanmanın yılın ikinci çeyreğinde başladığını belirten Bozer, hem dünya hem de Türkiye ekonomisinde gelecek yılın ikinci çeyreğinde büyüme beklediklerini söyledi. Ömer Bozer, “Krize neden olan yapısal sorunlar henüz düzeltilmedi. Yapısal sorunlar yeni dalgaya neden olabilir ama büyük bir risk görmüyorum. Önümüzdeki sene büyümeyle kapatılacak. Hızlı büyüme olacak ama o da enflasyon tehlikesini gündeme getirecek” diye konuştu. Krizin kayıt dışı ve verimsiz çalışan firmaların konsolide olmasını sağladığını ifade eden Bozer, şunları söyledi:

“Kayıt dışı çalışanlar, kayıtlı çalışanlardan pay alıyor ve sektörlerin sağlıklı büyümesini etkiliyor. Krizin iyi tarafı, kayıt dışı çalışmanın önüne geçilmesi oldu. Kötü tarafı ise işsizlik. Şimdi önemli olan işsizliğe çare bulmak. Koçtaş hiç işçi çıkarmadı. Yüzde 10’un üzerinde de ek istihdamı var. 5 yılda 750 çalışandan 2 bin 250’ye geldik. ÖTV indirimleri kalkarsa talep de daralır.”

Müşterilerin çoğu bayanlar

Müşterilerinin yüzde 55’inin kadınlar olduğunu bildiren Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ise “ev hanımları Koçtaş’ta rahat alışveriş yapma imkanı buluyor. Koçtaş ev hanımlarına yönelik yön çiziyor. Bununla da kendisini farklılaştırıyor. Koçtaş mağazalarında 21 kategori bulunuyor. Satışlardan en fazla payı yüzde 15 ile banyo ve seramik alıyor. Mağazalarda Çin malı oranı yüzde 8. Ağırlıklı olarak yerel üreticilerle çalışıyoruz” diye konuştu.

Anadolu’ya ağırlık verecek

Koçtaş, önümüzdeki 5 yılda 25-30 mağaza daha açmayı hedefliyor. Ömer Bozer, “2010’un başında Adapazarı ve İstanbul Anadolu yakasında mağaza açacağız. Teşvik olsa da olmasa da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’yu düşünüyoruz. Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş da radarımızda. Ankara, İzmir ve İstanbul’da yoğunluğumuzu artıracağız” diyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Skechers Kids’in ilk durağı Marmara Forum oldu

Editör

Yazar:

Çocuklara özel spor ayakkabı ve spor giyim seçeneklerinin bir arada olduğu ilk konsept mağaza “Skechers Kids”, Marmara Forum’da açıldı.

Skechers Türkiye Ticari Direktörü Mertol Coşkun çocuk kategorisinin Skechers ürün ailesinde önemli bir yeri olduğunu belirterek; “Türkiye’de imza konfor teknolojisi sunan bir marka olarak kadın, erkek ve çocuk kategorisinde çok geniş bir ürün seçkisine sahibiz. Özellikle çocuklar için tasarladığımız renkli dünyada ışıklı, unicorn’lu, piyano çalan spor ayakkabılar, renkli, desenli eşofmanlar, sweatshirt’ler, montlar ve daha birçok ürünü konforla birlikte sunarak sektörde ön plana çıkıyoruz. Müşterilerimizin her geçen gün katlanarak büyüyen ilgisiyle artık çocuk kategorimizi sınırlı metrekarelere sığdırmak istemedik. Daha geniş bir seçkiyle sadece çocuklara özel mağaza konseptimizi hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde farklı illerde ve lokasyonlarda yeni Skechers Kids mağazalarımızın kapılarını açmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Açılışlar

Akyurt Süpermarket, Full ile gross market sektörüne “merhaba” dedi

Editör

Yazar:

Ankara ve Konya’da olmak üzere 40 yıldır perakende sektöründe faaliyet gösteren Akyurt Süpermarket, istikrarlı büyümesine yeni Gross konsepti Full Gross ile devam ediyor. Son 6 ay içinde Ankara’da 2 yeni Full Gross açılışı gerçekleştiren Akyurt. A.Ş, Full Gross konseptinde Ankara’dan sonra ilk şehir dışı Full Gross’ u 14 Mart 2024’te Konya’da hizmete açıyor.

Akyurt Süpermarket ve Full Gross Genel Müdürü Emrah Uyanık, “Konya için Gross Market konsepti ile Full Gross’u hazırlıyoruz. 14 yıldır Konya’da hizmet veren Akyurt Süpermarket yeni konsepti ve markası ile Konya da yatırıma ve büyümeye devam ediyor” dedi.

12 yıldır faaliyet gösterdiği Karatay belediyesi sınırlarında bulunan Beşyol Akyurt Süpermarket mağazasını Full Gross markası ile yeniden Konya’nın beğenisine sunmak için çalışmalar devam ediyor. 1 aydır devam eden inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı 14 Mart 2024 tarihinde Beşyol Full Gross mağazası yeni konsepti ve Konyalılara hizmet verecek. Full Gross, 4000 metre kare satış alanına sahip.

Devamını Oku

Açılışlar

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme Mağazası’nı açtı

Editör

Yazar:

Onur Market, 1 Mart Cuma günü açılan Esenyurt Mehterçeşme mağazası ile büyüme yolunda önemli bir adım attı. Yeni şubesiyle birlikte bölgedeki müşterilere kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Onur Market, mağaza açılışında büyük ilgi gördü.

Deneyimli kadrosu, zengin ürün çeşitliliği ve ferah atmosferiyle dikkat çeken yeni mağaza, müşterilerin ilgi odağı haline geldi. Açılış kapsamında çeşitli ürünlerde yapılan sürpriz indirimlerle müşterilere avantajlar sunan Onur Market, temel gıda, temizlik ürünleri ve şarküteri kategorilerinde güvenilirliği vurgularken, sebze-meyve bölümünde de tazeliğe büyük önem veriyor.

Onur Market, Esenyurt Mehterçeşme mağazasıyla müşterilerine alışveriş deneyimini en üst düzeye çıkarma ve bölgedeki tüketicilere kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunma misyonunu sürdürüyor. 10 Mart’a kadar sürecek sürpriz kampanyaları ve indirimleriyle müşterilerini Esenyurt Mehterçeşme Mağazasına bekliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER