Sosyal Medya Hesaplarımız

Açılışlar

Real, yıl sonuna kadar iki yeni magaza açacak

Editör
Abone Ol:

Real Hipermarketleri, İstanbul’un en merkezi noktalarından Fulya’da mağaza açtı. 7 bin 150 metrekare genişliğinde satış alanına sahip olan Real Fulya mağazasında, 34 ürün grubu ve 50 binden fazla çeşit ürün satışa sunuluyor. ‘Real geleceğin mağazası’ konseptinin bir parçası olan ‘akıllı robot’ ise ilk kez bu mağazada Türk tüketicisi ile buluştu. Real-Fulya’da, birçok şarap çeşidinin yanı sıra 24 kırmızı, 8 beyaz şaraplık şarap tadım istasyonu bulunuyor. Bu istasyonla müşteriler, değişik tatları deneme imkanı buluyor. Real-Fulya’nın bir diğer özelliği ise, Real’in Almanya dışında açtığı 100. mağaza olması. Açılışta konuşan Real Hipermarketleri Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “İstanbul’un kalbi Fulya’da, bu özelliklerde bir mağaza açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mağazamız; kozmetikten, ev eşyalarına; elektronikten balığa kadar sunduğu yaklaşık 50 bin ürün çeşidi, kapalı otoparkı, 43 kasası, 300 çalışanı ve rekabetçi fiyatlarıyla hizmet veriyor. Bu bölgedeki müşterilerimizin, tüm ihtiyaçlarını yürüme mesafesinde ve aynı çatı altında en uygun fiyata karşılayabilecekleri tek hipermarket olacaktır’ dedi. Türkiye 2008 satışları 288 milyon euroya ulaştı Real International CEO’su Joël Saveuse ise açılışta şunları söyledi: “Hem Metro Grubu, hem de bir bütün olarak Real adına size temin ederim, Türkiye çok önemli bir ülke. Daha da ötesi, Türkiye’yi kesinlikle Avrupa’daki en ilginç yatırım alanlarından biri olarak görüyoruz. Tekrar altını çizmek isterim: Avrupa’daki son AB parlamentosu seçimlerinde bazı siyasetçiler her ne söylerse söylesin, benim ve Metro yönetim kurulundaki meslektaşlarım için, Türkiye Avrupa’nın bir parçasıdır. Birkaç ay önce Antalya’da düzenlenen Metro yönetim toplantımızda Bakan Egemen Bağış’ı konuk konuşmacı olarak ağırlama onuruna eriştik. Size şunu söyleyebilirim, hepimiz kendisinin açık Avrupa yaklaşımından derinden etkilendik. Ancak Türkiye’deki olasılıklara ve fırsatlara geri dönmeme izin verin. Metro Cash&Carry Türkiye’de neredeyse 20 yıl önce faaliyete geçti, Real onu 1998’de izledi. Burası, Almanya dışındaki ikinci pazarımızdı ve her zaman bu muhteşem ülkenin olağanüstü iş fırsatları sunduğuna inandık. Geçmiş yıllarda Türkiye kendi ülkesinde reformlar yapmak için önemli çabalar sarf etti. Bu sektörde, ciddi siyasi ve ekonomik gelişme elde edildi. Türkiye doğru yolda ve ben bu ülkenin reform yolunda tutarlı bir şekilde ilerleyeceğinden eminim. 2008 satışlarımız 11 milyar euroyu geçti. Bunun yüzde 25’i Almanya dışında elde edildi. Uluslararası açıdan, yabancı pazarlarda büyümeye devam etmeyi amaçlıyoruz. Real, Türkiye’de 2008 satışlarını yüzde 11,6 oranında arttırarak 288 milyon euroya ulaştı. 2009’da, İstanbul’a odaklanarak ve biri yarın olmak üzere üç yeni mağaza açarak, işimizi genişletmeyi planlıyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Açılışlar

Şimdi Forum Ankara’da

Editör

Yazar:

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Başkent’teki büyümesini sürdürüyor. İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden marka, Ankara’daki 16. şubesi, Forum Avm’de açtı.

Pizza İl Forno’nun özellikle zengin vegan mönüsü, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıktığını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Ankaralıların, hem gönlünde hem de damaklarında ayrı bir yere sahip markalarının, pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yenilik getirdiğini ifade etti. Başkent’te 16 şubeye ulaştıklarını vurgulayan Gökmen, “Yeni hizmete giren Forum Ankara Avm’deki restoranımız, kolezyum formundaki taş fırını, lezzete sanat katan özel dekorasyonu, ambiyansı ve özel lezzetleriyle, misafirlerini ağırlamaya hazır” dedi.

İtalyan işi pizza Türkiye’ye yayılıyor

Pizza İl Forno, kendi öz sermayesinin yanı sıra franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Isparta’da restoranları bulunan marka, şube sayısını yılsonuna kadar 35’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye genelindeki vizyoner girişimcilerine çağrıda bulunan Pizza İl Forno, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.

Devamını Oku

Açılışlar

Pizza İl Forno’dan büyüme hamlesi!

Editör

Yazar:

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, 10 yılda 20 şubeye ulaştı. Gökmen Gastronomi bünyesinde, hem kendi öz sermayesi hem de franchise modeliyle şubeleşmeye devam eden marka, gelecek 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Özverili, işin başında durabilecek ve markayı iyi tanıyıp benimsemiş olan girişimcilerle büyümek isteyen Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilinde de bulunmayı hedefliyor. Pizza İl Forno restoranı için alışveriş merkezleri ile konut veya ofis yoğunluğunun olduğu lokasyonlar tercih ediliyor. Öncelikli hedef şehirlerarasında ise Antalya, İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Çorlu, Tekirdağ, Kayseri, Aydın ve Muğla yer alıyor.

Pizza İl Forno, markasını yurt dışına da planlıyor. Yurt dışı çalışmalarına Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’da şubeler açmayı hedefleyen marka, bunların bir kısmını doğrudan kendisi açarken, bazı ülkelerde de franchise vererek ilerleyecek.

Devamını Oku

Açılışlar

PizzaLazza, 2023 yılında restoran sayısını 160’a çıkaracak

Editör

Yazar:

PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, işletmecilerine cazip yatırım fırsatları sunuyor. Merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchising fırsatı sağlanan yatırımcılara, eğitimler, operasyonel konular ve lokasyon seçimi gibi alanlarda da destek veriliyor. PizzaLazza, Ankara’da belirlediği 12 fırsat noktasında yeni restoran yatırımları ve anahtar teslimi Franchising olanaklarıyla kentteki varlığını büyütmeyi hedefliyor.

Yatırımcıların lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabilmesi için destek verdiklerini söyleyen PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, “Pizza, günün her saatinde evde, iş yerinde ya da restoranda tüketime uygun, Türk damak tadına hitap eden bir ürün ve Pizza Mutfağı, hızlı servis restoranlar içerisinde hızlı büyüme kaydeden bir alan. Pazarlama yatırımlarımızla sürekli desteklediğimiz PizzaLazza markamızı, aktif Franchising stratejimizle büyütüyoruz. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 38 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. PizzaLazza markamızla 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

PizzaLazza’nın Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’nın yanı sıra Ankara’da 13 restoranla hizmet verdiğini dile getiren Esra Kıvrak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, markamızı başkentimiz Ankara’da daha da büyütmek, yeni iş ortakları edinmek arzusundayız. Lokasyon seçimlerimizi, büyüme stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz talep yoklamalarımızla belirliyoruz. Lokasyon seçiminde, PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapılabiliyor. İş ortaklarımıza restoran yönetiminde dijitalleşme, binlerce çeşit ürünü her gün yüzlerce restorana ulaştıran profesyonel lojistik süreçleri, eğitim ve mimari proje ekibi avantajları sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da belirlemiş olduğumuz noktalar, Aydınlıkevler, Cebeci, Demetevler, Eryaman, Kardelen, Keçiören, Mamak, Balgat, 100. Yıl, Etimesgut, Dikmen, Gölbaşı olarak sıralanıyor. 2023 yılında bu fırsat noktalarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER